خط مترو بدون راننده اولین در اروپا و سومین در جهان شد!

خط مترو بدون راننده در اروپا 1 و در جهان 3 شد.
خط مترو بدون راننده در اروپا 1 و در جهان 3 شد.

📩 15/11/2018 15:44

انجمن بین المللی حمل و نقل عمومی (UITP) مستقر در بروکسل، بزرگترین سازمان غیردولتی جهان در بخش حمل و نقل عمومی، خطوط مترو بدون راننده را با ظرفیت حمل بیش از 500 مسافر در یک زمان در سراسر جهان بررسی کرد. بر این اساس خط متروی بدون راننده Üsküdar-Ümraniye-Çekmöy/Sancaktepe که توسط شهرداری کلانشهر استانبول به بهره برداری رسید، از شهرهایی مانند پاریس، رم، بارسلونا پیشی گرفت و اولین در اروپا و سومین در جهان شد.

اتحادیه بین‌المللی حمل‌ونقل عمومی (UITP)، بزرگ‌ترین سازمان غیردولتی در این صنعت، که به دلیل تحقیقات خود در سراسر جهان برای توسعه حمل‌ونقل عمومی پایدار شناخته شده است، خطوط مترو بدون راننده را با ظرفیت بیش از 500 مسافر بررسی کرد. جهان بر این اساس، خط مترو بدون راننده Üsküdar-Ümraniye-Çekmöy/Sancaktepe که توسط شهرداری کلانشهر استانبول به بهره برداری رسیده است، از نظر ظرفیت مسافر در رتبه اول اروپا و سوم در جهان قرار دارد.

تعداد مسافران روزانه دو برابر شده است
Ümraniye-Çekmöy/Sancaktepe که ادامه خط مترو Üsküdar-Ümraniye است، از 21 اکتبر شروع به کار کرد. به این ترتیب تعداد جابجایی های مسافر که به طور میانگین روزانه 90 هزار جابجا می شد به 200 هزار رسید. در همان زمان، اولین خط مترو بدون راننده ترکیه، خط مترو با 21 واگن 6 ردیفه 126 خدمات ارائه می دهد. امکان جابجایی 1.620 مسافر به صورت همزمان وجود دارد.

استانبول؛ از پاریس، رم و بارسلونا گذشت
UITP نتایج تحقیقات خود را در مورد خطوط مترو بدون راننده که ظرفیت حمل بیش از 500 مسافر در یک زمان را دارند در وب سایت خود منتشر کرد. بر این اساس، خط مترو Üsküdar-Ümraniye-Çekmöy/Sancaktepe به عنوان خط مترو بدون راننده با بزرگترین ظرفیت حمل مسافر در اروپا نشان داده شد. بدین ترتیب متروهای بدون راننده از شهرهایی مانند پاریس با ظرفیت 722 مسافر، بارسلون با ظرفیت 895 مسافر و رم با ظرفیت 1.200 مسافر پیشی گرفتند. در سرتاسر جهان، این مترو پس از خط مترو Circle MRT سنگاپور و خط شمال شرق MRT بدون راننده، سومین مترو در جهان است.

UITP کیست؟
UITP (انجمن بین المللی حمل و نقل عمومی)، که در سال 1885 تأسیس شد، بزرگترین سازمان غیردولتی جهان در بخش حمل و نقل عمومی با هزاران تصمیم گیرنده از 90 کشور مختلف است. دفتر مرکزی UITP در بروکسل، دفاتری در دبی، مسکو، استانبول، رم، سائوپائولو، ساحل عاج، بنگلور، هنگ کنگ و کانبرا دارد.

25 میلیون و 1 هزار مسافر در 729 روز
از 15 دسامبر 2017، در مجموع 25 میلیون و 310 هزار و 562 مسافر در خط مترو بدون راننده Üsküdar-Ümraniye جابجا شده اند که اولین مرحله این خط است که اولین مرحله در اروپا است. در مرحله دوم، خط متروی بدون راننده Ümraniye-Çekmöy/Sancaktepe، در 21 روز از افتتاح آن در 2018 اکتبر 25، در مجموع به 2 میلیون و 424 هزار و 561 مسافر خدمات رسانی شده است.

62 خط مترو بدون راننده در سراسر جهان وجود دارد. تنها 22 مورد از آنها ظرفیت حمل بیش از 500 مسافر را در یک زمان دارند. متروی بدون راننده Üsküdar-Ümraniye-Çekmöy/Sancaktepe همچنین اولین مترو در اروپا و سومین مترو در جهان با ظرفیت حمل 1.620 مسافر به طور همزمان است.

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*