وزیر تورهان: "تردد کشتی ما 7 ساعت و 24 روز قابل نظارت است"

وزیر تورهان، ترافیک کشتی ما 7 ساعت شبانه روز و 24 روز هفته قابل نظارت است.
وزیر تورهان، ترافیک کشتی ما 7 ساعت شبانه روز و 24 روز هفته قابل نظارت است.

مهمت کاهیت تورهان، وزیر حمل و نقل و زیرساخت ها گفت که ظرفیت ناوگان دریایی این کشور در مقایسه با ناوگان دریایی جهان 75 درصد رشد داشته است و می توان تردد کشتی ها را در 7 ساعت شبانه روز و در 24 روز هفته با جدیدترین فناوری رصد کرد.

وزیر تورهان، Bayraklı وی در سخنرانی خود در مراسم افتتاحیه ایستگاه های خدمات ترافیکی و نظارت بر ترافیک کشتی ازمیر در منطقه خود گفت که بخش بزرگی از تجارت بین المللی از طریق دریا در ترکیه و همچنین در جهان انجام می شود.

تورهان با تاکید بر اینکه حمل و نقل یک محصول از طریق دریا 3 برابر راه آهن، 7 برابر بزرگراه و 21 برابر از خطوط هوایی مقرون به صرفه تر است، گفت: ما به عنوان یک کشور زیباترین جغرافیای دریایی را داریم. در جهان. اما نباید فراموش کرد که تا زمانی که بتوانیم این پتانسیل را بسیج کنیم، می توانیم صلاحیت یک کشور دریایی را داشته باشیم و حضور خود را در دریاها حفظ کنیم. برای به‌کارگیری پتانسیل‌های خود، اخیراً گام‌های بلندی در حوزه دریایی برداشته‌ایم و به یکی از کشورهای پیشرو در دریانوردی تبدیل شده‌ایم.» گفت.

تورهان با بیان اینکه دریانوردی در خط مقدم بخش استراتژیک ترکیه قرار دارد، گفت: دریانوردی یک صنعت و خدمات جامع است که شامل حوزه هایی مانند صنعت کشتی سازی، خدمات بندری، گردشگری دریایی و قایق رانی است.

تورهان با بیان اینکه برای سالیان متمادی، دریانوردی به عنوان نیروگاه توسعه کشور محسوب نمی شد، گفت: مشخص ترین شاخص این موضوع این است که کشتی های ما سال ها در لیست سیاه قرار دارند. ورود کشتی های ما به دریاها در بسیاری از نقاط جهان ممنوع بود. ما کشتی های خود را در مدت کوتاهی به لیست سفید منتقل کردیم، اکنون می توانیم وارد تمام آب ها شویم و پرچم خود را در سراسر جهان به اهتزاز در آوریم. بدون شک قرار گرفتن کشتی های ما در لیست سفید مهمترین شاخص اعتبار پرچم ترکیه در دریاهای جهان است. از عبارات استفاده کرد

تعداد کارخانه های کشتی سازی به 78 کارخانه افزایش یافت

تورهان با یادآوری اینکه آنها سوخت بدون SCT را برای توسعه این بخش در داخل کشور اجرا کرده اند، گفت که حمل و نقل کابوتاژ به لطف این حمایت ها احیا شده است.

تورهان با اشاره به اینکه در نتیجه این اقدامات ناوگان تجاری دریایی 75 درصد بیشتر از ناوگان دریایی دنیا رشد کرده است، گفت: به موازات رشد این بخش، تعداد کارخانه‌های کشتی‌سازی به 78 کارخانه افزایش یافت.

تورهان با تاکید بر اینکه هدف اصلی آنها تولید کشتی با حداقل 70 درصد سهم داخلی با احتساب تمامی تجهیزات است، اظهار داشت که قصد دارند تا سال 2023 این پروژه را اجرا کنند.

تورهان با بیان اینکه مراکز ملی و منطقه ای واکنش اضطراری را برای واکنش سریع و موثر به آلودگی دریایی ایجاد کردند، گفت:

همانطور که در زمین و هوا، تعداد کشتی ها در دریاها روز به روز در حال افزایش است. این تراکم در ترافیک دریایی گاهی منجر به حوادثی می شود که منجر به خسارات جانی و مالی می شود. در اثر تصادفات با آسیب های زیست محیطی زیادی مواجه هستیم. سیستم خدمات ترافیک کشتی تنگه ترکیه، که به طور فوری ترافیک دریایی را که ما در منطقه تنگه ترکیه ایجاد کرده‌ایم نظارت و هدایت می‌کند، حدود 15 سال است که در خدمت بوده است. اهمیت این سرویس زمانی بهتر درک می شود که در نظر بگیریم سالانه 10 هزار کشتی از این منطقه استراتژیک عبور می کنند که از این تعداد 43 هزار کشتی حامل کالاهای خطرناک هستند. بر اساس این تجربیات، ما همچنین نصب خدمات ترافیک کشتی را که خلیج های ازمیت، ازمیر، مرسین و اسکندرون را پوشش می دهد، تکمیل کرده ایم. از سوی دیگر، مرکز مدیریت ترافیک کشتی را اجرا کرده ایم که در آن تصویر واحدی از دریا ایجاد می شود.

