مردم بورسا حمل و نقل عمومی را ترجیح می دهند

حمل و نقل ارزان در بورسا رکورد مسافر و گردش مالی را به ارمغان آورد
حمل و نقل ارزان در بورسا رکورد مسافر و گردش مالی را به ارمغان آورد

📩 06/11/2018 10:09

شهردار بورسا، آلینور آکتاش، که یک سال پیش روی کار آمد، اظهار داشت که به جای افزایش هزینه حمل و نقل عمومی، با تخفیف تا 27 درصد به نتیجه مورد نظر خود رسیده اند و گفت: «مردم بورسا اکنون حمل و نقل عمومی را ترجیح می دهند. بیشتر. تعداد مسافرانی که ما در ماه اکتبر حمل کردیم با 22,3 میلیون نفر به رکورد رسید. گردش مالی ما نیز با وجود تخفیف بیش از 10 درصد افزایش یافته است.

آلینور آکتاش، شهردار شهرداری بورسا، در بیانیه خود اظهار داشت که کاهش قیمت حمل و نقل و آب که بیشتر ساکنان بورسا از آن شکایت دارند، باعث لبخند مردم شد و این امر در ترافیک با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بیشتر منعکس شد. رئیس جمهور آلینور آکتاش با تاکید بر اینکه آنها در یک سال 27 درصد برای دانش آموزان در مترو، 26 درصد برای خطوط اتوبوس و 14 درصد برای بزرگسالان تخفیف ارائه می دهند، گفت: "2 نوامبر دومین سالی است که ما وظیفه خود را آغاز کردیم. وقتی وارد شدیم، از شهروندانمان انتقادهایی مبنی بر گرانی حمل و نقل و گرانی آب دریافت کردیم. مردم می گفتند "ما حمل و نقل عمومی را ترجیح می دهیم، اما خیلی گران است". شما باید مردم را تشویق کنید که وسایل نقلیه شخصی خود را برای حمل و نقل عمومی ترک کنند تا آنها آن را ترجیح دهند. از یک طرف ایستگاه ها، واگن ها و وسایل نقلیه خود را نوسازی کردیم، از طرف دیگر قیمت گذاری را به روز کردیم. ما در یک سال دو تخفیف در حمل و نقل دادیم. هر ماه حدود 2 میلیون لیر برای ما هزینه داشت. با این حال، دیدیم که ساکنان بورسا حمل و نقل راحت و باکیفیت را ترجیح می دهند و به آرامش در ترافیک کمک می کند. گردش مالی ما با وجود کاهش قیمت ها افزایش یافته است. تعداد مسافران افزایش یافت. یک رکورد تاریخی شکسته شده است. ماه های مارس و اکتبر بیشترین تعداد مسافر را دارند. یک رکورد در مارس گذشته شکسته شد. در مهرماه با 11 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل 22 میلیون و 300 هزار مسافر جابه جا کردیم. سالانه 10 درصد تعداد مسافران را افزایش دادیم. این ثابت کرد که حرکتی که ما انجام دادیم حرکت درستی بود.»

علینور آکتاش با بیان اینکه در حال تلاش برای تحقق سرمایه گذاری 120 میلیون لیره سیگنالینگ در بورسرای هستند، گفت: «وقتی زمان انتظار مترو را از 3 دقیقه به 2 دقیقه کاهش دهیم، تعداد مسافران بیش از پیش افزایش می یابد. مردم خیلی راحت خواهند رفت. علاوه بر این، ما با خطوط عمودی جدید از ایستگاه های مترو به مناطق، حمل و نقل راحت را قابل استفاده تر می کنیم.

شهردار آکتاش با تاکید بر اینکه آب نیز برای دومین بار تخفیف داده شد، گفت: «ما با دو تخفیف در آب به یکی از ارزان ترین کلان شهرها از نظر قیمت تبدیل شده ایم. ما در رتبه 30 قیمت در بین 21 کلان شهر قرار داریم.

 

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*