برنامه اقدام نویز مانیسا تهیه شد

برنامه عملیاتی نویز مانیسا تهیه شده است
برنامه عملیاتی نویز مانیسا تهیه شده است

📩 13/11/2018 13:08

برنامه اقدام صدا مانيسا در چارچوب آيين نامه ارزيابي و مديريت صداهاي زيست محيطي تهيه شد كه تهيه نقشه راهبردي صدا براي مناطق مسكوني با جمعيت بيش از 100 هزار نفر و تهيه برنامه عملي بر اساس نتايج نقشه را الزامي مي كند. این برنامه عملیاتی که به تایید وزارت محیط زیست و شهرسازی رسیده است در شهرهای یونسمره، شهزادلر، صالحلی، تورگوتلو، سوما و آخیسار اجرا خواهد شد.

اداره حفاظت و کنترل محیط زیست شهرداری کلانشهر مانیسا "برنامه اقدام نویز" را برای مانیسا مطابق با مقررات ارزیابی و مدیریت صداهای زیست محیطی تهیه کرده است. موافقت وزارت محیط زیست و شهرسازی در خصوص طرح اقدام صدا تهیه شده برای مناطق مسکونی بالای 100 هزار نفر اخذ شده است. ارطغرل یلدریم، رئیس اداره حفاظت و کنترل محیط زیست شهرداری کلانشهر مانیسا با ارائه اطلاعاتی در این زمینه گفت: «در راستای مقررات ارزیابی و مدیریت صداهای محیطی، تهیه نقشه راهبردی صدا برای مناطق مسکونی با جمعیت بیش از حد الزامی است. 100 هزار و با توجه به نتایج نقشه، برنامه های عملیاتی تهیه شود.»

"در مرحله برنامه ریزی باید از آن جلوگیری شود"
ارطغرول ییلدیریم، رئیس این اداره گفت: "پروژه "تهیه نقشه استراتژیک نویز مناطق سکونتگاهی" در تاریخ 05 مارس 2015 در تهیه نقشه های راهبردی نویز توسط وزارت محیط زیست و شهرسازی آغاز شد و نقشه های صوتی استراتژیک مانیسا تهیه شد. با همکاری شهرداری کلان شهر ما در محدوده اصول و معیارهای مشخص شده در دستورالعمل های اتحادیه اروپا؛ در راستای نقشه های تهیه شده به مرحله تهیه برنامه های عملیاتی رسیده است. با در نظر گرفتن نقشه های صوتی تهیه شده در تهیه طرح های زیست محیطی و طرح های پهنه بندی، تا حد زیادی در مرحله برنامه ریزی از بروز مشکلات صوتی که در آینده ممکن است پیش بیاید جلوگیری می شود.

«تایید وزیر در 12 اکتبر دریافت شد»
ارطغرول ییلدیریم، رئیس بخش نویز، با بیان اینکه برنامه‌های اقدام نویز بخشی از فرآیندهای برنامه‌ریزی کلی دولت محلی است، گفت: «برنامه اقدام نویز بر سایر برنامه‌ریزی‌های شهری مانند طرح‌های محیطی، طرح‌های منطقه‌ای، طرح‌های ترافیکی نیز تأثیر می‌گذارد. به این ترتیب امنیت برنامه ریزی بیشتری را از نظر قانونی و محتوایی فراهم می کند و به بهترین راه حل و پیشگیری از مشکلات کمک می کند. تهیه برنامه های عملیاتی برای استان مانیسا که مطابق با قانون تدارکات عمومی شماره 4734 مناقصه شده بود، در تاریخ 3 فوریه 2017 در خدمات کالیبراسیون و اطلاعات اندازه گیری محیطی Egetest انجام شد. آواز خواندن. و تیک. Ltd. و گزارش برنامه های عملیاتی برای مناطق بیش از مقادیر حدی در ولسوالی های یونسمره، شهزادلر، صالحلی، تورگوتلو، سوما و آخیسار تکمیل و برای تصویب به وزارت محیط زیست و شهرسازی ارائه شد و تاییدیه این وزارتخانه در تاریخ دریافت شد. 12 اکتبر 2018.

