تعداد مسافران حمل شده توسط تراموا ازمیر از 21 میلیون نفر فراتر رفت

تعداد مسافران حمل شده توسط تراموا ازمیر بیش از 21 میلیون نفر است
تعداد مسافران حمل شده توسط تراموا ازمیر بیش از 21 میلیون نفر است

📩 23/11/2018 10:48

پروژه تراموا که یکی از مهمترین گام های شهرداری کلانشهر ازمیر در رساندن حمل و نقل عمومی به استانداردهای امروزی است، در مدت کوتاهی جایگاه بزرگی در زندگی مردم ازمیر به دست آورده است. در آوریل 2017 فعالیت خود را آغاز کرد. Karşıyaka مجموع مسافران حمل شده توسط تراموا کوناک که اسفندماه گذشته با تراموا وارد خدمت شد، از مرز 21 میلیون نفر گذشت. تعداد مسافران روزانه تراموا کوناک از مرز ۷۵ هزار نفر گذشت.

تراموا ازمیر که توسط شهرداری کلانشهر ازمیر با هدف حمل و نقل عمومی سازگار با محیط زیست، اقتصادی و راحت اجرا شده است، در مدت کوتاهی به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی شهری تبدیل شده است. رانندگان عابر پیاده و خودرو نیز به مرور قوانین را پذیرفتند و منفی هایی که در روزهای اول تجربه کردند به حداقل رسید. راحتی ارائه شده توسط این سیستم در تعداد مسافران نیز منعکس می شود. تراموا کوناک که در خط 12,5 توقف به طول 19 کیلومتر بین Fahrettin Altay - Halkapınar و 8,8 توقف به طول 14 کیلومتر بین Alaybey - Ataşehir فعالیت می کند. Karşıyaka تعداد کل مسافرانی که با تراموا جابه جا شده اند از 21 میلیون نفر فراتر رفته است. Karşıyaka در حالی که تراموا در سرویس حمل و نقل عمومی 16 ماهه خود مجموعاً 12 میلیون مسافر را جابجا کرد، تراموا کوناک در سرویس حمل و نقل عمومی 5 ماهه خود در مجموع به 9 میلیون مسافر رسید.

روزانه 75 هزار نفر در تراموا کوناک
تراموای کوناک، آخرین حلقه شبکه ریلی که به 179 کیلومتر در ازمیر می رسد، جهش بزرگی از نظر تعداد و تراکم مسافران داشته است. میانگین روزانه مسافران این خط که پروازهای آزمایشی خود را از 24 مارس 2018 آغاز و در 2 ژوئیه 2018 به بهره برداری تجاری رسید، از مرز 75 هزار نفر گذشته است. تراموا کوناک که هر 6 دقیقه یکبار تردد می کند، بین ساعات 07:00 الی 09:00 صبح و 15:00 تا 20:00 بعد از ظهر شلوغ ترین ساعات خود را تجربه می کند. تراموا کوناک که سهولت استفاده و دسترسی به مرکز شهر را ارائه می دهد، در طول روز توجه زیادی را به خود جلب می کند و به افزایش تحرک در شهر کمک می کند.

سفر در خط 8,8 کیلومتری Karşıyaka تعداد مسافران تراموا به 35 هزار نفر در روز می رسد. در این خط که از 11 فروردین 2017 پیش از بهره برداری با مسافران آغاز شد، پروازهایی با فرکانس 10 دقیقه انجام می شود، ضمن اینکه تعداد مسافران به طور مداوم رصد می شود و می توان پروازهای اضافی را با توجه به تراکم انجام داد.

تراموا ازمیر که مردم ازمیر را به بالاترین سطح آسایش عادت می دهد، در روزهای گذشته مستحق دریافت 5 گواهینامه کیفی مختلف از TSE شد و با 5 گواهینامه کیفیت سیستم مترو ازمیر در "سیستم مدیریت یکپارچه" قرار گرفت. .

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*