مترو آدانا باید به وزارتخانه واگذار شود

مترو آدانا به وزارتخانه واگذار شود
مترو آدانا به وزارتخانه واگذار شود

📩 07/11/2018 12:13

معاون حزب جمهوری خواه خلق (CHP) آدانا، دکتر. موزیین شوکین به جراحات خونریزی آدانا در جریان مذاکرات بودجه وزارت حمل و نقل و زیرساخت در کمیسیون برنامه و بودجه اشاره کرد.

در نشستی با حضور وزیر، درباره سرنوشت جاده آدانا - کاراتاش، سواحل کاراتاش - یومورتالیک، پروژه سیستم راه آهن سبک آدانا، فرودگاه شاکرپاشا و خدمات کشتی آدانا کاراتاش - جمهوری ترک قبرس شمالی (TRNC) که به مسیر مرگ تبدیل شد، زیر سوال برد. حمل و نقل و زیرساخت مهمت کشیت تورهان، دکتر. شوکین تاکید کرد که کابینه نسبت به مشکلات آدانا بی احساس است. دکتر. شوکین به ضرورت تهیه طرح جامع حمل و نقل برای مقابله با معضل ترافیکی که در آدانا و تمامی شهرهای ترکیه به هرج و مرج تبدیل شده است، اشاره کرد.

او راه حلی برای راه مرگ می خواست

دکتر بولنت اجویت، نخست وزیر سابق و رئیس CHP در سالگرد درگذشت وی، سخنرانی خود را با احترام آغاز کرد. شوکین خاطرنشان کرد: طی 4 ماه گذشته 6 نفر در جاده آدانا - کاراتاش جان خود را از دست دادند. دکتر دکتر با تاکید بر اینکه از بیان دردی که در چشم خانواده ها به دلیل تصادفات، فوت و جراحات جاده ای که به «راه مرگ» تبدیل شده و ده ها نفر در آن مجروح شدند، شرمنده است. شوکین خاطرنشان کرد: در مسیر عبوری از شهرک های آکدنیز، حیداراوغلو، سیهان، هاووتلو، دوغانکنت و سولاکلی هیچ گونه آرایش تقاطع، چراغ راهنمایی، پیاده رو عابر پیاده، زیرگذر و روگذر صورت نگرفت. دکتر. شوکین گفت: «چند نفر دیگر باید در این جاده بمیرند، جاده‌ای که قبل از تکمیل آن به طور موقت پذیرفته شده است؟ وزیر، از شما خواهش می‌کنم، توجه شما را به این جاده جلب می‌کنم.»

"زمین های کشاورزی درجه یک ویران می شود!"

با جلب توجه به فرودگاه Çukurova در منطقه Yenice، که ساخت آن به یک داستان مار تبدیل شد، دکتر. شوکین گفت: «در چوکوروا که سومین خاک بزرگ کشاورزی در جهان است، باید با این آگاهی عمل کرد که هفتصد و پنجاه سال برای تشکیل هر دو 3 سانتی متر مربع خاک با سطح آب زیرزمینی بالا نیاز است. با توجه به فرودگاه منطقه ای چوکوروا، تخریب زمین های کشاورزی درجه یک رصد شده و فرودگاه هنوز تکمیل نشده است.

فرودگاه ساکیروپاشا باید تمدید شود
با بیان اینکه فرودگاه آدانا شاکیرپاشا با افزایش ظرفیت و تغییر چهره به جای بستن فرودگاه آدانا هویت جدیدی پیدا می کند و زمین کشاورزی درجه یک حفظ می شود. شوکین گفت که هیچ کاری در سواحل Karataş-Yumurtalık که در سال 2006 در محدوده "قانون ترویج گردشگری" گنجانده شده و توسط شورای وزیران به عنوان منطقه تشویقی حفاظت از فرهنگ و گردشگری اعلام شده است، انجام نشده است. دکتر. شوکین گفت: "انتظار می رود چقدر صبر کنید؟ ما منتظر چه هستیم تا این مناطق را وارد گردشگری کنیم؟ سوالات را مطرح کرد

خطوط کشتی KARATAŞ-TRNC

چه مدت طول می کشد تا از خدمات کشتی که قرار است بین جمهوری ترک قبرس شمالی (TRNC) - آدانا کاراتاش، که مطالعه امکان سنجی آن توسط شهرداری کاراتاش در سال 2015 انجام شده است، انجام شود، نیاز است؟ نظر شما در مورد این خدمات کشتی که کمک شایانی به اقتصاد آدانا خواهد کرد چیست؟ او پرسید.

توجه به سیستم راه آهن
با بیان اینکه پروژه سیستم ریل سبک آدانا که به اشتباه در سال 1996 طراحی و ساخت آن در سال 1998 آغاز شد نیز بار زیادی را بر دوش مردم آدانا وارد می کند. شوکین تصریح کرد: با وجود اینکه 22 سال است در سطوح رئیس جمهور، نخست وزیر و وزیران وعده هایی داده شده است، اما واگذاری سیستم ریلی به این وزارتخانه محقق نشده است.

"طرح ترافیک در ترکیه پیچیده است"

با بیان اینکه حمل و نقل یکی از مهم ترین عوامل مؤثر بر زندگی اجتماعی در کشور ما و بسیاری از شهرهای جهان است. سوکین گفت:

با توجه به روند سریع و بی برنامه شهرنشینی در شانزده سال گذشته، نظم ترافیکی تقریباً در تمام ترکیه امروزه ساختار پیچیده ای به خود گرفته است و تلفات جانی در تصادفات رانندگی تقریباً از تلفات جانی در جنگ بیشتر شده است. بی‌نظمی حمل‌ونقل عمومی در شهرها، خیابان‌های باریک، پیاده‌روهایی که به پارکینگ یا مغازه‌های تجاری تبدیل شده‌اند... همه این مشکلات همچنان رو به افزایش است. اگر بخواهیم مردم ما در شهر با امنیت و آرامش زندگی کنند باید در همه شهرها طرح جامع حمل و نقل تهیه کنیم. ضمناً مطالعه طرح جامع حمل و نقل باید هماهنگ، هماهنگ و هماهنگ با طرح محیطی، طرح جامع پهنه بندی، طرح اجتناب و طرح های پهنه بندی اجرائی باشد. باید از اقداماتی که تردد وسایل نقلیه موتوری را به مراکز شهرها دعوت می کند پرهیز شود، باید تراکم وسایل نقلیه در جاده ها را کاهش دهیم و تراکم مسافر در وسایل نقلیه را افزایش دهیم. سرمایه گذاری های حمل و نقل در ترکیه باید به سمت حمل و نقل عمومی هدایت شود و خطوط دوچرخه در همه شهرها اجباری شود.

مهمت کاهیت تورهان، وزیر حمل و نقل و زیرساخت، دکتر. پس از سخنرانی شوکین، وی اظهار داشت که به صورت مکتوب به سوالات پاسخ خواهد داد.

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*