قیصری تاریخ زمین شناسی جهان را روشن می کند

قیصری تاریخ زمین شناسی جهان را روشن می کند
قیصری تاریخ زمین شناسی جهان را روشن می کند

فسیل‌های 7,5 میلیون ساله که در حفاری‌های علمی در اطراف سد یامولا پیدا شد و توجه جهانیان را به خود جلب کرد، با حمایت شهرداری کلان‌شهر بازسازی شد و در نمایشگاهی که در محوطه سرسرا برگزار شد در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت. شهرداری کلانشهر

شهردار شهرداری قیصری، دکتر Memduh Büyükkılıç بیان کرد که آنها تاریخ زمین شناسی جهان را از قیصری روشن کردند و توضیح داد که فسیل دست نخورده 7.5 میلیون ساله که دانشمندان آن را "Choerolophodon" و به عنوان "جد فیل ها" توصیف کردند، توجه را به خود جلب کرد. اولین و تنها نمونه در جهان

رئیس جمهور دکتر که از میراث تاریخی و فرهنگی و همچنین زیبایی های طبیعی شهر باستانی محافظت می کند، سرمایه گذاری قابل توجهی در این زمینه انجام می دهد و از مطالعات علمی انجام شده قویا حمایت می کند. شهرداری کلانشهر قیصری به مدیریت ممدوح بویوکیلیچ، نمایشگاه مستند و هنری «فون گمشده» را در چارچوب تلاش‌های احیای جانوران فسیلی 7,5 میلیون ساله برگزار کرد که تاریخ زمین‌شناسی جهان را روشن می‌کند. .

فسیل‌ها و نمونه‌هایی از گونه‌هایی از خانواده‌های اسب‌های سه انگشتی، پروبوسیس، شاخ‌های توخالی و زرافه‌ها که در حفاری‌های تحت حمایت شهرداری کلان‌شهر کشف شده‌اند، به روی شهروندان گشوده شد.

این نمایشگاه در محوطه سرسرای شهرداری کلانشهر با آغاز به کار مستند «فون گمشده» و افتتاحیه نمایشگاه نقاشی که در سالن اجتماعات برگزار شد، آغاز به کار کرد.

این مراسم با یک دقیقه سکوت و نواختن سرود ملی با حضور شهردار کلانشهر دکتر دکتر آغاز شد. علاوه بر Memduh Büyükkılıç، معاون AK Party Kayseri، آقای Bayar Özsoy، معاون مدیر کل میراث فرهنگی و موزه‌های وزارت فرهنگ و گردشگری، Bulent Gönültaş، مدیر فرهنگ و گردشگری استان شوکرو دورسون، رئیس انجمن علمی دیرینه شناسی کاپادوکیه و تحقیقات دیرینه شناسی کاپادوکیا عضو کمیته، رئیس گروه مردم شناسی دانشگاه حاجی بایرام ولی، پروفسور. دکتر. اوکشان باش اوغلو، مشاور علمی کمیته کاوش پروفسور. دکتر. پینار گوزلوک کیرمیز اوغلو، رئیس کاوش های تپه کولتپه کانیش-کاروم پروفسور. دکتر. فکری کولاک اوغلو، مدیر موزه باستان شناسی قیصری، گوخان یلدیز، تهیه کننده مستند و ارائه دهنده زیست شناس، رفعت چیگ، دبیر کل شهرداری کلانشهر حسین بیهان، معاونان دبیر کل، روسای ادارات، کمیته کاوش و اعضای مطبوعات در این مراسم حضور داشتند.

شهردار بویوکیلیچ در سخنرانی در مراسم رونمایی از مستند «فون گمشده» از کسانی که در این مطالعه مشارکت داشتند تشکر کرد و گفت: «همچنین قدردانی خواهید کرد که شهرداری کلانشهر قیصری از نظر مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی، گردشگری، اجتماعی و ورزشی مهم است. وی گفت: یادآوری می کنم که در حال حاضر حمایت خود را از حفاری در 6 منطقه مختلف ادامه می دهیم.

بویوکیلیچ در سخنان خود به بررسی های علمی انجام شده در نقاط مختلف شهر باستانی نیز اشاره کرد و گفت:

ضمن اینکه یادآوری می کنیم که در منطقه ما کاوش های مهمی در خصوص کارهای انجام شده در کاخ کیکوبادیه، کوشک کیزیک، قبرستان حضرت سید برهان الدین و البته کارهای انجام شده در اورنشهیر و کولتپه کانیش-کاروم در مورد موزاییک ها انجام شده است. ما در منطقه İncesu این کار را انجام داده ایم. شما در حال حاضر دنبال می کنید. به همین مناسبت، امیدواریم معاون مدیرکل ما در اینجا حضور داشته باشد، ضمن تشکر از حضورشان، کار موزه ای که در این زمینه انجام خواهیم داد که 3 هزار و 500 متر مربع زیر زمین است، کاری است که در این زمینه انجام شده است. همچنین یک اثر مهم که در سطح ملی و بین المللی نامی برای خود دست و پا خواهد کرد.

