منطقه زندگی در کنار دریا برای افراد معلول در اردو

منطقه زندگی در کنار دریا برای افراد معلول در اردو
منطقه زندگی در کنار دریا برای افراد معلول در اردو

📩 21/11/2023 12:14

پروژه پارک معلولان Cumhuriyet که توسط شهرداری کلانشهر اردو در محل ساحلی در منطقه Cumhuriyet منطقه Altinordu اجرا شده بود، تکمیل و برای شهروندان مورد استفاده قرار گرفت. منطقه ای که شهروندان در هر سنی می توانند در آن زمان بگذرانند، به مقصدی مکرر برای ساکنان محله تبدیل شده است.

شهرداری کلانشهر با کار خود هم در برنامه ریزی شهری و هم در زیبایی شناسی شهری به ارزش افزوده به مناطق ادامه می دهد. شهرداری کلان‌شهر که در هر زمینه‌ای به‌خاطر فعالیت‌هایش مورد قدردانی قرار گرفته است، روز به روز بر تعداد فضاهای زندگی اجتماعی مانند پارک‌ها، فضای سبز و تفرجگاه‌ها افزوده می‌شود.

در این زمینه، شهرداری متروپولیتن که در منطقه آلتینوردو کار می کند، منطقه باتلاق 20 دکری در منطقه جمهوریت را با کارهای انجام شده به یک منطقه جدید تقویت اجتماعی تبدیل کرد. ساکنان این محله که از مکان جدید و منحصر به فرد طراحی شده برای استفاده شهروندان معلول، نزدیک به ساحل در منطقه جمهوریت خوشحال هستند، از شهردار شهرداری کلان شهر اردو، دکتر دکتر برای کار تشکر کردند. او از مهمت هیلمی گولر تشکر کرد.

"این قبلا یک باتلاق بود"

اوغور اوزجان رئیس محله جمهوریت با ارزیابی کار انجام شده در این محله خاطرنشان کرد که قبلاً یک منطقه باتلاقی اکنون فضای زندگی جدید ساکنان محله است.

مختار اوغور اوزجان گفت:

«محله ما محله ای 40 ساله است. دکتر عزیز قبل از اینکه مهمت هیلمی گولر رئیس جمهور ما شود، این مکان یک باتلاق بود. مردم الان به اینجا می آیند. علاوه بر ساکنان محله ما، مهمانان ما حتی از گیرسون نیز به این پارک می آیند. ما از رئیس جمهورمان بسیار سپاسگزاریم.»

"رئیس جمهور ما مکان خوبی را به محله ما داد"

اهالی محله ابراز خرسندی کردند که محلی که قبلا از گل و لای عبور نمی کردند به عنوان تفرجگاه استفاده می شد.

با توجه به کارهای انجام شده، شهردار شهرداری کلانشهر اردو، دکتر. شهروندان از مهمت هیلمی گولر تشکر کردند و اظهارات زیر را بیان کردند:

«قبلاً نمی‌توانستیم از میان گل و لای اینجا بگذریم. این منطقه غیرقابل کشتیرانی و باتلاقی بود. به لطف کار انجام شده، اکنون هر روز صبح و هر عصر اینجا هستیم. بچه های ما خیلی خوشحال هستند. مایلیم از همه کسانی که کمک کردند تشکر کنیم، به ویژه شهردار شهرداری کلان شهر اردو. او مکانی زیبا به اردو و منطقه جمهوریت داد. نور و زیبایی طبیعی مکان فوق العاده ای بود. ما ساکنان منطقه جمهوریت در اینجا بسیار خوشحالیم. به نظر ما رئیس جمهور ما نمونه شهرداری گرایی را به ترکیه زد. خوشحالم که رئیس جمهور داریم.»

نه در پارک، نه در پارک

از سوی دیگر محوطه تفریحی و پارکی که توسط شهرداری کلانشهر در مکانی کنار دریا در منطقه جمهوریت تکمیل شده و با توجه به نیاز شهروندان معلول طراحی شده است، در زمینی به مساحت تقریبی 20 دایر ساخته شده است.

این طرح که در منطقه جنگلی اجرا شده است شامل مسیر پیاده روی، شترهای کاملیا و بدون مانع، سطل زباله، آبنما، عناصر روشنایی، زمین بازی کودکان، پارک ماجراجویی، سرویس بهداشتی، سرویس بهداشتی معلولان، اتاق نگهداری از نوزادان، نمازخانه و وضو می باشد. اتاق، کیوسک فروش، امکانات چند منظوره برای معلولان.همچنین زمین ورزشی شامل زمین ورزشی بوسه برای ورزشکاران معلول و پارکینگ برای 40 وسیله نقلیه می باشد.