پوسیدگی سریع دندان های شیری خطری برای دندان های دائمی دارد

پوسیدگی سریع دندان های شیری خطری برای دندان های دائمی دارد
پوسیدگی سریع دندان های شیری خطری برای دندان های دائمی دارد

📩 20/11/2023 16:10

دانشگاه اوسکودار بخش دندانپزشکی اطفال بیمارستان دندانپزشکی Üsküdar Dr. مدرس عضو شبنم نزاهات کوچان موضوع مراقبت از دندان برای نوزادان را ارزیابی کرد.

کارشناسان تاکید کردند که مراقبت از دندان برای نوزادان باید از زمانی شروع شود که دندان ها شروع به رویش می کنند. دانشگاه اوسکودار بخش دندانپزشکی اطفال بیمارستان دندانپزشکی Üsküdar Dr. مدرس عضو شبنم نزاهات کوچان اظهار داشت که پوسیدگی سریع دندان های شیری ممکن است برای دندان های دائمی نیز خطر ایجاد کند.

دکتر توصیه می کند پس از شیر دادن، دهان نوزادانی که هنوز دندان هایشان بیرون نیامده است، با یک پارچه تمیز پاک کنید. مدرس عضو شبنم نزاهات کوچان گفت: «به این ترتیب بقایای مواد غذایی از محیط زیست حذف می شود. این عمل در پیشگیری از عفونت لثه و جلوگیری از نشستن باکتری های مضر در دهان مفید خواهد بود. مراقبت از دندان برای نوزادان باید از زمانی شروع شود که دندان ها در حال رویش هستند. تمیز کردن دندان ها با برس های انگشتی یا مسواک های ساخته شده برای نوزادان در پیشگیری از پوسیدگی موثر است. گفت.

دکتر اظهار داشت که اگر دندان های شیری به سرعت پوسیده شوند، محیط دهان مستعد پوسیدگی وجود دارد. مدرس عضو شبنم نضاحت کوچان به شرح زیر ادامه داد:

در این مورد، اگر اقدامات احتیاطی انجام نشود، دندان‌های دائمی نیز با خطر پوسیدگی مواجه می‌شوند. پوسیدگی دندان‌های شیری نیز می‌تواند باعث اختلال در ردیف دندان‌های دائمی شود. ممکن است باعث کمبود فضا و سردرگمی شود. ما نمی‌توانیم بگوییم که مراقبت نادرست از دندان‌های شیری باعث ایجاد مشکل در دندان‌های دائمی می‌شود، اما می‌توان گفت که احتمال بروز مشکل در دندان‌های دائمی را افزایش می‌دهد.»

مسواک زدن بدون خمیر دندان تا 1,5 تا 2 سالگی قابل انجام است.

کوکان با اشاره به اینکه بعد از هر بار تغذیه و قبل از خواب باید مسواک زد، گفت: مسواک زدن بدون خمیر تا سن 1,5 تا 2 سالگی قابل انجام است. مسواک زدن را می توان با دراز کشیدن نوزاد یا نگه داشتن آن روی پای والدین انجام داد. او گفت.

معاینه دندانپزشکی هر 6 ماه یکبار توصیه می شود

دکتر. کوچان با بیان اینکه دوران کودکی دوره ای است که در آن کسب عادت ها آسان تر است و به والدین پیشنهاد کرد که فرزندان خود را تشویق کنند تا عادت مسواک زدن را به دست آورند.

دکتر دکتر با اشاره به اینکه درک مشکلات دندانی در سنین پایین برای والدین دشوار است. مدرس عضو شبنم نضاحت کوچان گفت: به همین دلیل توصیه می کنیم هر 6 ماه یکبار معاینه دندانپزشکی را انجام دهید تا مشکلات قبل از رشد و با درمان های ساده تر برطرف شود. گفت.