هنرمندان ترک پیام های خود را با هنر در COP28 به اشتراک خواهند گذاشت

هنرمندان ترک پیام های خود را با هنر در COP به اشتراک خواهند گذاشت
هنرمندان ترک پیام های خود را با هنر در COP به اشتراک خواهند گذاشت

📩 21/11/2023 10:51

کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد (COP28) بین 30 نوامبر تا 12 دسامبر 2023 در دبی، امارات متحده عربی برگزار می شود. پنج هنرمند ترک، Mehmet Sinan Kuran، Günsu Saraçoğlu، Fatma Kadir، Selva Özelli و İlhan Sayın با نمایشگاه خود با عنوان "آینده قدرت". آنها پیام های خود را از طریق هنر در این همایش مهم بیان خواهند کرد.

مرکز مشارکت جهانی انعطاف پذیری COP28 یک نمایشگاه هنری با عنوان "آینده قدرت" توسط هنرمندان محیطی برنده جوایزی را که آثارشان توسط سازمان ملل فهرست شده است، برگزار می کند. این نمایشگاه هنری دیدگاه مرکز مشارکت جهانی تاب‌آوری را در مورد تاب‌آوری، در مرزهای کل سیاره، حمایت از توسعه پایدار در جهانی فراگیر و هماهنگ با طبیعت، آماده‌تر برای مقابله با شوک‌ها، آمادگی بهتر برای سازگاری با تغییر و دگرگونی، بیان می‌کند.

هنرمند مهمت سینان کوران; اکنون باید چیزی را بفهمیم. ما صاحب این دنیا نیستیم. ما مهمان هستیم. ما با بز کوهی یا مارمولک فرقی نداریم. به عنوان مهمان، ما باید به این سیاره باشکوه احترام بگذاریم. ما باید شیک زندگی کنیم با تلاش برای مفید بودن برای محیط زیست. با اشتراک گذاری. روزهای خوب قطعا در راهند. "تغییر شروع شده است."

هنرمند Günsu Saraçoğlu; در صورت عدم پایبندی به توافقنامه پاریس، تغییرات اقلیمی تأثیر قابل توجهی بر آتش سوزی های جنگلی در سراسر جهان خواهد داشت. مجموع انتشار آتش سوزی جنگلی برای سال 2023 تقریباً 410 مگاتن برآورد شده است. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که جنگل‌های شمالی در مناطقی در سراسر جهان بدترین آتش‌سوزی‌های ثبت شده در تاریخ را در سال 2023 تجربه می‌کنند.

هنرمند فاطمه کدیر; تغییر اقلیم بر سلامت انسان و حیوانات در همه جای کره زمین تأثیر می گذارد، از کیفیت هوایی که تنفس می کنیم تا آبی که می نوشیم تا مکان هایی که برای ما سرپناهی فراهم می کنند. متأسفانه، کودکان و جوانان به عنوان نسلی که سیاره خشن تری را به ارث خواهند برد و بدون اینکه مسئولیت مشارکت در این مشکل را بر عهده بگیرند، با خطرات و تأثیرات نامتناسبی روبرو هستند.

هنرمند سلوا اوزلی، که همچنین نویسنده کتاب "سرمایه گذاری پایدار در دارایی های دیجیتال در سطح جهانی" است. اقیانوس 50 درصد از اکسیژن مورد نیاز ما را تولید می کند، 25 درصد از کل انتشار دی اکسید کربن را جذب می کند و 90 درصد از گرمای اضافی تولید شده توسط گازهای گلخانه ای را جذب می کند. ما باید از اقیانوس‌ها، نقاط داغ تنوع زیستی تالاب‌ها و غرق‌های کربن طبیعی محافظت و مدیریت کنیم.» او پیام های خود را در کنفرانس با سخنان خود بیان می کند.

هنرمند İlhan Sayın; آب و هوا و تنوع زیستی زمین ما به طور جدایی ناپذیری به هم مرتبط هستند. تغییرات آب و هوایی فشارها و خطرات جدی را بر سیستم های غذا، کشاورزی و آب ایجاد می کند که رفاه انسان را تضمین می کند.