فرودگاه استانبول مشکل حمل و نقل ندارد

فرودگاه استانبول مشکل حمل و نقل ندارد
فرودگاه استانبول مشکل حمل و نقل ندارد

📩 16/11/2018 12:26

وزیر حمل و نقل و زیرساخت M. Cahit Turhan اظهار داشت که تمام سیستم های حمل و نقل جاده ای که قبلاً برنامه ریزی شده بود برای فرودگاه استانبول فعال شده است.

تورهان با بیان اینکه فرودگاه استانبول پروژه بزرگی است، گفت: قسمت A از فاز اول این فرودگاه را به بهره برداری رسانده اند و سال آینده قسمت B را به بهره برداری خواهند رساند.

تورهان با اشاره به اینکه بخش ظرفیت 29 میلیون مسافر در 90 مهرماه به بهره برداری رسید، اظهار داشت: شهروندان در وهله اول از 5 پرواز فرود و 5 پرواز خروجی در فرودگاه بهره مند شدند که از این تعداد 3 پرواز داخلی و 2 پرواز خارجی بوده است.

تورهان با تاکید بر اینکه قبل از افتتاح چنین تأسیساتی بزرگ، آزمایش های فرود و برخاست با مسافران خوکچه هندی انجام می شد، گفت که بارگیری ناگهانی کل سیستم در چنین فرودگاه های بزرگ درست نیست و بنابراین، 10 در حال حاضر پروازهایی در این فرودگاه با مسافران واقعی انجام می شود. تورهان گفت: "از 31 دسامبر، ما قصد داریم همه فرودها و پروازها را از فرودگاه آتاتورک به فرودگاه جدید منتقل کنیم." گفت.

تورهان در این بین یادآور شد که هم شرکت‌های اپراتور، هم خدمات زمینی و هم سازمان فرودگاه‌های دولتی که خدمات ترافیک هوایی را ارائه می‌کند، همه سیستم‌ها را تست کرده‌اند و در صورت وجود نقص در سیستم‌های الکترونیکی، این کنترل‌ها بررسی می‌شوند. به مدت دو ماه ادامه خواهد داشت و در پایان این مدت فرودگاه استانبول را به فرودگاه استانبول اعزام می کند و خاطرنشان کرد: تمامی خدمات داخلی و خارجی با ظرفیت کامل باز خواهند شد.

فرودگاه جدید مشکل حمل و نقل ندارد

وزیر تورهان اظهار داشت که فرودگاه جدید در حال حاضر مشکل حمل و نقل قابل توجهی ندارد و با افتتاح کامل 250 هزار نفر می توانند به آنجا تردد کنند.

تورهان با تاکید بر اینکه تمامی سیستم های حمل و نقل جاده ای که قبلا برای فرودگاه استانبول در نظر گرفته بودند فعال شد، ادامه داد:

«جاده‌های Hasdal، Kemerburgaz، Yassıoren، Subaşı، Çatalca که دسترسی به فرودگاه جدید ما را فراهم می‌کنند، اکنون در خدمت هستند. منطقه بین Kurtköy-Odayeri-Mahmutbey که قسمت سوم بزرگراه شمالی مرمره نامیده می شود نیز به این فرودگاه خدمات رسانی می کند. محورهای اصلی حمل و نقل استانبول، بزرگراه TEM، Hasdal، Kemerburgaz، Yassıören، از طریق Esenler Junction، European Motorway Metris Junction، TEM Highway Arnavutköy و Habipler به فرودگاه متصل می شوند. خط Odayeri-Yassıören از بزرگراه مرمره شمالی همراه با فرودگاه به بهره برداری رسید. در محدوده فرودگاه، دوراهی بین دوراهی ایشیکلار و تایاکادین وجود دارد. در آینده تعداد مسافرانی که وارد و خارج می شوند به 3 هزار نفر در روز می رسد. چهارراه چهارم را تقاطع تایکادین در نظر می گیریم. همچنین یک تقاطع جداگانه برای ایستگاه بار وجود دارد.

تورهان با بیان اینکه وسایل حمل و نقل عمومی در این فرودگاه خدمت خواهند کرد، اظهار داشت: 660 تاکسی لوکس سگمنت D در فرودگاه وجود خواهد داشت.

تورهان خاطرنشان کرد: یکی از شروط قرارداد فرودگاهی این است که شرکت های تجارت و حمل و نقل در فرودگاه آتاتورک قربانی نشوند و این شرکت ها با رعایت شرایط ساخت - بهره برداری - انتقال در فرودگاه جدید به فعالیت خود ادامه می دهند. .

تورهان با تاکید بر اینکه اتوبوس های IETT نیز پروازهایی را از مناطق خاصی از استانبول به فرودگاه ساماندهی خواهند کرد، گفت:

هدف ما این است که در پایان سال 2019 فرودگاه گایرتپه-استانبول را باز کنیم. خدمات اتوبوس در اینجا از مراکز ایستگاه مترو در هر دو طرف آناتولی و اروپایی سازماندهی خواهد شد که این هدف را تامین می کند. این اتوبوس ها بار هم خواهند برد. خدمات حمل و نقل جاده ای لوکس ارائه خواهد شد. طولانی ترین کرایه در اینجا 30 لیر خواهد بود. با توجه به مسافت میانگین کرایه 15 لیر تعیین شد. در این اتوبوس ها سیستم الکترونیکی و اینترنت وجود خواهد داشت که مسافران می توانند در هر صندلی از آن استفاده کنند. جاده های دسترسی از شرق و غرب به روشی بسیار ترجیحی به فرودگاه استانبول متصل می شوند.

