بنیاد پروژه متروی 5 میلیارد لیره گبزه-داریکا در کوجایلی گذاشته شد

پایه و اساس پروژه مترو 5 میلیارد لیره Gebze Darica در کوجایلی گذاشته شد
پایه و اساس پروژه مترو 5 میلیارد لیره Gebze Darica در کوجایلی گذاشته شد

📩 08/11/2018 17:10

شالوده خط مترو Gebze OSB – Darica Sahil، اولین پله مترو کوجایلی، با حضور بینالی یلدیریم، رئیس مجلس ملی بزرگ ترکیه، گذاشته شد. با پروژه غول پیکری که بزرگترین سرمایه گذاری در تاریخ شهرداری کلان شهر کوجایلی خواهد بود، کوجایلی یکی از استان هایی خواهد بود که دارای چند خط مترو در ترکیه خواهد بود. ییلدیریم رئیس مجلس ملی ترکیه در سخنانی در مراسم افتتاحیه این پروژه خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری های عظیم مانند خط مترو در کوجائلی که در حال ساخت در ترکیه است، بهترین پاسخ به شیوع داخلی و خارجی است که اقتصاد ما را تهدید می کند. .

مشارکت گسترده

مراسم کلنگ زنی که در میدان شهر گبزه برگزار شد با حضور بینالی ییلدیریم رئیس مجلس ملی ترکیه، محمد حبیپ سولوک معاون وزیر حمل و نقل و زیرساخت ها، حسین آکسوی فرماندار کوجائی، فکری ایشیک، رادیه سزر کاتیرجیاغلو، معاونان حزب عدالت و توسعه کوجایلی برگزار شد. شکر، شهردار کلان شهر ابراهیم کاراوسمان اوغلو، شهرداری کلانشهر، دبیر کل ایلهان بایرام، دبیر کل IMM حایری باراچلی، دبیر کل SBB ابراهیم پهلیوان، معاون شهردار شهرداری کلانشهر زکریا اوزاک، رئیس KOÜ پروفسور. دکتر Sadettin Hülagü، رئیس GTU پروفسور. دکتر. محمد حسن اصلان، عبدالله اریارسوی، رئیس استانی حزب عدالت و توسعه، شهرداران ولسوالی ها، نمایندگان سازمان های غیردولتی، پروتکل استانی و ولسوالی شرکت کردند.

"ما شاهد تاریخ هستیم"

فکری ایشیک، معاون آک پارتی کوجایلی که اظهار داشت یک لحظه تاریخی شاهد بودیم، گفت: «ما در حال شروع کار هستیم که مهم ترین مشکل گبزه را حل می کند و حمل و نقل و ترافیک را آسان می کند. Kocaeli پایتخت صنعت است. یکی از شهرهای ضروری ترکیه. اما این ویژگی بارهای قابل توجهی را برای ما به همراه دارد. ما شهری در حال رشد هستیم که بیشترین مهاجرت را دریافت می کنیم. در این مرحله، من امیدوارم که خط مترو Gebze OSB - Darica Beach، که ما پایه و اساس آن را ایجاد کردیم، بدون حادثه تکمیل شود و به شهروندان خود خدمت کند.

لحظه ای به شهر خواهد رسید

حسین آکسوی فرماندار کوجائی نیز با بیان اینکه مترو در حل مشکلات حمل و نقل شتاب مهمی به شهر و کشور ما خواهد داد، گفت: کوجایلی یکی از استان هایی است که سهم بسزایی در اقتصاد کشور دارد. شهری است که سالانه حدود 50 هزار نفر جمعیت دارد. به خصوص منطقه گبزه ما شهری است که در آن تحرک انسان از همه مهمتر است. به همین دلیل یک مشکل مهم شهر با مترو کاری مرتفع خواهد شد. پایه مترو گذاشته خواهد شد. برای شهر، منطقه و کشورمان بهترین ها را آرزو می کنم.» گفت.

