کارگاه آموزشی قطار سریع السیر آنکارا - استانبول در شهر دوزچه برگزار شد

کارگاه آموزشی قطار سریع السیر آنکارا استانبول در شهر دوزچه برگزار شد
کارگاه آموزشی قطار سریع السیر آنکارا استانبول در شهر دوزچه برگزار شد

📩 06/11/2018 11:16

کارگاه آموزشی "قطار پرسرعت بین آنکارا و استانبول" که با همکاری دانشگاه دوزچه و شهرداری دوزچه برگزار شد، که برای منطقه اهمیت زیادی دارد، در سالن کنفرانس جمهوریت برگزار شد.

به برنامه؛ شهردار دوزچه، دورسون آی، رئیس ما پروفسور. دکتر. Nigar Demircan Çakar، معاون فرماندار Düzce Cemal Demiryürek، استاد موسسه فناوری توکیو. دکتر. شیگرو کاکوموتو، رئیس دانشگاه اوزاکا سانگیو، پروفسور. دکتر. کوجی یوشیکاوا، نمایندگان استان های منطقه، اعضای پروتکل، سخنرانان و اعضای مطبوعات حضور داشتند.

در ایراد سخنرانی افتتاحیه این برنامه، رئیس ما پروفسور. دکتر. نیکار دمیرجان چاکار با بیان اینکه از 3 سال پیش کار خط قطار سریع السیر آنکارا-استانبول را آغاز کرده اند، اظهار داشت که به عنوان دانشگاهی برای انتخاب مسیر موثر، اقتصادی و کارآمد ایفای نقش کرده اند. رئیس دانشگاه با بیان اینکه پیشرفت‌های خوبی در این زمینه صورت گرفته است، افزود: گزارش‌های علمی دانشگاهیان ما به این روند کمک زیادی کرده است. رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه آثاری را برای ثبت در تاریخ با مسئولیت دوزجلی اجرا کرده اند، همچنین از نمایندگان استان های منطقه که در کارگاه شرکت کردند تشکر کرد.

پس از سخنرانی افتتاحیه، بخش کارگاهی برنامه آغاز شد. ابتدا رئیس دانشکده فنی دانشگاه ما پروفسور. دکتر. آیهان شاماندار ارائه ای با عنوان "پیشنهاد خط YHT مسیر آنکارا-گرده-بولو-دوزچه-ساکاریا-کوجالی-گبزه- استانبول" ارائه کرد. پروفسور با بیان اینکه سومین کارگاه آموزشی را در این زمینه برگزار کردند. دکتر. آیهان شامندر با بیان اینکه با معاون وزیر حمل و نقل دیدار داشته اند، خاطرنشان کرد: در نتیجه این نشست کار برای عبور قطار سریع السیر بین آنکارا و استانبول از خطی که آنها پیشنهاد کرده اند آغاز می شود. .

در خط آنکارا-سینجان-چایرهان-ساکاریا-استانبول که توسط TCDD برنامه ریزی شده است. پروفسور با بیان اینکه 49 تونل و 25 راهرو وجود دارد و هشدار داد که هزینه ساخت افزایش یافته است. دکتر. شامندر با اشاره به اینکه این خط با هزینه ای بالغ بر 6 میلیارد دلار در 30 سال آینده هزینه خود را می پردازد، گفت: این خط که تنها در 3 استان ایستگاه دارد، موازی با خط گسل آناتولی شمالی است. وی تاکید کرد که خط YHT Ankara-Kızılcahamam-Gerede-Bolu-Düzce-Sakarya-Kocaeli-Gebze-استانبول 5 میلیارد دلار هزینه دارد و ظرف 45 سال با ظرفیت جابجایی 10 میلیون مسافر در سال هزینه خود را پرداخت خواهد کرد. .

