قونیه با اتصالات پویا ترافیک را کاهش می دهد و باعث صرفه جویی در مصرف سوخت می شود

قونیه با تقاطع های پویا ترافیک را کاهش داد و در مصرف سوخت صرفه جویی کرد
قونیه با تقاطع های پویا ترافیک را کاهش داد و در مصرف سوخت صرفه جویی کرد

📩 06/11/2018 10:46

شهرداری کلانشهر قونیه ترافیک شهر را از طریق مرکز کنترل ترافیک کنترل می کند که اولین و تنها نرم افزار مرکز کنترل ترکیه است که با وسایل داخلی ساخته شده است. اوغور ابراهیم آلتای، شهردار شهرداری کلان شهر قونیه اظهار داشت که میانگین زمان انتظار روزانه در تقاطع ها به طور متوسط ​​18 درصد کاهش یافته است و به لطف سیستم کنترل اتصالات دینامیکی که زیر نظر مرکز کار می کند، به طور متوسط ​​1 میلیون لیتر سوخت در سال صرفه جویی می شود.

شهرداری کلانشهر قونیه راه حل هایی را با سیستم های مثال زدنی با پیروی دقیق از فناوری به گونه ای تولید می کند که راحت ترین جریان ترافیک شهری را تضمین کند.

اوغور ابراهیم آلتای شهردار شهرداری قونیه گفت: مرکز کنترل ترافیک (TKM) اولین و تنها نرم افزار مرکز کنترل ترکیه است که با ابزارهای داخلی به منظور کنترل ترافیک در مرکز شهر، کاهش زمان انتظار در ترافیک و کمک به صرفه جویی در سوخت و به حداقل رساندن انتشار کربن.او گفت که در حال ارائه خدمات هستند.

آلتای با اشاره به اینکه این سامانه که مبتنی بر نقشه های دیجیتال است، ارتباط زنده با تقاطع ها را مطابق با استانداردهای ارتباطی بین المللی برقرار می کند و به صورت شبانه روزی در ارتباط است، قابلیت کنترل از راه دور تقاطع ها را دارد، گفت: کنترل تحت وب داریم. نرم افزار مرکز که می تواند بر اساس داده های ترافیکی فعلی و تاریخی تحلیل های آماری انجام دهد، اظهار داشت: با TKM، سیستم کنترل اتصال پویا، تحلیل تراکم ترافیک، مدیریت حوادث، ردیابی دوربین های ترافیکی، مدیریت علائم پیام متغیر، تشخیص میانگین زمان سفر، سیستم مانع مرکزی ردیابی و مدیریت وظایف قابل انجام است.

زمان مقرر در چراغ راهنمایی کاهش می یابد

شهردار آلتای اظهار داشت: سیستم کنترل اتصالات پویا (Smart Junction) که زیر نظر مرکز کنترل ترافیک در مرکز قونیه کار می کند که در حال حاضر شامل 77 تقاطع است، با تعیین زمان چراغ سبز با توجه به تراکم وسایل نقلیه، میانگین زمان انتظار را کاهش می دهد. عبور از تقاطع آلتای گفت: «این سیستم تمام سناریوهای احتمالی چرخه بعدی را با استفاده از داده های لحظه ای و تاریخی دوربین های قرار داده شده در تقاطع تجزیه و تحلیل می کند. با پردازش سناریویی که کمترین میانگین زمان انتظار را می دهد، دوره چراغ سبز اضافه/کاهش و فاز فعال بعدی مشخص می شود. به لطف مدیریت کنترل اتصالات پویا، میانگین زمان انتظار روزانه در تقاطع ها به طور متوسط ​​18 درصد کاهش یافت. میزان مصرف سوخت با کاهش زمان انتظار تقریباً 2 لیتر در روز بوده است و با صرفه جویی در مصرف سوخت، تقریباً 895 تن دی اکسید کربن در روز منتشر شده است.

1 میلیون لیتر صرفه جویی در سوخت در سال

آلتای با تاکید بر اینکه مرکز کنترل ترافیک داده هایی را برای مطالعات ترافیکی ارائه می دهد، همچنین منبعی برای بسیاری از مطالعات است، گفت: "با سیستم کنترل اتصالات پویا، تقریباً 1 میلیون لیتر در مصرف سوخت صرفه جویی می شود و کربن کاهش می یابد. انتشار 700 تن در سال به دست می آید. مثلا؛ مهرماه سال گذشته با Smart Junctions 86 هزار و 849 لیتر سوخت صرفه جویی شد. در حالی که میزان کاهش انتشار کربن 144,75 تن بود، نرخ بهبود در زمان انتظار در چراغ قرمز 18 درصد بود.

این سیستم همچنین به ایمنی ترافیک کمک می کند

اوغور ابراهیم آلتای، شهردار شهرداری قونیه تاکید کرد که همزمان با اعمال این سیستم مدیریتی در تقاطع ها، توزیع عادلانه زمان ها و حفظ آسایش کاربر در بالاترین سطح در همه جهات ضروری است. رئیس جمهور آلتای گفت: "بنابراین، این یک واقعیت است که این سیستم نه تنها در استفاده بهینه از زمان، بلکه در تامین ایمنی ترافیک نیز کمک های مثبتی می کند."

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*