پارکینگ Bay View در هاتای افتتاح شد

پارکینگ با منظره خلیج هاتای افتتاح شد
پارکینگ با منظره خلیج هاتای افتتاح شد

📩 06/11/2018 10:25

شهرداری کلان شهر ازمیر همچنین یک پارکینگ دوم را به هاتای اضافه کرده است، یکی از مناطقی که نیاز به پارکینگ در آن شدیدتر است. پارکینگ طبقاتی Hakimevleri با ظرفیت 465 وسیله نقلیه با حضور عزیز کوجا اوغلو رئیس جمهور این کشور به بهره برداری رسید. پارکینگ با دید دریا که دارای یک تراس دید به مساحت 460 متر مربع، قسمت نشیمن و استخر تزئینی در پشت بام آن است، به لطف آسانسورهای خود دو خیابان را با اختلاف کد 22 متری به هم متصل می کند.

سرمایه گذاری های قابل توجهی مانند پارکینگ Alsancak، اولین پارکینگ کاملا اتوماتیک چند طبقه ساخته شده توسط دولت های محلی در ترکیه، و پارکینگ چند طبقه Hatay Pazaryeri، پارکینگ زیرزمینی سالن ورزشی سرپوشیده آتاتورک، پارکینگ زیرزمینی Bahriye Üçok، ماشین زیرزمینی Kültürpark. پارک، پارکینگ چند طبقه Alaybey و پارکینگ زیرزمینی میدان قصاب Buca به شهر آورده شده است.شهرداری کلانشهر اکنون پروژه جدیدی را اجرا کرده است که به نیازهای پارکینگ کوناک پاسخ می دهد. پارکینگ 465 طبقه با ظرفیت 8 نفر با مراسمی در هاتای به بهره برداری رسید.

80 مشترک بدون باز کردن ثبت نام کردیم
عزیز کوجا اوغلو شهردار شهرداری ازمیر نیز که در این مراسم سخنرانی می کرد با یادآوری اینکه اقدامات جدی برای رفع نیازهای پارکینگ انجام شده است، گفت: پارکینگ هایی که در برخی مکان ها می سازیم مشترک پیدا نمی کنند، استفاده نمی شوند یا بسیار کم استفاده می شوند. در برخی از پارکینگ های ما، تقاضا بسیار زیاد است. من معتقدم که این پارکینگی که افتتاح کردیم علاقه زیادی به خود جلب خواهد کرد. حتی قبل از راه اندازی حدود 80 مشترک ثبت کردیم. رئیس جمهور کوجا اوغلو همچنین از خانواده تاتیش، یکی از مالکان پارکینگی که سال ها پیش مصادره کرده بودند، تشکر کرد.

3 بار رفتم حموم گفتم 4م بمونه
شهردار کلانشهر ازمیر بخش قابل توجهی از سخنان خود را به روند انتخابات محلی اختصاص داد، با انتقاد از اینکه "من کاندید نمی شوم" علیرغم اینکه "نامزد نخواهم شد"، گفت: ما فکر می کردیم. که حداقل 6 ماه خیالمان راحت باشد. این را گفتیم اما هر روز کمی بیشتر می بینیم که چنین شانسی نداریم. پس از اینکه وی در سال 2004 به ریاست جمهوری رسید، تمامی انتخابات از سال 2007 بر روی شهرداری کلانشهر ازمیر و رئیس آن انجام شده است. با وجود اینکه امروز نامزد نیستیم، انتخابات همچنان از طریق ما ادامه دارد. ما از همه انتقادات استقبال می کنیم. ما کوچکترین مشکلی نداریم. با این حال، من می خواهم بگویم که ما در برابر دروغ، دستکاری، تحریف اخبار و اخبار کذب که برای بدنام کردن شهرداری ازمیر ساخته شده است، محکم خواهیم ایستاد. مخصوصا به دوستانی که وارد انتخابات شدند. من کاملاً با تجربه هستم زیرا 3 بار وارد آن حمام شده ام. گفتیم که باید چهارم بمانیم.»

شهرداران از ماه نیامده اند
رئیس جمهور عزیز کوجا اوغلو سخنان خود را اینگونه ادامه داد:
کمال قلیچداراوغلو، رئیس ما در جلسه شهرداران با من تماس گرفت. آیا می توانید در مورد ازمیر مطالعه کنید؟ گفت. آماده کردم و رفتم و اطلاعات دادم. در چنین مواقعی ایده گرفته می شود و به ستاد داده می شود. نکته مهم این است که آیا ایده بعد از برداشت اجرا می شود یا خیر. آنها از آنکارا نگاه می کنند، ما از اینجا نگاه می کنیم. موجودی در MYK و PM وجود دارد. بر این اساس شکل می گیرد. نام دو تن از دوستان ما در مطبوعات منتشر شد. ضرب المثلی وجود داشت که "کوجا اوغلو علیه آنهاست". من در مورد آن دوستان اظهار نظری نکرده ام. من 4 روز است که در خانه هستم. من با هیچ یک از دوستانم مشکلی ندارم. اما طبیعتاً باید پذیرفت که اظهار نظر فردی که 15 سال در کرسی کلانشهر نشسته است کاملاً طبیعی است. باز هم همین کلمات را می شنویم. گفته می شود «شهرداران در این و آن دخالت نکنند». معاونان، معاونان رئیس جمهور در همه چیز دخالت کنید! چنین سیاستی وجود ندارد. شهرداران از ماه نیامده اند. شاروال ها مالکان واقعی ولسوالی و ولایت هستند. رئیس جمهور باشند یا نباشند... این حق طبیعی رؤسای جمهوری است که در زندگی زندگی می کنند، هم محله خود را می شناسند، هم منطقه خود را، هم دشت خود را می شناسند، هم مزارع خود را می شناسند و هم چه کسانی کاشته اند، حداقل در مورد شهرستان خود پیشنهاداتی ارائه دهند. حتی اگر کاندیدا نباشند.»