تورهان با اشاره به اینکه حدود 10 سال است که کشتی های موجود در سواحل کشور با سیستم تشخیص خودکار نیز قابل رهگیری هستند، یادآور شد: سامانه رصد کشتی های دوردست از طریق ماهواره 8 سال است که راه اندازی شده است.

با توجه به اینکه ساختار روزافزون صنعت دریایی، افزایش تعداد کشتی های استفاده کننده از دریاها به ویژه نفتکش ها و کشتی های حامل کالاهای خطرناک، وظایف و مسئولیت های مهمی را بر دوش آنها تحمیل می کند، تقویت سیستم های موجود، حفظ و نگهداری ضروری است. در مناطقی که دارای حقوق حاکمیتی هستند، دستور دهند تا اقدامات ایمنی را به دقت انجام دهند و آنها را مطابق با شرایط روز به روز کنند.وزیر تورهان خاطرنشان کرد که پس از حادثه در تنگه بسفر در ماه آوریل، آنها در مورد مسائلی که ایجاد خواهد شد تجدید نظر کردند. خطری برای ایمنی دریایی

61 کشتی از 9 کشتی حذف شدند

تورهان با بیان اینکه پس از حادثه، به عنوان وزارتخانه، قوانین عبور از تنگه بسفر و داردانل را مجدداً مورد بحث و بررسی قرار دادند و قوانین ایمنی جدید را از اول سپتامبر 1 به مرحله اجرا درآوردند، گفت: «در این زمینه، ما اقدام به راه اندازی کرده ایم. کار حذف کشتی های غرق شده و نیمه غرق شده که به آنها کشتی ارواح گفته می شود از جایی که سال ها بوده است. با اصلاحات قانونی که انجام دادیم، به مقامات بندری خود این اختیار را داده ایم که این کشتی ها را رد، فروش یا خارج کنند. در این زمینه، 2018 کشتی از 61 کشتی ای که ما علیه آنها اقدام کرده ایم، از محل خود خارج شده اند و ما اطمینان خواهیم داد که همه این کشتی ها که خطری برای ناوبری و ایمنی محیط زیست هستند، به محض اینکه از مکان فعلی خود خارج شوند. ممکن است." او گفت.

"تردد کشتی ها در 7 ساعت شبانه روز و 24 روز هفته قابل نظارت است"

Cahit Turhan با بیان اینکه سیستم های ترافیک کشتی ازمیر شامل یک مرکز با 12 ایستگاه کنترل ترافیک بدون سرنشین و مجهز به آخرین فناوری است، گفت:

«تردد کشتی‌های ما 7 ساعت شبانه‌روز و 24 روز هفته قابل نظارت است. این سیستم منطقه ای را پوشش می دهد که تا مرزهای استانی ازمیر، بالیکسیر و چاناک کاله و تا میانه دریای اژه امتداد دارد. 7 دفتر بندری مختلف ما در این منطقه خدماتی را برای پوشش Aliağa، یکی از مناطق صنعتی مهم ما، با ایستگاه های نظارت ترافیک ارائه می دهند. صحبت از میدانی است که سالانه 100 هزار تن کالای خطرناک نفتی و مشتقات آن توسط کشتی ها حمل می شود که تأسیسات تولید انرژی مؤسسات صنعتی که برای صنعت کشور از اهمیت بالایی برخوردار است، در آن انجام می شود. ما حتی نمی خواهیم به آسیب های مادی و معنوی که ممکن است یک حادثه دریایی در چنین منطقه استراتژیکی رخ دهد فکر کنیم. سیستم خدمات ترافیک کشتی ازمیر در یکپارچگی با سیستم های سایر مناطق ما کار می کند. به این ترتیب، ما به این فرصت و توانایی دست یافته ایم که کل تصویر دریا را در سواحل خود به طور موثرتری دنبال کنیم.»

تورهان افزود که داده های به دست آمده از طریق این سیستم با سایر وزارتخانه های مربوطه نیز به اشتراک گذاشته می شود.

پس از سخنرانی، وزیر تورهان، بینالی یلدریم رئیس مجلس ملی ترکیه، ارول آییلدیز فرماندار ازمیر، دریاسالار آیدین شیرین فرمانده منطقه دریای جنوب و سیری آیدوغان معاون شهردار شهرداری کلان شهر ازمیر مرکز را افتتاح کردند و سپس مرکز را مورد بررسی قرار دادند.

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*