مدل نیویورک و شانگهای پیشرفته ترین پیشنهاد سیستم زیرساخت دیجیتال برای متروی جدید استانبول

پیشنهاد برای پیشرفته ترین سیستم زیرساخت دیجیتال مدل نیویورک و شانگهای برای متروی جدید استانبول
پیشنهاد برای پیشرفته ترین سیستم زیرساخت دیجیتال مدل نیویورک و شانگهای برای متروی جدید استانبول

📩 12/11/2018 11:29

پروژه های آینده محور در TRANSIST 2018، بزرگترین رویداد حمل و نقل ترکیه، هیجان ایجاد کردند. رهبر جهانی OTIS که دو برابر نزدیکترین رقیب خود در بخش خود است، اعلام کرده است که می تواند پیشرفته ترین سیستم زیرساخت دیجیتال جهان را که در نیویورک و شانگهای پیاده سازی کرده است و همچنین در متروی استانبول نصب کند.

"کنگره و نمایشگاه حمل و نقل استانبول TRANSIST" که تحت رهبری شهرداری متروپولیتن استانبول برگزار شد، با مشارکت گسترده، پیشنهادات راه حل موثر و ارائه برای آینده برگزار شد. OTIS، پیشرو جهانی در بخش خود، اعلام کرد که در نمایشگاهی که برای اولین بار در آن شرکت کرد، اعلام کرد که آماده است در سیستم حمل و نقل استانبول، به ویژه در پروژه های جدید مترو، با آخرین فناوری ها مشارکت کند.

Özgür Aren، مدیر کل OTIS ترکیه، گفت: "TRANSIST 2018 با گرد هم آوردن برندها، متخصصان، شهرداران و سرمایه گذاران در مقیاس بین المللی، هم افزایی قوی ایجاد کرده است. به عنوان OTIS، ما بسیار خوشحالیم که بخشی از TRANSIST 4 هستیم که موضوعات آن تحت عنوان "2018C" (هزینه، ظرفیت، تراکم، اتصال) مورد بحث قرار گرفته است. اوزگور آرن گفت: «ما تاکنون مسئولیت دو خط در شبکه مترو استانبول را بر عهده گرفته‌ایم. ما همکاری بسیار موفقی با مقامات دولتی داریم. ما آماده ایم پیشرفته ترین فناوری جهان به نام OTIS ONE را در پروژه های جدید مترو که از این پس توسعه می یابند، بیاوریم."

Özgür Aren در ادامه گفت: ما راه حلی به نام OTIS ONE برای نقص هایی که هنوز در متروها تجربه می شود و شهروندان هر از گاهی به درستی از آن شکایت می کنند ایجاد کرده ایم. ما در حال حاضر از آن در نیویورک و شانگهای استفاده می کنیم. زمانی که OTIS شروع به پیاده سازی این فناوری در ترکیه کند، این مشکلات به حداقل می رسد. ما آماده ایم زیرساخت های این امر را در ترکیه ایجاد کنیم. هدف در متروی استانبول این است که سیستم ها را با نرخ 98-99٪ در دسترس نگه دارد. ما به خوبی می دانیم که این سیستم OTIS کسانی را که متروی استانبول را برنامه ریزی می کنند هیجان زده می کند. ما به عنوان OTIS می توانیم در این زمینه پیشتاز باشیم.»

ارائه لنون با علاقه تماشا شد

شرکت آسانسور OTIS Paschal F. Lennon، مدیر پروژه های جهانی، جزئیات سیستم "OTIS ONE" را در جلسه ای با عنوان "عنصر کلیدی برای شبکه حمل و نقل یکپارچه و تحرک شهری: مرکز انتقال" توضیح داد. پروفسور لنون رئیس دانشگاه فنی استانبول. دکتر. سخنرانی او در جلسه ای به ریاست مهمت کاراجا با علاقه تماشا شد.

لنون در توضیح چگونگی عملکرد OTIS، نوآوری‌هایی که به ارمغان می‌آورد و اینکه OTIS در این عصر دیجیتال و در آینده به کجا می‌رود، به طور خلاصه گفت: سیستم‌هایی شامل پله‌های برقی و آسانسورها به عنوان سیستم‌های مکانیکی دیده می‌شوند. در واقع، آنها بخشی از یک سیستم الکترونیکی هستند که با یکدیگر در ارتباط هستند. آنها داستان زندگی دارند. اعداد خطا، عملکرد، فرکانس... بنابراین، اگر سازنده بتواند آنها را به درستی بخواند، سرویس یا شرکت می تواند خدمات مناسب را ارائه دهد. بنابراین، سیستم به درستی تنظیم شده است. در عوض، شکایت ها از زمانی شروع می شوند که فقط گرد و غبار آن را پاک کنید. هدف ما این است که واقعاً تصویر بزرگ را ببینیم. Signature Service مدل خدماتی است که اخیراً توسعه داده‌ایم... ما چنین مفهومی را بر اساس داده‌هایی که برای نزدیک به 30 سال جمع‌آوری کرده‌ایم و تجربه‌ای که به دست آورده‌ایم ایجاد کرده‌ایم. ما سیستم نظارت از راه دور آسانسور را در سال 1985 با نام "REM - Remote Elevator Monitoring" پیاده سازی کردیم. این یک سفر باورنکردنی برای ما است. اکنون، در پایان کل این فرآیند، محصولات هوشمند با پلتفرمی به نام OTIS ONE کار می‌کنند که در آن داده‌ها آپلود می‌شوند. این انقلابی است. OTIS ONE پلتفرم اینترنت اشیاء ما است... ما می توانیم از داده های جمع آوری شده بسیار موثر استفاده کنیم و بلافاصله مداخله کنیم. ما این فرصت را داریم که قبل از بروز مشکل در آسانسور یا پله برقی پیش بینی کنیم. به عبارت دیگر، ما را قادر می سازد تا یک بسته تعمیر و نگهداری ویژه پروژه برای اقدامات پیشگیرانه ایجاد کنیم. بنابراین، سیستم خراب نمی شود یا در صورت بروز هر چیزی می توانیم آماده باشیم.»

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*