اعتراض به کارشناس حادثه قطار چورلو

اعتراض به شاهد کارشناس در تصادف قطار کورلو
اعتراض به شاهد کارشناس در تصادف قطار کورلو

📩 17/11/2018 12:20

دیلک کاپلان، نوخت کاراسو، اکرم تونا، اردم تونا و سایم بیلگین، بستگان قربانیان این حادثه، به گزارش کارشناسی تهیه شده درباره فاجعه قطار در منطقه چورلو تکیرداغ در 8 ژوئیه که در آن 25 نفر جان باختند اعتراض کردند. و 340 نفر مجروح شدند.

در دادخواست تجدید نظر، پروفسور از دانشگاه Gelişim استانبول که در کمیته کارشناسی حضور داشت. دکتر. مشاور مصطفی کاراشاهین در وزارت حمل و نقل، پروفسور از دانشگاه استانبول. دکتر. با بیان اینکه بکیر سیدیک بینبوغا یارمان، رئیس هیئت مدیره شرکت هایی است که کار سیگنالینگ خط را انجام می دهند، گفت: یک نفر در کمیته کارشناسی در مورد نوسازی خطوط ریلی مشاوره می دهد و دیگری. رياست هيئت مديره شركتهاي گروه از جمله شركت انجام كارهاي سيگنالينگ خط را بر عهده دارد اين اطلاعات به گونه اي است كه بر بي طرفي كارشناس و عينيت گزارش تهيه شده سايه افكند. .

در طوماری که خواستار تهیه گزارش جدید شده است، «ما کارشناس مصطفی کاراشاهین و بکیر سیدیک بینبوغا یارمان را رد می کنیم. ما خواهان گزارش جدیدی از کمیته جدیدی هستیم که با پذیرش درخواست رد ما تشکیل می‌شود و در آن همه جوانب حادثه بررسی می‌شود و قصور و مسئولین به طور دقیق بررسی می‌شوند.

4 نفر "اصل معیوب"

بنا به درخواست دادستانی کل چورلو، کمیته کارشناسی گزارشی 33 صفحه ای تهیه کرد. در این گزارش، تورگوت کورت، مدیر تعمیر و نگهداری راه آهن، اوزکان پولات، ناظر تعمیر و نگهداری راه، جلال الدین چابوک، افسر تعمیر و نگهداری خط، و چتین ییلدیریم، ناظر پل ها، به این دلیل که تعمیر و نگهداری لازم را انجام نداده اند، «اصالتاً معیوب هستند».

منبع: www.cumhuriyet.com.tr

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*