دیدارهای دوجانبه از تورهان وزیر حمل و نقل و زیرساخت

دیدارهای دوجانبه با تورهان وزیر حمل و نقل و زیرساخت
دیدارهای دوجانبه با تورهان وزیر حمل و نقل و زیرساخت

📩 06/11/2018 14:18

وزیر کاهیت تورهان با طهماسی وزیر حمل و نقل افغانستان، لکاج وزیر زیربنای کوزوو و زمشیت بیک کالیوف وزیر حمل و نقل و بزرگراه قرقیزستان دیدار کرد.

کاهیت تورهان وزیر حمل و نقل و زیرساخت ها با محمد حمید طهماسی وزیر حمل و نقل افغانستان، پال لکاج وزیر زیربنای کوزوو و زمشیت بیک کالیوف وزیر حمل و نقل و بزرگراه قرقیزستان دیدار کرد.

تورهان در بیانیه خود پیش از دیدار با طهماسی گفت که روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بین کشورها در بستری محکم در حال افزایش است.

تورهان با بیان اینکه از هر گامی که برای بهبود وضعیت کنونی افغانستان برداشته می شود حمایت می کنند، تاکید کرد که برای توسعه همکاری ها در زمینه ترانسپورت اهمیت زیادی قائل است.

تورهان با یادآوری توافقنامه لاجورد که در 15 اکتبر 2017 در این زمینه امضا شد، گفت: "با این توافقنامه، حمل و نقل در دو حالت جاده ای و ریلی را تنظیم خواهیم کرد و حجم و پتانسیل باکو-تفلیس-قارس را افزایش خواهیم داد. خط راه آهن که یکی دیگر از کریدورهای ارتباطی مهم است، ما نیز ارائه خواهیم کرد.» گفت.

حجم تجارت دوجانبه خود با کوزوو را افزایش خواهیم داد.

تورهان در بیانیه خود قبل از دیدار با پال لکای وزیر زیرساخت های کوزوو در مورد گذشته مشترک تاریخی و روابط دوستی بین کشورها صحبت کرد.

تورهان با یادآوری اینکه حجم مبادلات تجاری دوجانبه در 10 ماهه سال گذشته به 217 میلیون دلار افزایش یافته است، اظهار داشت: این ارقام را از این هم فراتر خواهند برد.

تورهان خاطرنشان کرد که آنها امروز یادداشت تفاهم همکاری در زمینه فعالیت های تحقیق و توسعه در حوزه حمل و نقل را با وزیر مهمان لکاج امضا خواهند کرد و توضیح داد که با این یادداشت تفاهم پروژه های مشترکی را توسعه خواهند داد.

 

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*