وزیر تورهان: "ما با 12 پرسنل خود مبارزه زمستانی انجام خواهیم داد"

وزیر تورهان، ما با 12 هزار و 300 پرسنل خود مبارزه زمستانی را انجام خواهیم داد.
وزیر تورهان، ما با 12 هزار و 300 پرسنل خود مبارزه زمستانی را انجام خواهیم داد.

📩 21/11/2018 11:05

وزیر ترانسپورت و امور زیربنایی، م. کاهیت تورهان گفت: 67 مرکز برف گیر، 898 هزار و 422 دستگاه و تجهیزات، 8 هزار تن نمک، 778 هزار و 400 تن یخ زدایی، 2 هزار تن سنگدانه و 800 هزار تن داریم. از سنگدانه ها در 382 هزار و 12 کیلومتر شبکه جاده ای ما در سراسر کشور، با 300 پرسنل خود مبارزه زمستانی را انجام خواهیم داد.

وزیر ترانسپورت و زیربنا، M. Cahit Turhan در مراسم راه اندازی خودروهای ضد برف و تعمیر و نگهداری که توسط اداره کل راهداری در سال 2018 برگزار شد، شرکت کرد.

تورهان در سخنرانی افتتاحیه این برنامه اظهار داشت: بزرگراه ها ستون فقرات اصلی شبکه حمل و نقل را تشکیل می دهند. تورهان با بیان اینکه 88 درصد جابجایی مسافر و 90 درصد بار در ترکیه از طریق بزرگراه ها انجام می شود، گفت: حمل و نقل بزرگراهی مکمل سایر روش های حمل و نقل است. تورهان با بیان اینکه هدف اصلی در 16 سال گذشته افزایش ایمنی ترافیکی شبکه راه های موجود، کاهش هزینه های عملیاتی وسایل نقلیه و تامین حمل و نقل به تمام شهرک ها در تمام فصول بوده است، گفت: اگرچه تحرک در بزرگراه های ما وجود دارد. در دوره گذشته دوبرابر شده است، با بسیج راهداری که از ابتدا انجام دادیم زیر این بار له نشدیم. در حال حاضر 80 درصد ترافیک در بزرگراه ها در جاده های تقسیم شده انجام می شود. ما یک شبکه حمل و نقل داریم که ایمنی جان و مال را مطابق با استانداردهای بین المللی در بالاترین سطح نگه می دارد و تمام گوشه و کنار کشور ما را در بر می گیرد. ما هرگز در ذهنیت چرخاندن چرخ و روز نجات در راه نبوده ایم. ما از یک سو استانداردهای فیزیکی و هندسی را در جاده های استانی و استانی خود افزایش داده ایم که دسترسی به هر گوشه کشورمان را فراهم می کند. از سوی دیگر با نصب سیستم های حمل و نقل هوشمند سطح خدمات و ایمنی تردد را افزایش دادیم. علاوه بر این، کریدورهای ملی و بین المللی کشورمان را با کارهای خود در بزرگراه ها و جاده های تقسیم شده تقویت کرده ایم که به آن اهمیت ویژه ای قائل هستیم. در نتیجه زندگی شهروندان ما آسانتر شد، تصادفات کاهش یافت، مسافت و مدت سفر کوتاه شد. این مردم ما بودند که پیروز شدند، کشور ما آینده ما شد."

۵۵ درصد عرضه ما تولید داخل است

تورهان تأکید کرد که به همان اندازه که به تقویت شبکه های جاده ای اهمیت داده می شود، به همان اندازه برای استحکام پارک ماشین آلات KGM اهمیت دارد. تورهان با اشاره به اینکه علاوه بر خدمات نگهداری و تعمیرات، به یک پارک ماشین قوی برای باز نگه داشتن جاده ها به صورت شبانه روزی، عملیات جستجو و نجات و مقابله با شرایط سخت زمستانی نیاز است، گفت: KGM دارای زیرساخت های غنی و کارکنان واجد شرایط در این زمینه است. تورهان که هر ساله با در نظر گرفتن تغییر شرایط، نیازها و تکنولوژی پارک ماشین سازی تقویت می شود، گفت: در حال حاضر 7 هزار و 24 ماشین آلات و تجهیزات در پارک ماشین ما وجود دارد که 5 هزار نفر از آنها سیار هستند. ما امسال 12 مورد از آنها را در پارک ماشین آلات خود گنجانده ایم. با خریدهای خود در 161 سال گذشته، 47 درصد از پارک ماشین خود را تجدید کرده ایم. همچنین در شکل گیری پارک ماشین خود به تولید داخلی توجه ویژه ای داریم. در واقع 3 درصد عرضه ما امسال تولید داخل است. اداره کل ما تمام آمادگی ها را برای شرایط سخت زمستانی انجام داده است. ما با 25 مرکز برف گیر، 55 هزار و 67 دستگاه و تجهیزات، 898 هزار تن نمک، 422 هزار و 8 تن یخ زدایی، 778 هزار تن سنگدانه و 400 هزار و 2 پرسنل در 800 دستگاه خود، مبارزه زمستانی را انجام خواهیم داد. هزار و 382 کیلومتر شبکه راه در سراسر کشور. البته در کنار همه اینها، رانندگان مسئولیت بزرگی هم دارند. علاوه بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، استفاده از لاستیک زمستانی بر روی وسایل نقلیه در فصل زمستان برای ایمنی جانی و مالی ضروری است. ما می خواهیم شادی را به جای دردهای احتمالی در جاده ها تقسیم کنیم."

عبدالقادر اورال اوغلو مدیر کل راهداری که در این برنامه حضور داشت نیز ماشین آلات خریداری شده در سال 2018 را معرفی کرد. وزیر تورهان و هیئت همراه سپس ماشین‌های موجود در تاسیسات KGM Akköprü را مورد بررسی قرار دادند. وزیر تورهان از دستگاه برف روب استفاده کرد و اطلاعاتی در مورد ماشین ها به اهالی مطبوعات داد.

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*