مشکل ترافیک استانبول با پل و تونل حل شد

مشکل ترافیک استانبول با پل و تونل حل شد
مشکل ترافیک استانبول با پل و تونل حل شد

📩 20/11/2023 10:22

عبدالقادر اورال اوغلو وزیر حمل و نقل و زیرساخت ها گفت که آنها با پل ها و تونل های ساخته شده در استانبول اعصار را پشت سر گذاشته اند و آنها را بازسازی کرده اند.

وزیر اورال اوغلو با اشاره به اینکه سرمایه گذاری های حمل و نقل آسایش زندگی مردم را افزایش می دهد، خاطرنشان کرد که در این دوره به استانبول اهمیت ویژه ای می دهند. وزیر اورال اوغلو با بیان اینکه در سال 2003 68 پل در استانبول وجود داشت و طول کل این پل ها تنها 3 هزار و 410 متر بود، گفت: تعداد پل ها را به 947 پل و طول کل پل ها را به 114 هزار و 419 متر رساندیم. وی گفت: در میان این پل ها، شاهکارهایی مانند پل یاووز سلطان سلیم و پل عثمانگازی وجود دارد که توسط معماران و مهندسان ترک امضا شده است.

وزیر اورال اوغلو با تأکید بر اینکه در سال 2003 تنها 3 تونل در استانبول وجود داشت و طول کل آنها 932 متر بود، گفت: «ما 12 تونل دیگر برای باز کردن کانال‌های ترافیکی مسدود استانبول ساختیم. در این میان، تونل اوراسیا و مارمارای، پروژه قرن وجود دارد که قاره های آسیا و اروپا را با یک راه آهن زیردریایی به هم متصل می کند. وی گفت: در حال حاضر طول کل تونل های استانبول بیش از 22 هزار متر است.

وزیر اورال اوغلو با بیان اینکه سرمایه گذاری های انجام شده از نظر معماری و فناوری و همچنین اندازه اقتصادی شاهکار است، گفت: این سرمایه گذاری های عظیم که توسط معماران و مهندسان ترک ما امضا شده است، زندگی شهروندان ما را آسان می کند و از سوی دیگر، آنها ارزش افزوده قابل توجهی را برای کشور ما فراهم می کنند. او گفت: «جهان با حسادت این سرمایه گذاری های عظیم را تماشا می کند.

پروژه های تایید شده …

اورال اوغلو با اشاره به اینکه تونل اوراسیا گواهینامه بسیار مهمی در سراسر جهان دارد، گفت: «چارچوب فنی توسط سازمان توسعه اقتصادی و همکاری (OECD) ایجاد شده است و زیرساختی باز و فراگیر، شفاف، مالی، اجتماعی و زیست محیطی پایدار ایجاد می کند که از آن پشتیبانی می کند. اهداف توافقنامه آب و هوای پاریس." "این اولین پروژه در زمینه حمل و نقل در جهان است که فرآیند اجرای آزمایشی تونل اوراسیا را در چارچوب "گواهی شبکه نقطه آبی" (BDN) با موفقیت به پایان رسانده است. سرمایه گذاری ها، گفت.

نقطه عطفی از نظر تاریخچه مهندسی جهان

اورال اوغلو با بیان اینکه پل یاووز سلطان سلیم دارای اصول بسیاری است که می توان آن را نقطه عطفی از نظر تاریخ مهندسی جهان دانست، گفت: ساخت پل یاووز سلطان سلیم در سال 2013 آغاز شد و در مدت کوتاهی 3 ساله تکمیل و به بهره برداری رسید. خدمات در 26 آگوست 2016. این در بخش Odayeri-Paşaköy به طول 148 کیلومتر واقع شده است. این پل در مجموع دارای 4 خط حمل و نقل است که شامل 2 خط جاده در مسیرهای خروجی و ورودی و 10 خط راه آهن در وسط می باشد. ارتفاع برج پل یاووز سلطان سلیم که با 59 متر در زمره عریض ترین پل های جهان قرار دارد از 322 متر فراتر رفته و با دهانه اصلی آن 408 متر طولانی ترین پل معلق جهان با سیستم ریلی است. ،" او گفت.

پروژه پرستیژ ترکیه

وزیر اورال اوغلو، با یادآوری اینکه مارمارای یکی از معتبرترین پروژه های ترکیه است، گفت: با پروژه مارمارای، Halkalı این بنا برای تسهیل حمل و نقل در تنگه بسفر با یک مسیر راه آهن 76 کیلومتری بین گبزه و گبزه ساخته شده است. پروژه Marmaray یکی از پروژه هایی است که با تونل لوله غوطه ور 1,4 کیلومتری، تونل های حفاری به طول 9,4 کیلومتر و تونل های برش و پوشش به طول 2,4 کیلومتر، ترافیک استانبول را تسکین می دهد. دارای 3 ایستگاه زیرزمینی نوساز، 37 ایستگاه بالای زمینی، مراکز کنترل عملیاتی، مزارع، کارگاه، تأسیسات تعمیر و نگهداری، 3 طبقه بالای زمین ساخته شده است. وی گفت: این خودرو متشکل از وسایل نقلیه ریلی مدرن متشکل از 440 واگن است.

دوستان طبیعت…

وزیر اورال اوغلو گفت: «پل عثمانگزی گذرگاه خلیج فارس را به 6 دقیقه کاهش داد. با بزرگراه استانبول - ازمیر، زمان حمل و نقل بین دو شهر از 9 ساعت به 3,5 ساعت کاهش یافت. عثمانگزی که به پل خلیج نیز معروف است، پیش از این با ویژگی های مهندسی خود به یکی از پل های کمیاب در جهان تبدیل شده است. این پل در میان بزرگترین پل های معلق دهانه میانی جهان در رتبه هفتم قرار دارد. پل عثمانگزی که برای «تالاب هرزگوین» محل زندگی گونه‌های پرندگان منحنی شکل گرفته بود، از جمله سازه‌های مهمی بود که اهمیت داده شده به طبیعت و تنوع زیستی را نشان می‌دهد. از آن به عنوان گردنبند خلیج ازمیت یاد می شود. وی گفت: «با افتتاح پل عثمانگازی، بار صنعتی در ناحیه گبزه و دیلوآواسی کوجائی کاهش می یابد.