خط راه آهن سامسون-کالین چه زمانی افتتاح می شود؟

خط راه آهن سامسون کالین چه زمانی افتتاح می شود؟
خط راه آهن سامسون کالین چه زمانی افتتاح می شود؟

📩 19/11/2018 10:51

سفیر کریستین برگر، رئیس هیئت اتحادیه اروپا (EU) ترکیه که در ایستگاه قطار سامسون راه آهن دولتی جمهوری ترکیه (TCDD) بازرسی کرد، اظهار داشت که خط راه آهن سامسون-کالین در ژانویه 2019 افتتاح می شود و گفت: سرعت حمل و نقل اطراف نوسازی از 60 کیلومتر به 100 کیلومتر افزایش خواهد یافت

سفیر کریستین برگر، رئیس هیئت اتحادیه اروپا (EU) در ترکیه، از سامسون دیدن کرد و برای نشستی که توسط آژانس مرکزی توسعه دریای سیاه (OKA) سازماندهی شده بود، آمد و از خط راه آهن سامسون-کالین بازدید کرد. کریستین برگر که از ایستگاه قطار TCDD سامسون بازدید کرد، همسرش مارلینا جورجیادو برگر را همراهی کرد. سفیر برگر گفت: استان سامسون از نظر پروژه های انجام شده بیشترین پروژه را دارد.

داشتن بیشترین پروژه ها
کریستین برگر، رئیس هیئت اتحادیه اروپا، سفیر اتحادیه اروپا با بیان اینکه از حضور در سامسون بسیار خوشحال است، گفت: ما یک سفر سه روزه داریم. پروژه های زیادی با بودجه اتحادیه اروپا انجام می شود. از نظر پروژه های انجام شده در سامسون این استان دارای بیشترین تعداد پروژه است. یکی از آنها پروژه راه آهن است. خیلی خوب است که اخیراً در ترکیه راه آهن بیشتر از جاده ها ترجیح داده می شود. وی گفت: یکی از این خطوط ریلی، خط راه آهن سامسون-کالین است.

سرعت به 100 کیلومتر در ساعت افزایش می یابد
برگر با بیان اینکه آنها به نوسازی خط راه آهن سامسون-کالین کمک کردند، گفت: «این خط ریلی در سال های اول جمهوری ساخته شد و ما در نوسازی این خط ریلی سهیم هستیم. یکی از کارهایی که در چارچوب این نوسازی انجام می شود، افزایش سرعت راه آهن از 60 کیلومتر در ساعت به 100 کیلومتر در ساعت خواهد بود. این افتتاحیه قرار است در ژانویه، در اولین ماه سال 2019 برگزار شود. هدف دیگر انجام حمل و نقل بیشتر در اینجا است. وی گفت: اگرچه سامسون با بندر خود یک مرکز حمل و نقل بسیار با کیفیت است، اما انتظار می رود حمل و نقل نیز افزایش یابد.

پ ک ک هنوز در لیست تروریستی است
برگر تلاش‌های پ‌ک‌ک را که تلاش می‌کند از فهرست سازمان‌های تروریستی اتحادیه اروپا خارج شود بی‌نتیجه بوده است و گفت: پ‌ک‌ک در فهرست اتحادیه اروپا قرار دارد. و همچنان باقی خواهد ماند. هیچ تغییری در تصمیم گیری صورت نگرفت. او گفت: "یکی از آنها توسط دادگاه لغو شد، اما لیست دیگر هنوز وجود دارد."

همسرش یک لحظه احساسی را تجربه کرد
همسر سفیر، مارلینا جورجیادو برگر، با بیان اینکه پدربزرگش در گذشته از ترابزون به سامسون مهاجرت کرده و پدرش در سال 1900 در سامسون به دنیا آمده است، گفت: به همین دلیل برای من احساس بسیار خوبی بود که توانستم به سامسون بیایم. و این شهری را که خیلی دوست داشتند ببینند.» پدرم در سال 1924 اینجا را ترک کرد. وقتی 10 ساله بودم پدرم را از دست دادم. به همین دلیل آمدن به شهری که او خیلی دوستش داشت برای من تجربه بسیار احساسی بود. فکر می کنم پدرم واقعاً درست می گفت. چون وقتی به آن نگاه می کنیم شهری را می بینیم که سرسبزی و دریا در کنار هم هستند. این شهر بسیار پر جنب و جوش و پر از دانشجو است. وی گفت: ما در شهری هستیم که باید گردشگران زیادی را جذب کند.

پس از بیانیه ها، سفیر و هیئت همراهش با ماشین کار راه آهن ایستگاه را ترک کردند تا خط راه آهن سامسون-کالین را بررسی کنند.

 

منبع: Emre ÖNCEL – www.samsungazetesi.com

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*