«تو جوانتر هستی» از TCDD تا مادر دردناکی که فرزندش را در چورلو از دست داد

شما کوچکتر از مادر فوری هستید که فرزندش را در کورلودا از tcdd 2 از دست داد
شما کوچکتر از مادر فوری هستید که فرزندش را در کورلودا از tcdd 2 از دست داد

📩 20/11/2018 11:32

مشخص شد که مسئولان TCDD در دیدار با خانواده های جان باختگان فاجعه قطار چورلو به والدین داغدار گفتند "شما جوان تر هستید" و خانواده نیز واکنش نشان داده و مسئولان را از خانه بیرون کردند. مشخص شد که این هیئت متشکل از وکلا، نمایندگان مؤسسات و روانشناسان با خانواده های عدالت خواه تماسی نداشته و گفته شده است که وی از جملات جنجالی مانند «برای ۲۵ نفر ۳۶۰ هزار لیر اختصاص دادیم، قبول کنید». سرانه به خانواده های داغدار.

8 نفر از شهروندان کشورمان در حادثه قطاری که در 25 جولای در منطقه چورلو تکیرداغ رخ داد جان خود را از دست دادند و مشخص شد که این حادثه در نتیجه سهل انگاری پس از فاجعه رخ داده است. در این روند عدالتخواهی هم در خانواده ها و هم در اقدامات انجام شده در سراسر کشور بیان شد.

اگرچه ماه ها از این حادثه می گذرد، اما این فاجعه هنوز در مرحله بررسی است و هیچ پیشرفتی در مورد مجازات عاملان حاصل نشده است.

مصطفی هوش، یکی از خبرنگارانی که از نزدیک روند مربوط به حادثه قطار چورلو را دنبال می‌کرد، اطلاعاتی را که از این بازدیدها به‌دست آورده بود، در حساب رسانه‌های اجتماعی خود به اشتراک گذاشت.

"درهم شکستن جان و درد انسان"

4 ماه از فاجعه قطار چورلو می گذرد، تحقیقات به شکایت تبدیل نشد. آنها را در انتظار نگه می دارند زیرا می خواهند رسوایی و سهل انگاری شاهد کارشناس فراموش شود. در حالی که این اتفاق می افتد، اجازه دهید توضیح دهم که TCDD چه کاری انجام می دهد. هر کدوم مثال زدنی هستن هوس که سخنان خود را اینگونه آغاز کرد، موارد زیر را به اشتراک گذاشت:

از هیئت TCDD به خانواده: "شما جوان هستید..."

"وکلا، نمایندگان و روانشناسان TCDD در حال ملاقات با خانواده ها هستند. تسلیت. سپس روانشناس از مادری که فرزندش را از دست داده سن او را می پرسد. وقتی می فهمد جوان است، می گوید: «شما جوان ترید». پدر گفت: اشتباه می کنی. یعنی چی میخوای یکی دیگه درست کنی» میگه و از خونه بیرونش میکنه.

'برای هر نفر 360 هزار لیر اختصاص دادیم'

برخی از خانواده ها دوباره توسط TCDD فراخوانی می شوند. برخی را می گویم چون نه همه خانواده ها. آنها انتخاب می کنند. سپس به آنها می گویند که برای 25 نفر فوت شده در مجموع 360 هزار لیره تخصیص داده اند. می گویند سرانه قبول کن و بعد اضافه می کنند: در جریان دعوا هم پرداختی خواهد شد.

هزینه زندگی یک انسان: 14 هزار!

«وقتی پاسخ برخی از خانواده‌ها این است که «دوبرابر مبلغ را به شما می‌دهیم، فرزندانمان را پس بدهید»، تلفن را قطع می‌کنند و دیگر تماس نمی‌گیرند. رقمی که آنها برای کسانی که در فاجعه قطار چورلو جان خود را از دست دادند، برای هر متوفی 14.4 میلیارد است.

"آنها به دنبال کسانی نیستند که خواهان عدالت هستند"

"اگر مسئولان TCDD با همه خانواده ها تماس بگیرند، می توان گفت که آنها در حال اجرای یک رویه هستند. اما خانواده هایی هستند که تحت تعقیب نیستند. اینها همه افرادی هستند که روند دادخواهی را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند و خواستار عدالت هستند. این روند در حال حاضر بسیار دردناک است، اما من فکر می کنم این ترسناک ترین است.

منبع: ilehaber.org

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*