برنامه های عملیاتی که قرار است در ولسوالی های یونسمره، شهزادلر، صالحلی، تورگوتلو، سوما و آخیسار اجرا شود به شرح زیر است.

Yunusemre - شاهزاده ها:
منطقه 1 – بزرگراه مانیسا ازمیر: محدودیت سرعت تعریف شده برای خودروهای سبک و سنگین کاهش یافته و نوع متریال این خیابان که «آسفالت مسطح (بتنی یا ماستیک» است به «آسفالت متخلخل باز» تغییر یافته است.
خیابان هوروزکوی: تعداد وسایل نقلیه سنگین به نصف تعداد فعلی برای ساعات روز، عصر و شب کاهش یافته است.

خیابان ایلول منطقه 2 – 8: نوع مصالح این خیابان که «آسفالت مسطح (بتن یا ماستیک) بود به «آسفالت متخلخل باز» تغییر یافت، تردد خودروهای سنگین به نصف رقم فعلی کاهش یافت.
بلوار ابراهیم گوکچن: نوع متریال این خیابان که «آسفالت مسطح (بتنی یا ماستیک) بود به «آسفالت متخلخل باز» تغییر یافت.

منطقه 3 – خیابان ازمیر: نوع مصالح خیابان که در شرایط فعلی «آسفالت مسطح (بتنی یا ماستیک)» بود، به «آسفالت متخلخل باز» تغییر یافت و با کاهش تعداد خودروهای سنگین، برنامه عملیاتی ایجاد شد. .

منطقه 4 – خیابان سیفتین بی: جنس این خیابان که آسفالت مسطح (بتنی یا ماستیک) بود به آسفالت متخلخل باز تغییر یافت و تردد خودروهای سنگین به نصف رقم فعلی کاهش یافت.
آخیسار: با کاهش 20 درصدی تعداد خودروهای سبک و 10 درصدی تعداد خودروهای سنگین در خیابان شهید پلیس جمیل ایلگاز، خیابان Mürüvvet Fastkol و جاده Manisa-Akhisar، برنامه عملیاتی ایجاد شد.

صالحی: این ماده که در حال حاضر «سنگ‌های سنگفرش سطح ناصاف» است، به نوع جاده «آسفالت مسطح (بتنی یا ماستیک») تبدیل شده است. (*رگ اصلی)

تغییر ساختار بزرگراه در خیابان آتاتورک نمی تواند تعداد جمعیت تحت تاثیر نویز را به حد مطلوب برساند. ضمناً ساختمان های نزدیک به بزرگراه باید از وضعیت مسکونی خارج و به منطقه تجاری در این خیابان منتقل شوند.

تورگوتلو: مصالح جاده با "سنگ‌های سنگفرش سطح ناهموار" در Cevdet Öktem Caddesi، بلوار آتاتورک و Şehitler Yolu Caddesi به نوع جاده "آسفالت (بتنی یا ماستیک)" تبدیل شده است. (*رگ اصلی)

خیابان Cevdet Öktem: قرار گرفتن در برنامه ریزی خیابان پرستیژ متروپولیتن. از آنجایی که عملیات تردد و سنگ‌سازی بلوار آتاتورک به‌تازگی انجام شده و جاده شهدا به دلیل تردد در محدوده خیابان‌های معتبر قرار می‌گیرد، برنامه عملیاتی قابل اجرا نیست.

سوما: تعداد خودروهای سنگین در بزرگراه آخیسار - سوما به 10 درصد خودروهای فعلی کاهش یافت و خودروهای سنگین به سمت جاده کمربندی سوما - اخیسار تغییر مسیر دادند.

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*