پروفسور با بیان اینکه بین آنکارا و استانبول با خط فعلی YHT 4 ساعت و 20 دقیقه طول می کشد. دکتر. آیهان شامندر افزود: خط پیشنهادی تنها 2 ساعت طول خواهد کشید. شامندر با بیان اینکه این خط برای جمعیت 30 میلیونی جذابیت دارد و 50 درصد اقتصاد کشور در این منطقه قرار دارد، تاکید کرد: این پروژه که قرار است اجرا شود باعث کاهش تصادفات رانندگی، توسعه صنعت و گردشگری و توسعه افقی استانبول می شود.

شاماندار با اشاره به اینکه مردم ساکن در این منطقه با خط پیشنهادی YHT در مدت زمان کوتاهی این فرصت را خواهند داشت که به سابیها گوکچن، اسنبوغا و فرودگاه استانبول برسند، ارزیابی کرد که خط گسل شمال آناتولی مشکلی ایجاد نخواهد کرد، در مصرف سوخت و بنزین صرفه جویی می شود. صرفه جویی خواهد شد و زمان در حمل و نقل به دست خواهد آمد.

سخنران دیگر برنامه، پروفسور از موسسه فناوری توکیو. دکتر. شیگرو کاکوموتو با ارائه خود با عنوان "تجزیه و تحلیل اقتصادی قطار سریع السیر توسط جاده و راه هوایی و انتخاب مسیر" به کارگاه کمک کرد. کاکوموتو که می‌گفت به دلیل زلزله سال 1999 دائماً به دوزچه می‌رفت تا در کارهای توسعه مجدد دوزچه مشارکت کند، اظهار داشت که در تلاش هستند YHT در ژاپن را نیز به ترکیه تطبیق دهند و تجربیات خود را در مورد YHT ژاپن منتقل کرد. ، که در سال 1964 تأسیس شد.

یکی دیگر از سخنرانان برنامه، پروفسور از رئیس دانشگاه اوزاکا سانگیو. دکتر. از سوی دیگر، کوجی یوشیکاوا در سخنرانی خود با عنوان "تحلیل مسیر و ارزیابی عملکرد بالا و عملکرد ایمن قطار سریع السیر" دانش و تجربه خود را با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشت.

شهردار دوزچه دورسون آی در پایان برنامه سخنرانی کرد و گفت که آنها به عنوان دانشگاه و شهرداری دائماً با دانشمندان دعوت شده ژاپنی ملاقات می کنند. دورسون آی با اشاره به اینکه با وجود اینکه 3 بزرگراه بین استانبول و آنکارا وجود دارد، هنوز تراکم ترافیک وجود دارد، گفت: خط YHT که از دوزچه و بولو می گذرد، مسافران بیشتری را حمل می کند، سریع تر و ایمن تر خواهد بود و تعداد بیشتری را به همراه خواهد داشت. او با صدای بلند تاکید کرد که یک انتخاب وجود دارد.

کارگاه قطار سریع السیر آنکارا-استانبول، معاون رئیس ما پروفسور. دکتر. ایلهان جنچ و; توسط شهردار دوزچه، دورسون آی، پروفسور. دکتر. آیهان شامندر، پروفسور. دکتر. شیگرو کاکوموتو و پروفسور. دکتر. با اهدای لوح و لوح تقدیر به کوجی یوشیکاوا به پایان رسید.

2 نظرات

  1. اگر کسی در کارگاه یا از tcdd شرکت نمی کرد، آب را به هوا می زدند، نماینده راه آهن آماده می آمد و برای شرکت کنندگان سخنرانی می کرد و هدف، پروژه ها، هزینه ها و برنامه های آنها را توضیح می داد، رئیس دانشگاه و غیره از این چیزها چه می فهمید؟ تجربیات به دست آمده در راه آهن و استدلال بهترین کار است، نباید درج کنم

  2. اگر کسی در کارگاه یا از tcdd شرکت نمی کرد، آب را به هوا می زدند، نماینده راه آهن آماده می آمد و برای شرکت کنندگان سخنرانی می کرد و هدف، پروژه ها، هزینه ها و برنامه های آنها را توضیح می داد، رئیس دانشگاه و غیره از این چیزها چه می فهمید؟ تجربیات به دست آمده در راه آهن و استدلال بهترین کار است، نباید درج کنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*