BÜYÜKKILIÇ، "ما به همکاری بسیار اهمیت می دهیم"

شهردار بویوکیلیچ اظهار داشت که اهمیت زیادی برای شهرت قیصری در سطح ملی و بین المللی در زمینه علمی قائل هستند و مطالعات زیادی در این زمینه انجام داده اند. شهردار بویوکیلیچ اشاره کرد که آنها به همکاری برای شهر اهمیت زیادی می دهند و گفت: "ما به همکاری اهمیت زیادی می دهیم. ما می خواهیم شهرمان در یک زمینه علمی مثبت هم در سطح ملی و هم در سطح بین المللی ذکر شود. در این راستا تلاش می کنیم با دست در دست هم دادن فرماندار محترم، فارغ از هر نهاد و سازمانی، بدون هیچ گونه فداکاری، این شهر را به صورت مثبت به اشتراک بگذاریم. در حالی که یک دره سوغانلی برای خود نامی می‌سازد، آبشار کاپوزباشی نامی برای خود می‌سازد، مرداب‌های سلطان برای ما ضروری است و باز هم همانطور که گفتیم، کولتپه یا آثار دیگر. او گفت: «ما در اینجا با هم اثری را به اشتراک می‌گذاریم که واقعاً در سطح ملی و بین‌المللی زمانی که منتشر شد، نامی برای خود ایجاد کرد.

BÜYÜKKILIÇ گفت: «از کسانی که کمک کردند بسیار سپاسگزارم. "من یک بار دیگر به معلمانم تبریک می گویم"

بویوکیلیچ با بیان اینکه اهمیت زیادی برای کمک به مطالعات فرهنگی در ترکیه قائل هستند، از همه کسانی که در این امر مشارکت داشتند تشکر کرد و سخنان خود را به شرح زیر ادامه داد:

من یک بار دیگر به معلمانم تبریک می گویم. ما خدمت به شهرمان را عبادت می دانیم که هر کاری کار ما نیست، هر کاری وظیفه ماست. ما به کمک به مطالعات فرهنگی کشورمان اهمیت می دهیم. او به اشتراک می‌گذارد که اراده می‌کنیم که شایسته اعتماد وزارت فرهنگمان در این آثار باشیم. من عشق و احترام را به همه شما تقدیم می کنم. با تشکر. حضور داشته باشید. خداوند با شما باشد.»

بولنت گونولتاش، معاون اداره کل میراث فرهنگی و موزه‌های وزارت فرهنگ و گردشگری با ابراز خوشحالی از حضور در افتتاحیه نمایشگاه نقاشی و تبلیغات مستند فون گمشده گفت: بقایای فسیلی بسیاری کشف شد. در حین حفاری سد یامولا که به عنوان حفاری نجات آغاز شد و هنوز ادامه دارد. شهردار شهرداری کلان شهر کایسری، دکتر، برای ارتقای داده های علمی کشف شده در حفاری سد یامولا. با حمایت Memduh Büyükkılıç، پروفسور. دکتر. پینار گوزلوک کیرمیز اوغلو، پروفسور. دکتر. اوکشان باش اوغلو و پروفسور. دکتر. وی گفت: به همه کسانی که در ساخت مستند فون گمشده و نمایشگاه نقاشی که توسط کمیته علمی به ریاست سسور پهلوان تهیه شده بود، درود می‌فرستم.

رئیس انجمن تحقیقات دیرینه شناسی کاپادوکیه و عضو کمیته علمی حفاری یامولا، عضو هیئت علمی دانشگاه آنکارا Hacı Bayram Veli، پروفسور. دکتر. اوکشان باش اوغلو در سخنرانی خود در برنامه افتتاحیه نمایشگاه نقاشی و راه اندازی مستند «فون گمشده» اطلاعاتی در مورد عملیات حفاری و ساخت و ساز انجام شده از سال 2018 با حمایت وزارت فرهنگ و گردشگری و شهرداری کلانشهر و فعالیت های انجمن.

