اجازه دهید TÜDEMSAŞ ارزیابی شود

tudemsas باید ارزیابی شود
tudemsas باید ارزیابی شود

📩 06/11/2018 20:03

احمد اوزیورک، معاون حزب جنبش ملی (MHP) سیواس اظهار داشت که آنها از اصلاحیه قانون تقویت بنیاد TAF در سخنرانی روز گذشته خود در مجلس ملی بزرگ ترکیه حمایت می کنند.

"ما از اصلاحیه قانون بنیاد توانمندسازی TAF حمایت می کنیم"

پیشنهاد قانونی برای اصلاح قانون بنیاد نیروهای مسلح ترکیه در مجلس ملی بزرگ ترکیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. احمد اوزیورک، معاون MHP سیواس، طی سخنانی در جلسه روز گذشته اظهار داشت که TAF می تواند انواع سلاح ها و تجهیزات را در TÜDEMSAŞ در استان ما تولید کند.

اوزیورک با بیان اینکه TÜDEMSAŞ در گذشته برای 5 هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است، اظهار داشت: این تعداد امروز به هزار نفر کاهش یافته است. اوزیورک معاون MHP با اشاره به اینکه TÜDEMSAŞ باید به روزهای گذشته خود بازگردد و به تولید کمک کند، گفت که TAF می تواند انواع مطالعات تحقیق و توسعه را در اینجا انجام دهد.

اوزیورک گفت: «افزایش دفاع ملی برای کمک به توسعه دفاع ملی و صنعت ما تأسیس شد، یعنی ایجاد شاخه‌هایی از صنایع دفاعی، برای افزایش قدرت رزمی TAF با خرید جنگ، سلاح، ابزار و تجهیزات. و حمایت مادی و معنوی از ملتمان باشد.»

اوزیورک این قول را به او یادآور شد که «همسایگان بد مردم را صاحب دارایی می‌کنند» و گفت: «همان‌طور که یادمان خواهد آمد، ASELSAN، İŞBİR، ASBİRSAN، SUSAŞ و ROKETSAN بر اساس تحریم‌های تسلیحاتی که از فوریه 1975 توسط ایالات متحده آمریکا علیه ترکیه اعمال شد، تأسیس شدند. پس از عملیات صلح قبرس بنابراین، با توسعه مرکز تحقیق و توسعه خودمان، کمک های بزرگی با سازمان های بنیاد تقویت TAF به ارتش ما انجام شده است. در نقطه‌ای که امروز به آن رسیده‌ایم، مهمتچی ما به سلاح‌ها و تجهیزات محلی مجهز شده و اعتماد دوستان و ترس را در دشمن ایجاد کرده است.

اوزیورک ادامه داد:

نیروهای مسلح ترکیه که از دل ملت ما برخاسته و با درک و عبادت خدمت کردند اگر برای وطن و پرچم و کشور و ملت بمیرم شهید و اگر بمانم جانباز همیشه جزو ما بوده است. دعاها ما از پیشنهاد اصلاح قانون بنیاد ملت بزرگ ترکیه حمایت می کنیم. از طرف دیگر، ما همچنین یک کارگاه تولیدی TÜDEMSAŞ در سیواس داریم. بنیاد TAF می تواند از این کارخانه بهره مند شود. با کار در اینجا، او می تواند تحقیق و توسعه خود را بهبود بخشد. در این محیط که در گذشته 5 هزار نفر شاغل بودند، 80 درصد از تعداد افراد شاغل کاسته شد. از 5 نفر به 80 نفر کاهش یافت. در بخش تولید از 20 درصد به XNUMX درصد کاهش یافته است.

پیشنهاد قانون پذیرفته و ارائه شده است

لایحه اصلاح قانون تقویت بنیاد نیروهای مسلح ترکیه (TAF) در مجمع عمومی مجلس بزرگ ملی ترکیه به تصویب رسید و به قانون تبدیل شد. این قانون با هدف انطباق با تغییر نظام حکومتی ریاست جمهوری در خصوص لغو پست های معاونت و معاونت و ایجاد پست معاونت رئیس جمهور در نظر گرفته شده است.

معاون رئیس جمهور طبق قانون به عضویت هیئت امنای بنیاد تقویت نیروی هوایی ارتش در می آید و عضویت معاونت وزارت دفاع ملی پایان می یابد. به جای رئیس ستاد 2، رئیس ستاد کل به عنوان یکی از اعضای هیئت امنا تعیین می شود.

بر این اساس، هیئت امنای بنیاد متشکل از معاون رئیس جمهور به ریاست رئیس جمهور، وزیر دفاع ملی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و رئیس صنایع دفاعی به ریاست رئیس جمهور خواهد بود.

هیئت مدیره بنیاد حداقل از 3 و حداکثر 7 عضو خواهد بود که توسط هیئت امنا انتخاب می شوند. مطابق این آیین نامه تغییراتی که باید در سند پایه ایجاد شود تا زمان تکمیل ثبت سند قابل اعمال می باشد. تغییراتی که باید در سفته انجام شود طبق مقررات قانون مدنی ترکیه ثبت می شود. اما این حکم بدون انتظار برای تکمیل مراحل ثبت نام اعمال خواهد شد.

 

منبع: www.buyuksivas.com