Ogün Samast کیست؟ اوگون سمست اهل کجاست و چند سال دارد؟

Ogün Samast کیست؟اوگون سمست اهل کجاست و چند سال دارد؟
Ogün Samast کیست؟اوگون سمست اهل کجاست و چند سال دارد؟

📩 20/11/2023 11:23

اوگون سماست در 28 ژوئن 1990 در اوسکودار استانبول به دنیا آمد، او فردی است که در 19 ژانویه 2007 با تحریک یاسین هایال، روزنامه نگار روزنامه آگوس در مقابل ساختمان روزنامه آگوس در خیابان هالاسکارگزی در منطقه عثمانبی استانبول، هرنت دینک را کشت.

خانواده سمست اهل ناحیه دوزکوی استان ترابزون هستند. والدین آنها جدا از یکدیگر زندگی می کردند. گفته شد که اوگون ساماست، که از دبیرستان فارغ التحصیل شد و در سال اول دبیرستان را رها کرد، مدتی بعد شغلی را که انجام داد ترک کرد. در حالی که خانواده سمست را فردی «آرام و مطیع» توصیف می کردند، در میان دوستانش به عنوان «پرخاشگر و نزاع» شناخته می شد و حتی گفته می شد که به دلیل این رفتار پرخاشگرانه از یک تیم فوتبال محلی اخراج شده است. علاوه بر این، گزارش پلیس شامل این بیانیه است که سماست زمان زیادی را در اینترنت سپری کرده است.

هرانت دینک در 19 ژانویه 2007 در نزدیکی دفتر روزنامه سه گلوله خورد.

وقتی پدر اوگون، احمد سماست، پسرش را مظنون به قتل در تلویزیون دید، بلافاصله با پلیس تماس گرفت و پسرش را گزارش کرد. در 20 ژانویه 2007، 36 ساعت پس از واقعه، او در ترمینال اتوبوس سامسون در حالی که قصد داشت به ترابزون برود توسط ژاندارم ها دستگیر و بازداشت شد. رجب طیب اردوغان، نخست وزیر آن دوره، در بیانیه خود گفت که مظنون قاتل همراه با اسلحه مورد استفاده در این حادثه کشف و ضبط شد.

به گزارش خبرگزاری آنادولو، سماست به ارتکاب قتل اعتراف کرد و گفت که «پشیمان نیست». او امین چولاش را در مراحل بعدی دادگاه مقصر دانست.

وی از 17 سالگی در زمان ارتکاب جنایت در دادگاه اطفال و نوجوانان محاکمه و به 22 سال و 10 ماه زندان محکوم شد. او با آزادی مشروط در 15 نوامبر 2023 آزاد شد.