100 زن در المالی تخم مرغ مرغوب تولید خواهند کرد

زنان در Elmalı تخم مرغ مرغوب تولید خواهند کرد
زنان در Elmalı تخم مرغ مرغوب تولید خواهند کرد

تلاش های شهرداری متروپولیتن آنتالیا برای افزایش اشتغال زنان در محدوده طرح توسعه محلی خود ادامه دارد. در این زمینه، کار برای اجرای مزرعه تولید تخم مرغ آزاد در Elmalı ادامه دارد.

یک مزرعه تولید تخم مرغ آزاد در زمینی به مساحت 11 هزار و 250 متر مربع در منطقه المالی یاکاچیفتلیک توسط شهرداری کلانشهر آنتالیا ایجاد می شود که پروژه جدیدی را اجرا کرده است که طعم فراموش شده تخم مرغ روستا را به سفره های ما خواهد آورد. یک "خوشه تولید تخم مرغ آزاد" در چارچوب پروژه تهیه شده با در نظر گرفتن دستورالعمل امنیت زیستی شرکت های تجاری مرغ گوشتی و تخمگذار وزارت زراعت و جنگلداری ساخته خواهد شد.

ظرفیت آن 2000 جوجه خواهد بود

مرغداری های یک طبقه با ظرفیت 1000 جوجه در مجموع 290 متر مربع مساحت بسته خواهد بود که هر یک 2 متر مربع خواهد بود. یک انبار خوراک 580 متر مربعی بین دو قفس مرغ برنامه ریزی شده بود. کل مساحت ساخت 2 متر مربع خواهد بود. فضای باز خزیدن که جوجه ها می توانند هر قفسه را ترک کنند، 120 متر مربع، در مجموع 2 متر مربع تعیین شده است. مساحت باقی مانده از زمین برای کشت گیاهان علوفه ای (700 متر مربع) استفاده خواهد شد.

تخم مرغ به یک برند تبدیل خواهد شد

استفاده از هیبریدهای داخلی با استفاده از نژاد جوجه ATAK-S در تولید در تاسیسات در حال تاسیس حمایت خواهد شد. تولید تخم مرغ طبیعی و سالم به دست آمده از مرغ های آزاد هم ارزش افزوده ای را برای تولیدکننده ایجاد می کند و هم سودآوری آن را افزایش می دهد و هم باعث ایجاد برند جدیدی در منطقه می شود. انتظار می‌رود این وضعیت باعث افزایش تولید تخم‌مرغ شود و از همه مهم‌تر با مشارکت بیشتر تولیدکنندگان در تولید، به اقتصاد منطقه کمک کند. تخم های حاصل از 2000 مرغ تخمگذار بسته بندی و به مصرف کنندگان عرضه می شود. با تخم‌مرغ‌های تولید شده، نیاز به تخم‌مرغ طبیعی که تقاضای بالایی در بازار منطقه دارد، تامین می‌شود و با انجام فعالیت‌های آگاه‌سازی مصرف‌کننده، مشخصات مصرف‌کننده آگاهانه ایجاد می‌شود و تخم‌مرغ تولید شده به برند تبدیل می‌شود.

دست زنان در تولید

هدف این پروژه افزایش تعداد افراد شاغل در تولید و بازاریابی و افزایش اشتغال زنان با مشارکت زنان در فعالیت های تولیدی است. همچنین قرار است به زنان عضو تعاونی که دوره «پرورش مرغ با راندمان بالا» را با موفقیت در این مرکز گذرانده اند، آموزش عملی پرورش مرغ تخمگذار ارائه شود. ضمناً استفاده از تسهیلات به تعاونی های زنان که دوره های آموزشی خود را گذرانده اند جهت راه اندازی مرغداری و درآمدزایی از آن واگذار خواهد شد.