توصیه به نامزدهای جدید
شهردار شهر ازمیر که پیشنهاداتی را نیز به نامزدهای شهرداری ارائه کرد، در سخنانی گفت: «چگونه می‌توانم شهر، منطقه، شهرم را توسعه دهم؟ چگونه می توانم درآمد شهروندان خود را افزایش دهم؟ چگونه می توانم به رشد اقتصادی برسم؟ ابتدا پاسخ این سوالات را بیابید. سفر کنید، با شهروند صحبت کنید. من با تو این کار را نمی کنم، اما بپرس با تو چه می کنیم تا لقمه ات بزرگ شود. این روش صحیح است. ما 15 سال است که این جاده را اداره می کنیم. مشخص است که ازمیر، شهرداری چه شده است. مشخص است که مدل ازمیر در مدیریت شهرداری ترکیه کجاست. اگرچه همه ترسو هستند، اما بسیاری از شهرداران ما، چه AKP و چه CHP، الگوی ازمیر را مثال زده اند. دانستن این موضوع خوب است.»

من فقط آن را پس می دهم
شهردار کوجا اوغلو با اشاره به تورهای منطقه اظهار داشت که به دلیل بیماری نتوانسته است در این هفته تور داشته باشد، اما بازدیدهای تشکر از همان جایی که متوقف شده ادامه خواهد داشت، «هم تشکر می کنم و هم برای CHP کار می کنم. این وظیفه اصلی و مسلم من است. هیچ کس در آن شک نداشته باشد. من فقط برای کار به مهمانی خود می روم. من معتقدم کاری که قبل از اعلام نامزدها انجام می دهم ارزشمندتر است.»

رئیس جمهور کوجا اوغلو با اشاره به اینکه آیدین شنگول، رئیس استان ازمیر، اخیراً از عبارت "CHP Zbük سیاست می کند" در بیانیه سهم ازمیر در گزارش دیوان محاسبات استفاده کرده است، گفت:
آیدین شنگول بیانیه‌ای داد و گفت: «ازمیر فلان سهم می‌گیرد». دوست معاون CHP ازمیر ما هم گفت که اینطور نیست. من قصد ندارم از این کلمه در اینجا استفاده کنم. عنوانی را که او به کار برد، بارها و بارها به رئیس جمهور بر می گردانم. از آنجایی که او ارقام را تحریف کرد، می‌خواهم بگویم عنوانی که برای نمایندگان ما به کار برد، کاملاً به او می‌خورد.»

مردم ازمیر نباید این اعداد را فراموش کنند
رئیس جمهور کوجا اوغلو با بیان اینکه آمارها اگر درست خوانده شوند ارقام صحیحی را ارائه می دهند، سخنان خود را اینگونه ادامه داد:
اگر افراد صادق، افراد صادق، افراد با اخلاق علمی، اطلاعات آماری را بخوانند، به درستی داده می شود. شما سعی می کنید آن را تحریف کنید، آن را به عقب بخوانید، اگر از آمار برای اهداف سیاسی خود استفاده کنید، آن را همانطور که می بینید خواهید خواند. سیب و گلابی قابل مقایسه نیستند. سیب و گلابی آمار جداگانه ای دارند. فارغ التحصیلان دانشگاه این را به خوبی می دانند. اگر درصدها را کنار بگذاریم، آمار می گوید: «دولت بودجه دارد». فرض کنید این 100 است. ازمیر از این چه چیزی به دست می آید؟ ازمیر چه داد؟ جمعیت ازمیر چقدر است؟ نسبت آن در کل جمعیت چقدر است؟ ازمیر سالانه 66 میلیارد لیره مالیات پرداخت می کند. سهم آن در کل تنها 11 درصد است.ازمیر، شهری که 55 درصد در آن زندگی می کنند، 11.5 درصد مالیات پرداخت می کند. بیش از 2 طبقه برای هر نفر. بنابراین، چه سهمی از کل مالیات بر درآمد و بودجه می‌گیرد؟ 2.1 درصد! به عبارت دیگر، مالیات دهندگان در ازمیر 11.5 درصد از کل درآمدهای مالیاتی را به دولت می دهند. اما از بودجه دولتی، از حقوق استانداری گرفته تا بودجه شهرداری ها، پولی که به ازمیر می آید 2 درصد است، این ارقام را فراموش نکنید! وقتی آن را به این صورت مقایسه می‌کنید، بهتر می‌توانید بفهمید که وقتی از کلان به خرد می‌روید چه معنایی دارد و دولت مرکزی چگونه به ازمیر نگاه می‌کند.»

