ملاقات معلمان با هنر در استانبول مدرن

ملاقات معلمان با هنر در استانبول مدرن
ملاقات معلمان با هنر در استانبول مدرن

📩 21/11/2023 14:34

استانبول مدرن برنامه خود را با نام "راهنمای موزه برای معلمان" که به طور ویژه برای معلمان تهیه شده است، در 24 نوامبر، روز معلم راه اندازی می کند. برنامه "راهنمای موزه برای معلمان" که توسط استانبول مدرن با همکاری اداره آموزش ملی استان استانبول برای کمک به توسعه حرفه ای و شخصی معلمان اجرا می شود، با هدف کمک به برنامه درسی معلمان با محتوایی که بر بررسی، کشف و تمرکز دارد، اجرا می شود. تفسیر آثار هنری در موزه

برنامه آموزشی «راهنمای موزه برای معلمان» شامل چهار راهنمای موزه مختلف است که با الهام از مجموعه استانبول مدرن تهیه شده و با توجه به سطح تحصیلات دانش آموزان تهیه شده است، کارگاه های معلمی که معلمان را در کاربرد این راهنماها راهنمایی می کند و پیشنهادات فعالیت کلاسی با عنوان «روزنوشت موزه من». " برای دانش آموزان آماده شده است.

معلمان در سراسر ترکیه می توانند با ثبت نام در استانبول مدرن به راهنماها دسترسی پیدا کنند. از طریق راهنماها، معلمان می توانند تجربه یادگیری تجربی دانش آموزان را در کلاس با محتوایی تقویت کنند که مفاهیمی را که آنها در مدرسه مطالعه می کنند از طریق آثار تجزیه و تحلیل می کند.

آموزش رایگان هنر برای 860 هزار کودک و نوجوان

Oya Eczacıbaşi رئیس هیئت مدیره مدرن استانبول با بیان اهمیتی که موزه از روز اول تأسیس به آموزش هنر قائل بوده است، خاطرنشان کرد: در 19 سال گذشته به 860 هزار کودک و نوجوان آموزش هنری رایگان زیر سقف موزه ارائه شده است. . Eczacıbaşı ادامه داد:

من اهمیت زیادی برای گرد هم آوردن دانش آموزانی که 90 درصد آنها از مدارس دولتی می آیند با هنرمندان و آثار موجود در موزه و توسعه خلاقیت آنها از طریق هنر قائل هستم. از طریق راهنماهایی که برای معلمان خود تهیه می کنیم، هدف ما این است که هم به پیشرفت آنها کمک کنیم و هم تجربه یادگیری متفاوتی را به دانش آموزان ارائه دهیم. وی گفت: این راهنماها که در 24 نوامبر، روز معلم به معلمان خود ارائه خواهیم کرد، بار دیگر نشان می دهد که موزه معاصر می تواند یک موسسه آموزشی نیز باشد.

برنامه درسی را مرور کردیم

نسلیهان وارول، مدیر آموزش مدرن استانبول اظهار داشت که در حین تهیه راهنمای معلمان، برنامه درسی از پیش دبستانی تا دبیرستان را به تفصیل بررسی کرده و به مدت یک سال روی آن کار کردند. وارول گفت: «معلمان ما در حین تهیه راهنمای موزه برای معلمان ما را راهنمایی کردند. به عنوان مثال، پس از 10 سالگی، مهارت های تفکر انتزاعی و مفهومی شروع به رشد می کند. در راهنمای ما که به طور خاص برای این گروه سنی تهیه کردیم، هدف ما این بود که به آنها کمک کنیم تا ببینند چه مفاهیمی مانند "انتزاع" و "انتزاع" در موزه و آثار مطابقت دارد. ما مفهوم "رئالیسم" را از طریق آثار هنری فیگوراتیو برای دانش آموزان دبیرستان بررسی می کنیم. سعی کردیم در خصوص تفسیر و بحث آثار هنری اطلاعاتی را ارائه کنیم. وی گفت: ما به جوانان محتوایی ارائه کردیم که همدلی و مهارت بیان هنری آنها را تقویت می کند.

راهنمای موزه

راهنماهای موزه، که شامل پازل ها، فعالیت های نمایشی و تجربیات یادگیری پرسش و پاسخ است که معلمان می توانند با دانش آموزان خود در موزه اجرا کنند، از هنرمندان و آثار آنها در مجموعه مدرن استانبول الهام گرفته شده است.

راهنماهای موزه که شامل چهار موضوع مختلف با توجه به سطح تحصیلات دانش‌آموزان است، عبارتند از «شکل‌ها و رنگ‌ها» برای مربیان مهدکودک، «هنر معاصر» برای معلمان پایه اول و چهارم ابتدایی و «انتزاعی یا بتن» برای دوره پنجم ابتدایی. - معلمان کلاس هشتم.؟ و بر مفاهیم "تصویری مدرن" برای معلمان پایه 4 تا 5 متوسطه تمرکز دارد.

کارگاه های آموزشی ویژه معلمان

استانبول مدرن همچنین کارگاه هایی را برای راهنمایی 150 معلم، از جمله معلمان آموزش ویژه، هر ساله ترتیب خواهد داد تا اطمینان حاصل شود که معلمان به طور مؤثر از راهنمای موزه استفاده می کنند.

"دفتر خاطرات موزه من" برای دانش آموزان

"خاطرات موزه من" که به موازات راهنمای موزه توسعه یافته است، شامل پیشنهاداتی برای فعالیت در کلاس است که دانش آموزان را برای تجربه موزه آماده می کند و اطلاعات آموخته شده در موزه را تقویت می کند. دانش آموزان می توانند ایده های خود را در مورد آثار هنری خود بنویسند، ایده های خلاقانه خود را ترسیم کنند، یا تصورات خود را در مجلات موزه خود منعکس کنند.

لذت موزه برای معلمان استانبول مدرن

از طرفی استانبول مدرن روز جمعه 24 نوامبر برای تمامی معلمان رایگان خواهد بود. در این روز خاص، معلمان می توانند از نمایشگاه مجموعه موزه "جزایر شناور"، "Nuri Bilge Ceylan: Elsewhere"، "ما همیشه اینجا هستیم" و نمایشگاه "رنزو پیانو: روح مکان" که شامل آثار زنانه است، بازدید کنند. هنرمندان