اولین و تنها خط آزمایش ریلی مافوق صوت ترکیه افتتاح شد!

اولین و تنها خط آزمایش ریلی مافوق صوت ترکیه افتتاح شد
اولین و تنها خط آزمایش ریلی مافوق صوت ترکیه افتتاح شد

📩 06/11/2018 10:59

خط آزمایش ریلی مافوق صوت TÜBİTAK SAGE و پردیس آزمایشی که در آن خط واقع شده است توسط رئیس جمهور رجب طیب اردوغان افتتاح شد. این پروژه که توسط یاپی مرکزی به صورت کلید در دست تکمیل شد، تماماً با منابع داخلی انجام شد. خط آزمایش ریلی مافوق صوت TÜBİTAK SAGE به عنوان طولانی ترین و بلندترین خط اروپا با طول 2 هزار متر به بهره برداری رسید.

خط آزمایش ریلی TÜBİTAK SAGE و پردیس آزمایشی که در آن خط واقع شده است با مراسمی توسط رجب طیب اردوغان رئیس جمهور افتتاح شد. در مراسم افتتاحیه، رئیس هیئت مدیره هلدینگ Yapı Merkezi نیز حضور داشتند. Ersin Arıoğlu، Volkan Okur Yılmaz مدیر کل Yapıray، Tamer Taşkın مدیر کل Yapı Merkezi İDİS و مدیریت ارشد TÜBİTAK نیز حضور داشتند. در خط تست سیستم ریلی TÜBİTAK SAGE و پردیس آزمایشی که در آن خط واقع شده است. برنامه‌ریزی شده است تا طیف گسترده‌ای از آزمایش‌ها، به ویژه راندمان حفاری نفوذی، آزمایش‌های آیرودینامیکی در سرعت‌های مافوق صوت، آزمایش‌های صندلی پرتابی در جت‌های جنگنده، آزمایش‌های موتور موشک، آزمایش‌های شتاب بالا بر روی اجزای مختلف و شبیه‌سازی محیط پرواز را انجام دهد.

با اجرای پروژه، آزمایش هایی که با استفاده از زیرساخت های سایر کشورها و هر کدام با هزینه میلیون ها دلار انجام شده است، بدون وابستگی به منابع خارجی، با هزینه های بسیار کمتر امکان پذیر می شود. با امکانات کاملا داخلی

سرعت مافوق صوت با موتورهای موشکی به دست می آید

خط آزمایش ریلی به سیستم‌های حاوی مقادیر بسیار بالای مواد منفجره و اجزای حساس مکانیکی و الکترونیکی اجازه می‌دهد تا با کمک موتورهای موشکی روی خط آزمایش ریلی، به سرعت‌های مافوق صوت (فوق صوت) (بیش از 1200 کیلومتر در ساعت) شتاب دهند. رفتار خود را در یک محیط پویا آزمایش کنند.

مرکز ساختمان، ساخت خط را به عنوان کلید در دست تکمیل کرد

پردیس آزمون و کلیه تجهیزات مورد نیاز زیرساخت آزمون و کلیه ساختمان های کمکی مورد نیاز برای انجام آزمایشات توسط YAPI MERKEZİ و TÜBİTAK SAGE طراحی شده است. در پردیس آزمون، که ساخت آن به صورت کلید در دست توسط YAPI MERKEZİ تکمیل شد. ساختمان کنترل،

1.280 ساختمان خدماتی با مساحت ساخت 9 متر مربع، متشکل از یک ساختمان پذیرش مشتری، انبار مواد پرانرژی و کارگاه های ادغام مواد پر انرژی و یک خط آزمایش ریلی به طول 2000 متر وجود دارد.

خط تست ریلی که به گونه ای طراحی و ساخته شده است که به موارد آزمایشی مختلف اجازه می دهد تا به سرعت های مورد نظر شتاب داده شوند و امکان انجام آزمایش های لازم و جمع آوری داده های مربوطه را فراهم می کند، به یک جسم آزمایشی با جرم 1000 کیلوگرم با سرعت 2000 کیلومتر بر ساعت آزمایش شود.

طراحی ویژه پروژه

بست های ریلی با ظرفیت انتقال ایمن بارهای دینامیکی بزرگی که در حین آزمایش روی ریل ها روی می دهد به زیرساخت به طور ویژه توسط YAPI MERKEZİ برای این پروژه طراحی و ثبت شده است.
FIRESOFT، نرم افزار کنترل و نظارت توسعه یافته برای سیستم احتراق موتور موشک، احتراق ایمن را با یک کلید دوگانه در پروژه فراهم می کند که شامل یک زیرساخت امنیتی و تکنولوژیکی سطح بالا می باشد. سیستم جرقه زنی موتور موشک، که 100 درصد توسط مهندسان ترک در Yapı Merkezi ساخته شده است، گرمای مورد نیاز برای شروع واکنش شیمیایی را با جریان از طریق مقاومت داخل فراهم می کند.

در خط آزمایش، جایی که می توان به سرعت 2000 کیلومتر در ساعت دست یافت، اندازه گیری سرعت پیوسته را می توان در طول خط با رادار داپلر انجام داد. طراحی سیستم اندازه گیری سرعت با در نظر گرفتن طولانی شدن احتمالی خط و یا نیاز به سرعت های بسیار بیشتر برنامه ریزی و عملی شده است. انتقال اطلاعات دیجیتال بین سیستم‌های اندازه‌گیری سرعت، جرقه‌زنی، دوربین مدار بسته و داده‌ها برقرار می‌شود تا در طول آزمایش از آنها استفاده شود.

این نمایش پرده ای به جاوا اسکریپت نیاز دارد.

 

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*