تورهان در پاسخ به این سوال که آیا از نظر مسافت و عادت به فرودگاه استانبول مشکلی وجود دارد یا خیر، گفت که در تعیین موقعیت فرودگاه چنین جزئیاتی در نظر گرفته شده است.

تورهان با بیان اینکه پروژه مورد بحث ناشی از جستجو در دهه 1990 و اوایل دهه 2000 است، گفت: «استانبول به یک فرودگاه جدید با ظرفیت بالا نیاز دارد. این تشخیص داده شده بود. استانبول چنین پتانسیلی دارد، برکات، درآمدها و سهامی که از بازار جهانی هوانوردی غیرنظامی دریافت خواهد کرد. چرا ما نمی توانیم از این مزیت استفاده کنیم؟ این فرصتی است که جغرافیای ما به ما ارائه می دهد.» او گفت.

تورهان; وی با اشاره به اینکه رجب طیب اردوغان رئیس جمهور با توجه به همه اینها اراده قوی از خود نشان داد، گفت: مکان فرودگاه جدید به عنوان مناسب ترین مکان برای حمل و نقل هوایی تعیین شده است.

"طراحی شده به عنوان یک پایگاه هوایی"

تورهان با تاکید بر اینکه فرودگاه استانبول به عنوان یک پایگاه هوانوردی طراحی شده است، گفت: «کسانی که حسادت می کنند سعی کردند از آن جلوگیری کنند و خرابکاری کنند. چون اینجا رانت هنگفتی وجود دارد.» ارزیابی خود را انجام داد.

تورهان با بیان اینکه خدمات فنی در هوانوردی نیز منبع درآمد بسیار مهمی است، گفت: این فرودگاه به عنوان نقطه ترانسفر آفریقا، اروپا، آسیا، جنوب آسیا و آمریکا در بهترین مکان قرار دارد.

تورهان با بیان اینکه فرودگاه استانبول مرکز زندگی است، سالن های کنفرانس، هتل ها، مراکز تجاری و نمایشگاهی را از جمله ویژگی های این فرودگاه دانست.

تورهان با تاکید بر اینکه یک فرودگاه دوستدار محیط زیست از نظر معماری در حال ساخت است، گفت: همه چیز با سیستم های صرفه جویی در روش های گرمایش، سرمایش، تهویه، روشنایی و استفاده از آب در پروژه منعکس شد. از عبارت استفاده کرد

از Pendik در 61 دقیقه می توان به آن رسید.

تورهان با اشاره به فاصله فرودگاه استانبول تا شهر گفت: با توجه به فرودگاه‌های داخلی و همچنین فرودگاه‌های کشورهای توسعه‌یافته، در فاصله معقول‌تری قرار دارد.

تورهان با بیان اینکه شهرک استانبول پس از زلزله مرمره در سال 1999 به شمال منتقل شد، گفت: "پندیک دورترین فاصله با وسایل نقلیه عمومی است. یک شهروند در شهر پندیک با اتوبوس های مجلل در 61 دقیقه به فرودگاه می رسد. گفت.

تورهان با اشاره به اینکه مسافرانی که از فرودگاه بهره مند می شوند از لحظه خروج از منازل خود به طور مداوم در جریان قرار خواهند گرفت، گفت: خط مترو Gayrettepe در پایان سال 2019 تکمیل می شود و تا پایان سال 2020 ادامه خواهد داشت. Halkalı وی خاطرنشان کرد: متروی فرودگاه را به بهره برداری خواهند رساند و از هم اکنون ساخت این پروژه ها را آغاز کرده اند.

"فرودگاه آتاتورک محدودیت ها را کنار می گذارد"

تورهان با یادآوری بحث در مورد اینکه آیا فرودگاه استانبول مورد نیاز است یا خیر، تاکید کرد که فرودگاه آتاتورک در حال حاضر با اعمال محدودیت ها در حال خدمت رسانی است.

تورهان با بیان اینکه روزانه 500 هواپیما در فرودگاه آتاتورک نشست و برخاست می کنند، ادامه داد:

«اگر فاصله ای که معمولاً باید بین هواپیماها باشد 10 کیلومتر باشد، کنترل کننده های ترافیک هوایی ما با دقت این فرودها و برخاست ها را مدیریت می کنند و با نهایت دقت آن را به 7 تا 8 کیلومتر کاهش می دهند. سوخت یک ضایعات بزرگ است. از آنجایی که در شهر است، اطرافیان نیز تحت تأثیر سروصدا قرار می گیرند. کشورهای آفریقایی-آسیایی که باز کردیم اسلات می خواستند، نمی توانستیم مجوز پرواز بدهیم. زمانی که سعی کردید باندهای فرودگاه را به سمت تعمیر و نگهداری ببرید، با خطرات و مشکلاتی مواجه شدید. در توسعه آفریقا، ما نتوانستیم به کشورهایی که روابط تجاری ما با آنها توسعه یافته بود، شکاف بدهیم. اکنون کشورهایی وجود دارند که ما به روی آنها باز شده ایم.»

تورهان اظهار داشت که از این پس کسانی که از چین و آمریکای جنوبی می آیند بر فراز استانبول پرواز خواهند کرد و فرودگاه استانبول سود حاصل از این وضعیت را جمع آوری خواهد کرد.

منبع: www.uab.gov.tr

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*