یلماز معاون MHP دوزچه با قطار سریع السیر به دستور کار خود می رود

mhp duzce معاون یلماز قطار سریع را در دستور کار خود قرار داد
mhp duzce معاون یلماز قطار سریع را در دستور کار خود قرار داد

📩 08/11/2018 17:57

اومیت یلماز، معاون MHP دوزچه، در سخنرانی در مجمع عمومی مجلس ملی بزرگ ترکیه گفت: خط YHT بین استانبول و آنکارا باید به موازات بزرگراه ساخته و ترکیب شود و این خط باید به عنوان Ankara-Kızılcahamam-Gerede تعیین شود. -Bolu-Düzce-Hendek-Sakarya-Izmit-Gebze و استانبول."

پس از گشایش مجلس ملی بزرگ ترکیه (TBMM)، اومیت یلماز، معاون حزب جنبش ملی (MHP) دوزچه که اولین سخنرانی خود را در پارلمان درباره تعیین مجدد قیمت فندق به نفع تولیدکننده ایراد کرد، تصمیم گرفت. خط قطار پرسرعت (YHT) این بار در دستور کار اوست.

یلماز که طرحی را درباره «اصلاح قانون راهنمایی و رانندگی بزرگراه ها و برخی قوانین» به مجلس ارائه کرده بود، «تصادفات رانندگی در دوزچه افزایش یافته است»، تصمیم قابل توجهی در مورد حل مشکلات حمل و نقل در دوزچه داشت. یلماز در سخنرانی خود اظهار داشت که تصادفات رانندگی در سطح شدیدی در دوزچه تجربه شده است و در درجه اول اطلاعات زیر را ارائه کرد:

دوزچه شهری است که در وسط دو شهر اصلی قرار دارد و علاوه بر اینکه در نقطه اتصال به زونگولدک و ولسوالی های آن یکی از استان های غرب دریای سیاه قرار دارد، جاده های کمربندی نیز تکمیل نشده است. جمعیت دوزچه 2 هزار نفر است. بر این اساس در سال 380 در استان ما 2018 تصادف جرحی در تصادفات رانندگی رخ داده است که 785 نفر از شهروندان ما مجروح شده اند، 364 تصادف با خسارت مالی و در مجموع 799 تصادف در این تصادفات رخ داده است.

یلماز که خواستار تعیین مجدد خط YHT شده بود، خواستار عبور مسیر از دوزچه شد، خاطرنشان کرد که دوزچه نیز باید در مسیر تعیین شده قرار گیرد و گفت:

«ترافیک بین استانبول و آنکارا، که در آن ترافیک بسیار سنگین است، باید با خط YHT ترکیب شود تا در اسرع وقت به موازات بزرگراه بین دو شهر ساخته شود و این خط باید به عنوان Ankara- Kızılcahamam- Gerede- تعیین شود. بولو- دوزچه- هندک- ساکاریا- ازمیت- گبزه و استانبول.

یلماز با بیان اینکه مسیری که باید از مسیر پیش‌بینی‌شده عبور کند تا 9 سال دیگر هزینه‌اش را می‌دهد، گفت: مسیری که باید مشخص شود، مسیری نیست که با منافع منطقه‌ای در نظر گرفته شود.

«مسیری که ما می‌خواهیم YHT از آن عبور کند، بزرگراهی را با سنگین‌ترین جریان ترافیک در کشور تسکین می‌دهد و همچنین کمک بزرگی به اقتصاد کشور خواهد کرد. مطالعات جدی در مورد مسیری که می خواهیم طی کنیم توسط دانشکده فناوری دانشگاه دوزچه ما انجام شده است. در نتیجه این بررسی ها اگر قطار سریع السیر از مسیر پیش بینی شده عبور کند در مدت زمان کوتاه 9 ساله هزینه خود را می پردازد و بازده آن چندین برابر خط پیش بینی شده خواهد بود. آنچه ما می خواهیم این است که وزارت حمل و نقل و زیرساخت به صدای ما و دانشگاه ما بشنود و ارزیابی درستی انجام دهد. یلماز در پایان تاکید کرد که این لایحه مورد حمایت MHP خواهد بود.

منبع: www.oncurtv.com

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*