باش اوغلو تاکید کرد که منطقه یامولا که از آن به عنوان بزرگترین بستر فسیلی در آناتولی یاد می کند، محلی غنی است که نمونه های منحصر به فرد و منحصر به فرد در جهان را در خود جای داده است. پروفسور اظهار داشت که کار در منطقه ای که نمونه های بسیار خوبی حفظ شده و باشکوه وجود دارد ادامه دارد. دکتر. باش اوغلو، شهردار کلانشهر دکتر. وی با بیان اینکه موزه دیرینه شناسی به رهبری ممدوح بویوکیلیچ تأسیس شد، گفت: چنین موزه ای آرزوی آنها بوده و بی صبرانه منتظر زنده شدن آن هستند. در پایان، باش اوغلو اظهار داشت که مهم ترین بخش کار یعنی بازیابی فسیل ها انجام شده و کار با حمایت شهرداری متروپولیتن انجام شده است. باش اوغلو سخنان خود را با تشکر از همه به ویژه شهرداری کلانشهر به پایان رساند.

در ادامه سخنان، مستند «فون گمشده» تهیه‌شده توسط تهیه‌کننده و مجری مستند، زیست‌شناس، ریفت چیگ، در تشریح کاوش‌ها و یافته‌ها به نمایش درآمد.

پس از راه اندازی، شهردار بویوکیلیچ و شرکت کنندگان به محوطه سرسرا رفتند و با علاقه از فسیل های 7,5 میلیون ساله و نمایشگاه نقاشی بازدید کردند.

بویوکیلیچ در بیانیه‌ای در اینجا پس از بازدید از نمایشگاه گفت: «در ابتدا می‌خواهم یک بار دیگر از معاون مدیر کل، معلمان و تیم تشکر کنم. ما به صورت تئوری در داخل گوش دادیم و در اینجا کارهای انجام شده را در یک زمینه بصری در سایت تماشا می کنیم. من می خواهم ارزیابی ژئومورفولوژیکی و دیرینه شناسی قیصری را به اشتراک بگذارم تا دوباره تاریخ ساخته شود. رویکردی که شهر ما را در زمینه علمی به منصه ظهور می رساند، در سطح بین المللی نشان داده می شود. او گفت: «همچنین می‌خواهم به اشتراک بگذارم که دانشمندانی از آمریکا، آلمان و فنلاند با نظارت بر این مطالعات در قیصری به ارزش قیصری می‌افزایند.

"ما غنای کایسری را به اطلاعات مردم ارائه می دهیم"

شهردار بویوکیلیچ از کسانی که کمک کردند تشکر کرد و گفت:

«امیدوارم وقتی موزه‌مان را تکمیل کنیم، با به نمایش گذاشتن آثار اصلی در آنجا، قیصری به‌عنوان شهری منحصربه‌فرد در یادها بماند که در این زمینه برای خود نامی دست و پا می‌کند. از کسانی که کمک کردند تشکر می کنم. همه اینها برای کایسری ثروت است. ما این ثروت ها را هم برای دانش و هم برای لذت به مردم تقدیم می کنیم. من می خواهم از این تیم برجسته که به کایسری ما ارزش افزوده است تشکر کنم و برای آنها در کارشان آرزوی موفقیت کنم.

رئیس گروه مردم شناسی دانشگاه حاجی بایرام ولی پروفسور دکتر. اوکشان باش اوغلو همچنین ابراز خوشحالی و افتخار کرد و گفت که وزارت فرهنگ و گردشگری و شهردار شهرداری کلانشهر دکتر. او اظهار داشت که با حمایت ممدوح بویوکیلیچ کارهای خوبی تولید کردند.

در حالی که تلاش ها برای احیای جانوران فسیلی 7,5 میلیون ساله که شهردار بویوکیلیچ به آن اهمیت ویژه ای می دهد و به نظر او تاریخ زمین شناسی جهان را روشن می کند، با حمایت شهرداری کلان شهر قیصری ادامه دارد، فسیل های یافت شده در مطالعات به شهروندان ارائه می شود.

در نمایشگاهی که در منطقه Foyer شهرداری کلانشهر افتتاح شد، فسیل‌های بسیاری از گونه‌های مختلف موجودات زنده کشف شده از سال 2018، ماکت‌هایی که با استفاده از این فسیل‌ها به دست آمده و گونه‌هایی از خانواده‌های Proboscidae، Bovidae و Giraffidae در انتظار بازدیدکنندگان خود هستند.

کار نعوظ ساخته شده با ترکیب قطعات Choerolophodon، جد فیل ها، که یکی از مهم ترین یافته ها محسوب می شود و به عنوان اولین و تنها نمونه دست نخورده در جهان توصیف می شود، تکمیل شده و ماکت آن با یک نشان دقیق ساخته شده است. قالب برگرفته از جمجمه نیز در این نمایشگاه گنجانده شده است.

