پیام روز جمهوری از وزیر حمل و نقل و زیرساخت M.Cahit Turhan

cahit تورهان
عکس: وزارت حمل و نقل

📩 06/11/2018 19:36

امروز ما مشتاقیم که نود و پنجمین سالگرد اعلام جمهوری خود را با شادی و افتخار بزرگ جشن بگیریم.

امروز که وحدت عاطفه ملت ما با شور و شوق فراوان خود را نشان می دهد، روزی است که با صدای بلندتر ارزش های والای خود را که ما را یک ملت، یک دولت، یک پرچم، یک وطن می کند، تکرار کنیم. روزی است که نشان دهیم در برابر کسانی که وحدت و یکپارچگی کشور و رفاه اقتصادی شهروندان ما را هدف قرار می دهند، یک دل هستیم. جمهوری که از روزی که اعلام شد نماد تلاش ملت ترکیه برای اعتلای بالاتر از سطح تمدن مدرن بوده است، هم منشا پیشرفت در هر زمینه و هم بزرگترین تضمین وحدت و همبستگی ملی بوده است.

دفاع از یکپارچگی تجزیه ناپذیر جمهوری ترکیه با کشور و ملتش و برداشتن گام های محکم و محکم در مسیر روشن شده با اصول و انقلاب های غازی مصطفی کمال آتاتورک و تحویل این ارزش ها بزرگترین وظیفه ماست. به نسل های آینده من باور دارم؛ جمهوری و دموکراسی ما بر دوش نسل های جوان بالاتر خواهد رفت و کشور ما از سطح تمدن معاصر بالاتر خواهد رفت.

در این روز پرمعنا، یاد و خاطره همه قهرمانان مبارزات استقلال طلبانه خود، به ویژه بنیانگذار جمهوری مان، کهنه سرباز مصطفی کمال آتاتورک، و همه شهدا و جانبازانی را که با فداکاری های بی نظیر خود در قلب ملت ما جاودانه شده اند، گرامی می دارم. و قدردانی و 95 سالگی جمهوری و 29 اکتبر روز جمهوری را تبریک می گویم.

مهمت کاهیت تورهان
TR وزیر حمل و نقل و زیرساخت

 

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*