دوران «کلاس نوآورانه» در آموزش

دوران «کلاس نوآورانه» در آموزش
دوران «کلاس نوآورانه» در آموزش

📩 21/11/2023 15:20

وزارت آموزش ملی (MEB) به کار خود برای ایجاد کلاس های درس نوآورانه ادامه خواهد داد که در آن از فناوری های آموزشی به طور موثر در سراسر کشور استفاده می شود، و اطمینان حاصل خواهد کرد که کلاس های درس نوآورانه نه تنها رایانه ها، بلکه اجزای فن آوری مانند چاپگرهای سه بعدی و واقعیت مجازی را نیز شامل می شود.

MEB به افزایش اهداف خود در زمینه فناوری های نوآورانه در آموزش ادامه می دهد. مصطفی جان، مدیر کل فناوری‌های نوآوری و آموزش (YEGITEK) در مورد مطالعات جدید انجام شده در شبکه اطلاعات آموزش (EBA) به دستور یوسف تکین وزیر آموزش ملی و «کلاس‌های درس نوآور» که آماده‌سازی نصب آنها ادامه دارد، اظهاراتی کرد.

چالیش با اشاره به اینکه از زمان شروع پروژه FATİH در YEĞİTEK نیازهای تخته سفید تعاملی 600 هزار کلاس را برآورده کرده اند و تا پایان سال این تعداد را به 620 هزار کلاس افزایش می دهند، گفت: علاوه بر این، نوسازها مدارس و مؤسسات آموزشی در منطقه زلزله زده به اینترنت پرسرعت باند پهن دسترسی خواهند داشت و می توانند بر کمبودهای زیرساخت های فناوری و نوسازی غلبه کنند و تصریح کرد: برای رفع این مشکل تلاش می کنند.

کانلی یادآور شد: علاوه بر EBA ایجاد شده برای دانش آموزان، زیرساخت دیگری به نام شبکه اطلاع رسانی معلمان (ÖBA) برای حمایت از پیشرفت حرفه ای معلمان ایجاد کردند و پلت فرم دیجیتال HEMBA نیز برای مراکز آموزش عمومی ایجاد شد.

کتاب های غنی شده به EBA می آیند

یاشام با اشاره به اینکه آنها برای غنی سازی محتوا برای هر درس و هر دستاورد در EBA برنامه ریزی کرده اند، گفت: «1. کتاب‌های درسی پایه اول تا هشتم را غنی‌سازی می‌کنیم و به‌عنوان z-book در EBA بارگذاری می‌کنیم و همچنین بسته‌های محتوای آموزشی حاوی دستاوردهای همه دروس در این سطوح ایجاد خواهیم کرد. او گفت.

مدیر کل کانلی گفت که هدف آنها تکمیل محتوای الکترونیکی (محتوای الکترونیکی) کلیه دروس از پایه اول تا دوازدهم در راستای برنامه ریزی مشخص همراه با معلمانی است که برای مطالعات جدید در EBA تعیین شده اند.

کانلی همچنین اظهار داشت که حدود 4 هزار مطلب از نهادهای عمومی و سایر سازمان ها به EBA اضافه شده است.

کانلی با بیان اینکه استانداردهای بالایی برای محتوای الکترونیکی مطابق با علایق و انتظارات دانش آموزان تعیین کرده اند، گفت: هدف اصلی ما ایجاد ویدیوهایی است که موضوع را در چند دقیقه توضیح دهد و همچنین محتوای با کیفیت بالا برای EBA ایجاد کنیم. گفت.

مصطفی کانلی گفت که آنها با ریاست عمومی تربیه و انکشاف معلمان برای حمایت از مهارت های دیجیتال معلمان همکاری می کنند و آنها را قادر می سازند تا از فناوری های جدید به طور موثرتر استفاده کنند.

کلاس های نوآورانه در راه است

او در مورد مطالعات "کلاس درس نوآورانه" که در آن از مدل یادگیری زنده و فعال استفاده می شود و برنامه های کاربردی با فناوری های فعلی استفاده می شود، اظهار نظر کرد.

کانلی با یادآوری اینکه وزیر تکین به مردم اعلام کرد که مطالعه‌ای برای ایجاد «کلاس‌های نوآورانه» در حال انجام است، توضیح داد که این کلاس‌ها محیط‌های آموزشی خواهند بود که در آن همه معلمان می‌توانند تمرین‌های بین رشته‌ای را برای افزایش سواد اطلاعاتی انجام دهند.

کنلی اطلاعاتی در مورد فعالیت های «کلاس نوآورانه» به شرح زیر ارائه کرد:

ما در حال کار برای ایجاد کلاس های درس نوآورانه در سراسر کشور هستیم که در آن از فناوری های آموزشی به طور موثر استفاده شود. این محیط که علاقه دانش آموزان به دوره، مشارکت و موفقیت تحصیلی را افزایش می دهد، امکان تدریس دوره ها را با روش های یادگیری تعاملی متمرکز بر مهارت های قرن بیست و یکم فراهم می کند. ما نه تنها رایانه‌ها، بلکه اجزای فناوری مانند چاپگرهای سه بعدی و واقعیت مجازی را در کلاس‌های درس نوآورانه پیش‌بینی می‌کنیم.»

"ما سناریوهای یادگیری متمرکز بر فناوری ایجاد می کنیم"

مدیر کل Canli، در رابطه با مطالعه دیگری که آنها در مورد کلاس های درس نوآورانه انجام دادند، گفت: "ما "سناریوهای یادگیری مبتنی بر فناوری" را برای استفاده موثر معلمان از تخته های سفید تعاملی در این محیط ها ایجاد می کنیم. ما سناریوهای استفاده ای را که توسعه داده ایم با فناوری های نوآورانه به کار خواهیم برد. ما در حال برنامه ریزی هستیم تا نه تنها معلمان فناوری اطلاعات، بلکه معلمان همه شاخه ها بتوانند دروس خود را در محیط های آموزشی نوآورانه و سایر کلاس ها تدریس کنند.» او گفت.

آزمایشگاه یادگیری حرفه ای در METU Teknokent تاسیس شد

یاشام در مورد ETKİM، مرکز رشد و نوآوری فناوری های آموزشی که توسط YEĞİTEK در METU Teknokent تأسیس شده است، اظهار داشت:

«در اینجا، ما تلاش‌های خود را برای انجام فعالیت‌های تحقیق و توسعه با مشارکت همه ذینفعان بخش مرتبط با آموزش تشدید کرده‌ایم. ما همچنین یک آزمایشگاه یادگیری حرفه ای (PÖL) در اینجا ایجاد کردیم. هدف ما توسعه بازیگران جهانی از ترکیه و توسعه مدل‌های رویکرد نوآورانه در بخش آموزش دیجیتال است که به سرعت در جهان در حال توسعه است.