در آدانا، مترو به دانشگاه می‌رود و از بلوار تورگوت اوزال می‌گذرد.

متروی آدانا به سمت دانشگاه می رود، از بلوار تورگوت اوزال نیز می گذرد
متروی آدانا به سمت دانشگاه می رود، از بلوار تورگوت اوزال نیز می گذرد

📩 20/11/2018 12:28

حسین سوزلو، شهردار شهرداری آدانا تاکید کرد که سرمایه‌گذاری‌های حیاتی لازم را برای تکمیل مترو با راه‌آهن دو خطه در پروژه‌های پل انجام داده‌اند.

حسین سوزلو شهردار شهرداری آدانا یادآور شد که آنها پروژه های پل مورد نیاز برای تکمیل خط مرحله دوم مترو آدانا (سیستم ریلی سبک) را که قبل از انتخابات محلی مورد بحث قرار گرفته بود، اجرا کرده اند و در این راستا یک پروژه انجام خواهد شد. راه‌آهن دو خطه روی پل Devlet Bahçeli و بلوار İlim Yolu. رئیس جمهور حسین سوزلو گفت: "ما در حال حاضر سرمایه گذاری های مهمی برای ادامه خط مترو تا محوطه دانشگاه چوکوروا انجام می دهیم. در این زمینه، ما در حال ساخت یک راه آهن دو مسیره بر روی پل خود در بلوار İlim Yolu هستیم. علاوه بر این، برنامه‌های ما آماده است تا راه‌آهن که از پل Devlet Bahçeli می‌گذرد، از بلوار Turgut Özal با یک خط جدید به طول 7.5 کیلومتر ادامه یابد.

"درخواست همه مردم آدان برای تکمیل مترون"

شهردار شهرداری آدانا، حسین سوزلو، که در کنار رادیو و رادیو توران افسانه ای به صورت زنده بیانیه های مهمی را بیان کرد، سخنان سلف خود آیتاچ دوراک را که در سال 2014 مسئولیت او را بر عهده گرفت، ارزیابی کرد: "من نامزد نیستم اگر کسی باشد که بتواند کامل کند. مترو را ادامه دهید و فوراً ادامه دهید." رئیس حسین سوزلو با تاکید بر اینکه در طول دوره خدمت 4,5 ساله خود به پروژه های حمل و نقل اولویت داده است، گفت: «تکمیل مترو نه تنها درخواست آیتاچ دوراک، بلکه درخواست همه ساکنان آدانا است. ما در پروژه های بزرگی که در این زمینه اجرا کرده ایم مترو را مد نظر داریم. همچنین روی پل ما بر روی بلوار 35 متری İlim Yolu که در مسیر مرحله دوم مترو قرار دارد، یک راه‌آهن دو خطه وجود خواهد داشت. پل Devlet Bahçeli که به عنوان یادبودی از شهرت در آدانا قد علم می کند، دارای یک جاده 6 خطه و یک راه آهن دو خطه به عرض 8 متر خواهد بود. راه آهن روی پل Devlet Bahçeli به عنوان یک خط جدید به طول 7,5 کیلومتر بین دانشگاه و بلوار Turgut Özal ادامه خواهد یافت. ما همه اینها را در پروژه هایمان که آینده آدانا را شکل می دهند فکر، برنامه ریزی و اجرا می کنیم. اما در این زمینه دولت نیز مانند سایر شهرها باید انصاف داشته باشد و به وظیفه خود عمل کند. وی گفت: تنها مترویی که در ترکیه تصرف نشده است، متروی آدانا است.

«آیتاک دوراک مشکل را انتخاب کرد، او از من حمایت کرد»

شهردار حسین سوزلو با بیان اینکه آیتاچ دوراک که به مدت 25 سال به عنوان شهردار شهرداری آدانا خدمت کرد، در انتخابات محلی سال 2014 از او حمایت کرد و از این بابت سپاسگزار بود، گفت: «آیتاچ دوراک مشکل را انتخاب کرد و از من حمایت کرد. من فردی با احساس وفاداری هستم. هر انتخابی که او امروز انتخاب کند برای من محترم است. اگر بخواهد نامزد شود یا از کسی حمایت کند، از او استقبال می کنم. ایده های Aytaç قطعا برای ما مهم است. این مورد در دموکراسی های معاصر است. تقاضای تکمیل مترو خواسته همه ساکنان آدانا است. آرزوی ما تکمیل مترو و افتتاح خطوط جدید است.

"ما موانع فولادی در پیش داریم"

رئیس جمهور حسین سوزلو با بیان اینکه برای 100 سال آینده برای سهولت حمل و نقل آدانا برنامه ریزی می کنند و هماهنگی های لازم را در طرح های منطقه بندی انجام داده اند، گفت:

مردم ما از آرامش در پل İkizler و بلوار Alparslan Türkeş قدردانی می کنند. ما سه پروژه پل جدید خود را آغاز کردیم. در حال ساخت دو پل بر روی رودخانه سیهان و یک پل در غرب پل تاریخی میسیس روی رودخانه جیهان هستیم. عرض پل گیرنه را دو برابر می کنیم. بسته شدن گذرگاه کارنیاریک، محل اتصال موزه و گسترش‌های مجاور خانه ارتش، آرامش زیادی را در این منطقه به ارمغان آورد. اکنون ارتباط بزرگراه را با بلوار Aliya İzzetbegovic برقرار می کنیم. با پیشرفت های جدیدی که انجام خواهیم داد، شهروندان ما حمل و نقل راحت تری را در ترافیک شهری فراهم خواهند کرد. مناقصه همه آنها را به پایان رساندیم. با این حال از نظر منابع مالی مشکل داریم. موانع فولادی، موانع فولادی در برابر ما ظاهر می شوند. اما اتحاد من مردم من هستند. اتحاد صمیمانه ما با همشهریانم ادامه دارد.»

"بدهی ما پشیمانی از کسی نیست"

البته زمانی که من به عنوان شهردار انتخاب شدم، رای دهندگان CHP به من رای دادند. من رای را که از طرفداران HDP و ÖDP گرفتم می دانم. وظیفه ما این است که کسی را پشیمان نکنیم. اگر خیالمان از بابت تامین مالی پل دولت باغچهلی راحت بود، این روزها آن را افتتاح می کردیم. اما وام 240 میلیون لیره ای ما تایید نشد. از بدهی 140 میلیون لیره ای ما به بانک ایلر صحبت کردند. در همین مدت بدهی بانک ایلر غازیانتپ یک میلیون و 1 میلیون لیره است. 150 برابر بدهی ما چه کسی به دام بدهی افتاد؟ می گویند پولی در خزانه شهرداری نیست. پولی در خزانه شهرداری نیست که شغل ایجاد کند. من سالها اینطوری کار کرده ام. ما روزانه 10 هزار لیر در آسفالت و 500 هزار لیر در گازوئیل سرمایه گذاری می کنیم. خدا از روسای جمهور قبل از ما راضی باشد، اما وقتی آن را با دوره های قبل مقایسه می کنیم، تزئینات آسفالت را شکستیم. تن آسفالت 500 لیر بود الان به 200 لیر افزایش یافته است. ما این پیاده روی را انجام ندادیم. اجرای راه حل هایی که برای برنامه ریزی 3 سال آینده ارائه کرده ایم، مدتی طول می کشد. اما به راحتی می‌توانم بگویم که بازسازی را انجام داده‌ایم که آینده شهر را نجات می‌دهد.»

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*