چه چیزی باعث واژینیسموس می شود؟ علائم واژینیسموس چیست؟

واژینیسموس

📩 20/11/2023 17:01

واژینیسموس یک اختلال عملکرد جنسی در زنان است که با درد در ناحیه تناسلی و انقباض در حین رابطه جنسی مشخص می شود. این وضعیت اغلب به دلیل انقباض غیرارادی عضلات واژن از رابطه جنسی یا نفوذ واژن جلوگیری می کند.

شایع ترین عواملی که باعث ایجاد واژینیسموس می شود، آسیب های جنسی گذشته یا تجربیات بد است. سوء استفاده جنسی، تجاوز جنسی یا مقاربت جنسی دردناک می تواند در بروز واژینیسموس نقش داشته باشد. چنین تجربیاتی می تواند تأثیر منفی بر بدن و پاسخ های عاطفی فرد به تمایلات جنسی داشته باشد. واژینیسموس اغلب می تواند ناشی از عوامل روانی، عاطفی یا فیزیکی باشد. در این مورد از نظر پزشکی درمان واژینیسموس باید گرفته شود

واژینیسموس

عوامل محرک واژینیسموس

فشار خانوادگی یا اجتماعی، باورهای منفی در مورد تمایلات جنسی یا عوامل مذهبی نیز ممکن است باعث واژینیسموس شود. تابوها یا هنجارهای اخلاقی جامعه در مورد تمایلات جنسی می تواند بر نحوه برخورد فرد با تمایلات جنسی تأثیر بگذارد و منجر به ایجاد واژینیسموس شود. استرس و اضطراب نیز از جمله عواملی هستند که می توانند واژینیسموس را تحریک کنند. به خصوص انتظار آمیزش جنسی یا مداخله واژینال می تواند باعث ایجاد اضطراب و ترس در فرد شده و منجر به واژینیسموس شود. اضطراب عملکرد می تواند واژینیسموس را تشدید کرده و برقراری رابطه جنسی را دشوارتر کند. درمان واژینیسموس آنکارا می توان آن را به صورت پزشکی در منطقه شما انجام داد.

واژینیسموس

نکات برجسته مشکل واژینیسموس

عوامل تشریحی نیز می توانند بر واژینیسموس تأثیر بگذارند. یک مشکل ساختاری مادرزادی واژن یا مشکلات جسمی مانند عفونت ها می تواند با ایجاد درد در بروز واژینیسموس نقش داشته باشد. درمان ممکن است بسته به علل زمینه‌ای واژینیسموس متفاوت باشد. روان‌درمانی، به‌ویژه درمان جنسی، می‌تواند رویکردی مؤثر برای شناخت ریشه‌های روان‌شناختی واژینیسموس و کمک به فرد در این موضوع باشد. علاوه بر این، زوج درمانی ممکن است بر تقویت ارتباط با شریک زندگی و مقابله با مشکلات جنسی تمرکز کند. بسته به عوامل فیزیکی، ممکن است از روش هایی مانند فیزیوتراپی کف لگن و تخلیه کننده واژن استفاده شود. این درمان ها می توانند به مقابله با اجزای فیزیکی واژینیسموس کمک کنند.

راه های مقابله با واژینیسموس

واژینیسموس اغلب یک بیماری پیچیده و چند عاملی است. درمان باید بسته به نیازها و شرایط فردی تطبیق داده شود. جستجوی کمک حرفه ای و کار با یک متخصص مراقبت های بهداشتی تخصصی می تواند گام مهمی در مقابله با واژینیسموس باشد.. درمان آنلاین واژینیسموس این مشکل با مصرف حل می شود.