امروز در تاریخ: متروی لندن افتتاح شد

۱۰ دسامبر بر اساس تقویم میلادی، سیصد و چهل و چهارمین (در سال‌های کبیسه سیصد و چهل و پنجمین) روز سال است. 10 روز تا پایان سال باقی مانده است. راه آهن 344 دسامبر 345 راه آهن ملی ترکیه [بیشتر...]

مدل های بوت زنانه گرم و شیک

چکمه‌ها که جزء ضروری‌ترین بخش‌های فصل زمستان هستند، با ظاهری شیک و استفاده کاربردی که پاهای شما را گرم نگه می‌دارند، خودنمایی می‌کنند. زنی که استایل های مختلف را با خود می آورد [بیشتر...]

درمان لقاح آزمایشگاهی: یک سفر امیدوارکننده

درمان لقاح آزمایشگاهی به عنوان یکی از امیدوار کننده ترین پیشرفت ها در زمینه بهداشت باروری در سال های اخیر برجسته شده است. این درمان برای زنانی است که به دلایل مختلف نمی توانند به طور طبیعی بچه دار شوند. [بیشتر...]

پیش بینی آب و هوا بورسا برای 15 روز

شنبه 9 آذر؛ روز در بورسا ابری و بارانی خواهد بود. نزولات جوی به صورت باران شدید در نقاط و برف و در نواحی مرتفع (بالای 1300 متر) می باشد. [بیشتر...]

حجم محموله های حمل و نقل ریلی در سین کیانگ به 200 میلیون تن رسید

«گروه اورومچی راه آهن چین» اعلام کرد که حجم محموله های حمل و نقل ریلی در منطقه خودمختار اویغور سین کیانگ چین از ابتدای سال به 200 میلیون تن رسیده است. آهن در منطقه [بیشتر...]

گونری باباجان مادر علی باباجان دار فانی را وداع گفت

گونری باباجان، مادر علی باباجان، رئیس حزب دموکراسی و پیشرفت (DEVA) درگذشت. رئیس حزب DEVA علی بابکان در 6 نوامبر با پدرش حلمی ملاقات کرد. [بیشتر...]

خطوط هوایی سنگاپور و فرودگاه استانبول İGA بر روی پایداری تمرکز می کنند

خطوط هوایی سنگاپور در چارچوب همکاری خود با فرودگاه İGA استانبول کارگاهی را در «مرکز زباله صفر فرودگاه İGA استانبول» برگزار کرد. پایداری و مسائل زیست محیطی هر دو سازمان [بیشتر...]

علاقه مندان به موتورسیکلت در ساکاریا نفس خود را حبس خواهند کرد

مسابقه "Sakarya Continental Super Enduro" که علاقه مندان به موتورسیکلت در روز یکشنبه 10 آذرماه به همت شهرداری متروپولیتن برگزار می شود و علاقه مندان به موتورسیکلت در هر رشته ورزشی میزبان مسابقات هیجان انگیز هستند. [بیشتر...]

پیشگامی برای پروژه تحول شهری Oruçreis

مراسم کلنگ زنی 2 خانه در چارچوب مرحله دوم پروژه تحول شهری Oruçreis با همکاری وزارت محیط زیست، شهرسازی و تغییرات اقلیمی و شهرداری کلانشهر قیصری، [بیشتر...]

میدان های جدید برای شهرهای آسیب دیده از زلزله

Mehmet Özhaseki، وزیر محیط زیست، شهرسازی و تغییرات اقلیمی، علاوه بر اقامتگاه‌ها و خانه‌های روستایی در مناطق آسیب‌دیده از زلزله؛ شبح شهرها را زیبا می کند، زندگی تجاری را احیا می کند، [بیشتر...]

میکروبوس های برقی Otokar به جاده های ایتالیا رسیدند

Otokar، رهبر بازار اتوبوس ترکیه، به رشد خود در اروپا در زمینه راه حل های حمل و نقل پایدار و سازگار با محیط زیست ادامه می دهد. راحت برای میلیون ها مسافر با ده ها هزار اتوبوس در جاده های نزدیک به 60 کشور، [بیشتر...]

کنفرانس تعمیر و نگهداری TAYSAD در مورد کاربردهای مقاوم سازی و تجدید بحث شد

کنفرانس تعمیر و نگهداری که برای نهمین بار در سال جاری توسط انجمن تولیدکنندگان لوازم خودرو (TAYSAD) با موضوع «بهسازی و تجدید برنامه در تعمیر و نگهداری» برگزار شد. تاکید بر اهمیت تداوم در تولید [بیشتر...]
انجام شد: 8
انجام شد: 8