ادعای قابل توجه در مورد مناقصه حمل و نقل عمومی فرودگاه استانبول

ادعای تکان دهنده در مورد مناقصه حمل و نقل عمومی فرودگاه استانبول
ادعای تکان دهنده در مورد مناقصه حمل و نقل عمومی فرودگاه استانبول

📩 19/11/2018 10:52

ادعا شد که مناقصه حمل و نقل عمومی فرودگاه جدید استانبول تقلب شده است و مناقصه به آدرس تحویل داده شده است.

بر اساس اخبار Özlem GÜVEMLİ از SÖZCÜ، مالک این ادعا، Tarik Balyalı نماینده CHP در مجلس، به این نکته توجه کرد که 130 اتوبوس برای شرکت ها مورد نیاز است و تأکید کرد که طبق ترازنامه یکی از شرکت های IBB. ، اتوبوس A.Ş. بالی «130. در حال حاضر اتوبوس A.Ş حمل و نقل فرودگاهی را انجام می دهد. نه پیمانکار فرعی آن اما پیمانکار فرعی این همه اتوبوس ندارد. او همچنین اتوبوس های یک شرکت دریای سیاه را اجاره می کند.

این بحث با مناقصه حمل و نقل عمومی لوکس با چمدان که توسط IETT برای انتقال مسافران به فرودگاه جدید استانبول برگزار شد، که در 29 اکتبر 2018 افتتاح شد، ادامه دارد. اتوبوس استانبول A.Ş، یکی از شرکت های İBB که پیشنهادی به مبلغ 755 میلیون و 823 هزار لیر ارائه کرده بود، در دومین مناقصه "حمل و نقل لوکس با چمدان" برنده شد که اولین مناقصه به دلیل عدم ارائه عمومی لغو شد. علاقه. گروه CHP مجمع IMM که از نزدیک روند مناقصه را دنبال می کند SözcüSü Tarık Balyalı ادعا می کند که خرید خدمات حمل و نقل عمومی در فرودگاه سوم تحویل مناقصه است و مناقصه تقلب شده است.

بالیالی که ادعای خود را در مجمع عمومی IETT در تاریخ 16 نوامبر 2018 در دستور کار قرار داد، با اشاره به وجود 3 تفاوت بین مشخصات مناقصه لغو شده و مناقصه جدید گفت: حداقل 260 میلیون گردش مالی از شرکت های شرکت کننده، اوراق مناقصه به میزان 3 درصد قیمت پیش بینی شده و خود شرکت درخواست شد 130 اتوبوس حداقل 12 متری وجود داشته باشد. بالیالی با بیان اینکه افزودن این شرایط به مناقصه دوم که با فاصله 15 روزه برگزار شد، علامت سوال ایجاد کرد، استدلال کرد که IETT این موارد را برای جلوگیری از ورود شرکت های مختلف به این مناقصه قرار داده است.

نه 130، ممکن است اتوبوس 5-10 باشد

بالیالی ادعای خود را اینگونه توجیه کرد که 130 اتوبوس موجود در مشخصات در دست برنده مناقصه اتوبوس A.Ş در ترازنامه وجود ندارد.

طبق ارقام موجود در ترازنامه 2016 و 9 ماهه 2017 که در وب سایت Otobüs A.Ş. منتشر شده است، این شرکت ممکن است 130 یا 5 اتوبوس برای خود داشته باشد نه 10. شرکت اتوبوس اگر بدون اتوبوس در این مناقصه برنده شد، رسوایی است. اگر اتوبوس A.Ş 130 اتوبوس داشته باشد و در ترازنامه نباشد، این یک رسوایی دیگر است.

بالیالی گفت که اتوبوس A.Ş اتوبوسی برای حمل و نقل فرودگاه 3 ندارد، به طوری که پاسخ مدیر کل شرکت به اهالی مطبوعات که پس از مناقصه پرسیدند "این کار را چگونه انجام خواهید داد" نشان می دهد. "ما به آن نگاه خواهیم کرد، یا آن را اجاره می کنیم یا اجرا می کنیم."

OTOBÜS A.Ş حمل نمی کند

بالیالی با اشاره به اینکه حمل و نقل فرودگاه سوم توسط اتوبوس A.Ş انجام نمی شود، بلکه توسط پیمانکار فرعی آن انجام می شود و پیمانکار فرعی این تعداد اتوبوس ندارد و گفت: «پیمانکار فرعی اتوبوس های مورد نیاز خود را نیز از بلک اجاره می کند. شرکت دریایی که اتوبوس های بین شهری را اداره می کند.» بالیالی اظهار داشت که طبق نتیجه مناقصه، IETT از این تجارت درآمد کسب خواهد کرد، اتوبوس A.Ş سود خواهد برد و پیمانکاران فرعی نیز سود خواهند برد. به نظر من در این مناقصه اتوبوس A.Ş به عنوان پوششی توسط مدیریت IMM برای به کارگیری اشخاص ثالث مورد استفاده قرار گرفت و خلاف قانون تقلب کرد. بالیالی تاکید کرد که این مناقصه باید فورا لغو شود و امور حمل و نقل باید توسط IETT انجام شود و اعلام کرد که آنها علیه مسئولین مناقصه شکایت کیفری خواهند کرد.

گروه AKP در پاسخ به ادعاهای بالیالی Sözcüسو اومر شاهان گفت: "در مناقصه های ما اشتباهی وجود ندارد، آنها قابل بازرسی هستند. اتوبوس AS 130 اتوبوس ندارد، 149 اتوبوس دارد. مناقصه تمدید شد تا IETT بتواند درآمد بیشتری داشته باشد و خدمات بهتری به ساکنان استانبول ارائه دهد. شرایط فنی ارائه شده است تا شرکت هایی که وارد مناقصه می شوند توانایی انجام این کار را داشته باشند. علاوه بر شرکتی که با پیشنهاد 475 میلیونی در مناقصه اول برنده شد، شرکت دیگری نیز توانست در مناقصه شرکت کند. حتی شرکت حمل و نقل عمومی بورسا در مناقصه دوم شرکت کرد. اتوبوس A.Ş یک پیشنهاد 755 میلیونی ارائه کرد. استانبولی ها بیشتر درآمد خواهند داشت، چرا این موضوع شما را اذیت می کند؟ برای گفتن کافی است

منبع: www.sozcu.com.tr

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*