حقایق مترو
کوجا اوغلو با اشاره به اتفاقات سال 2008 و ذکر مثالی از روند ساخت مترو، در ادامه انتقادات خود گفت: چیزی به نام شهرداری حزب عدالت و توسعه وجود ندارد. کوجا اوغلو گفت: «پیری شدن در شهرداری چیز بسیار بدی است. شما همه چیز را به یاد می آورید. ملیح گوکچک که در سال 2008 شهردار شهرداری متروپولیتن آنکارا بود، خدا رحمتش کند، گفت: "من نمی توانم این مترو را بسازم". وزارت حمل و نقل هم این کار را به عهده گرفت و انجام داد. کادیر توپباش در استانبول هم همین کار را کرد. پروژه های آنها توسط وزارت انجام شد. در سال 2008 نیز مقاله ای دریافت کردیم. آنها گفتند: "اگر سیستم ریلی وجود دارد که نمی توانید بسازید، آنها را به ما بسپارید". در آن زمان ما داشتیم مترو Üçkuyular را تمام می کردیم. آنها خواهند گفت، "عزیز، CHP آن را تمام نکرد". آیا آن را می دهیم آیا کارمان را ناتمام رها می کنیم؟ ما 3 پروژه مترو دیگر داریم. ما با Üçkuyular-Narlıdere، Üçyol-Buca و Halkapınar-Bus Terminal تماس گرفتیم. ما اینها را به عنوان پیشنهاد فرستادیم. آنها گفتند، "ترمینال اتوبوس Halkapınar-Bus را با قطار سریع السیر خواهیم ساخت". با علم به اینکه آنها این کارها را انجام نمی دهند، آنها را درگیر کردیم. ما رسما آلوده شدیم سپس سال 2008 بود. اکنون به انتخابات 2019 می رویم. در این بین، انتخابات در سال های 2009 و 2014 برگزار شد. راه آهن بین Halkapınar و Otogar حتی نامی ندارد. حالا دوباره شروع خواهند کرد. آنها می گویند که ما این مقدار یا چیزی را رزرو کرده ایم، اما هیچ اتفاق دیگری نمی افتد.

عزیز کوجا اوغلو با اشاره به وضعیت شهرداران CHP که شهرداری حزب عدالت و توسعه را تصاحب کردند، گفت: «آنها دوستان ما هستند که زنده هستند چگونه شهرداری حزب عدالت و توسعه شهرداری را مدیریت می کند، چگونه شهرداری بدهکار و ورشکسته را تحویل می دهد. چیزی به نام شهرداری AKP وجود ندارد. او را در استانبول، آنکارا، بورسا و استان های دیگر دیدیم. برای همه کاندیداهای شهرداری آرزوی موفقیت داریم.»

روحیه ازمیر، نیازهای ترکیه
سما پکداش شهردار کوناک در سخنانی در این مراسم گفت:
ما در یک روز روشن ازمیر در افتتاحیه یک پارکینگ شایسته ازمیر با هم هستیم. من معتقدم قلب ها روح دارند. در ازمیر نیز روحیه ای لیبرال، روشن و گرم وجود دارد که مردم را در آغوش می گیرد. همه کارمندان به ویژه شهردار کلان شهر ازمیر عزیز کوجا اوغلو برای تداوم این روحیه، صمیمیت انسانی و شادی ازمیر تلاش می کنند. این روحیه برای ترکیه نیز بسیار نیاز است. در این مرحله، باید دست در دست، بازو در دست باشیم. ما به اتحاد و همبستگی نیاز داریم تا روح ازمیر را در همه جا حمل کنیم.»

از نمای آن به پارکینگ نگاه کنید
بخش 15 خودروی پارکینگ طبقاتی Hakimevler با ظرفیت 465 خودرو که در زمینی به مساحت 25 هزار متر مربع در خیابان اوشاکی زاده معمر بیگ ایجاد شده است برای استفاده معلولان اختصاص داده شده است. همچنین 16 پارک موتورسیکلت و 8 پارک دوچرخه رایگان در این پارکینگ وجود دارد. هزینه ساخت 10.3 میلیون لیر است. بالاترین قسمت پارکینگ که همان پارکینگ است به سطح جاده خیابان 141 می رسد. شهرداری کلان شهر ازمیر که در اینجا سورپرایزی را برای شهروندان تدارک دیده است، فرصت تماشای دریا را با یک تراس دید 460 متر مربعی، قسمت های نشیمن و استخر زینتی برای استفاده مردم محلی در پشت بام پارکینگ فراهم می کند. پارکینگی که برای مردم اطراف هم قابل استفاده است به لطف آسانسورهایش بین خیابان 22 (Bahattin Tatış) و خیابان 143 که 141 متر اختلاف کد دارند، دسترسی آسانی را نیز فراهم می کند.

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*