"طلا را با تورهای آهنی خواهیم چرخاند"

ابراهیم کارائوسمان اوغلو رئیس جمهور در سخنرانی خود در برنامه معارفه گفت: «امروز روز بزرگی برای شهر ما است. امروز روز مهمی برای کشور ماست. ما در حال پی ریزی بزرگترین سرمایه گذاری در تاریخ کلانشهر کوجائی هستیم. با مجموع سرمایه گذاری 5 میلیارد لیره، در حال راه اندازی یک تجارت مهم برای کشورمان هستیم. Gebze OSB – خط مترو Darica Sahil که ما پایه و اساس آن را خواهیم گذاشت، اولین پله مترو Kocaeli خواهد بود. امروز ما شروع به پیشروی زیرزمینی می کنیم. امروز در زیر زمین مسیر جدیدی را هموار می کنیم. فاتح سلطان مهمت خان با شناور کردن کشتی ها از دریا بر موانع پیش روی فتح غلبه کرد. امروز شروع به افتتاح یک جاده زیرزمینی جدید می کنیم تا مشکل ترافیک را که به مانعی برای شهرمان تبدیل شده است حل کنیم. ما شروع به بافتن تورهای آهنی در زیر زمین برای مردم خود می کنیم که در پیشروی بالای زمین مشکل دارند. این اولین قدم ماست. به اذن خدا زمین را با تورهای آهنین می‌پوشانیم.»

"برای پاسخ به نیازهای حمل و نقل جمعیت رو به افزایش"

شهردار کارائوسمان اوغلو که در ادامه سخنان خود با روشن‌تر شدن نور کوجایلی از همیشه می‌گوید: «جاذبه شهر ما از همه زمان‌ها بالاتر است. جمعیت ما هر سال 50 هزار نفر افزایش می یابد. مردم می خواهند در کوجالی زندگی و کار کنند. متروی ما نیازهای حمل و نقل جمعیت رو به رشد را برآورده خواهد کرد. تقریباً 800 هزار شهروند در Gebze، Darıca، Dilovası و Çayırova زندگی می کنند. این شهروندان از یک مکان به مکان دیگر در محدوده شهر با ماشین شخصی یا ماشین شخصی رفت و آمد می کنند. مهم نیست که چقدر جاده بسازیم، سطح بالای زمین دیگر برای تامین نیاز حمل و نقل کافی نیست. متروی ما به شهروندان ما حمل و نقل راحت ارائه می دهد. مناطق صنعتی سازمان یافته ما رگ حیات اقتصاد ترکیه هستند. هر روز صبح تقریباً 1 میلیون و 300 هزار نفر از استانبول برای اضافه کاری به شهر ما می آیند. هر روز عصر این شهروندان به استانبول باز می گردند. تداوم این جریان بدون خستگی شهر و نجات نیروی کار از استرس ترافیک یک نیاز حیاتی است. متروی ما شهر ما را از خستگی و نیروی کار را از استرس ترافیک نجات خواهد داد.» گفت.

هزینه سرمایه گذاری از شهرداری KOCAELİ MTROPOLITAN

رئیس جمهور کارائوسمان اوغلو سخنان خود را اینگونه ادامه داد: «آیین کار یک شخص است، کلمات بی ربط هستند. رتبه قابل مشاهده شخص در کارش. آیین ما آثاری است که به کوجائی آوردیم. این پروژه های ما هستند که کوجالی را به مقام اول می رساند. سیستم های ریلی Kocaeli، مترو Kocaeli، Gebze OSB - خط مترو Darica Sahil یکی از آنهاست. تونلی به قطر 31,2 کیلومتر و قطر 6,5 متر زیر زمین خواهیم ساخت. این سرمایه گذاری هم از نظر میزان سرمایه گذاری و هم از نظر ویژگی ها اوج جدیدی برای کوجایلی است. کلیه هزینه های سرمایه گذاری توسط شهرداری کلان شهر کوجالی پوشش داده می شود. تعداد استان های ترکیه که می توانند این کار را انجام دهند کمتر از انگشتان یک دست است. و یکی از آنها اکنون کوجالی است. گفت.

"به کشور ما خوش آمدید"

رئیس جمهور کارائوسمان اوغلو با اشاره به اینکه این خط با خطوط مارمارای و سابیها گوکچن متصل خواهد شد، گفت: «ما خواب دیدیم. قول دادیم ما آن را طراحی کردیم. به فضل الهی امروز پایه را می گذاریم. برای Gebze، Darıca، Çayırova، Dilovası... آرزوی موفقیت برای Kocaeli و کشور ما. رئیس مجلس ما که به ما مهر داد، به ما فرصت ساخت این آثار را داد، به ما اراده کار داد، ما را تشویق کرد، راهمان را هموار کرد، از رئیس‌جمهورمان حمایت کرد، دو جاده، قطارهای سریع السیر، فرودگاه‌ها. آقای Binali Yıldırım... از طرف شهرم و خودم از شما بسیار سپاسگزارم. در اولین قدم متروی ما موفق باشید. از عباراتش استفاده می کرد.

"بهترین پاسخ به نیروهای داخلی و خارجی"

بینالی یلدریم، رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز در کنار هم هستند تا اولین خمپاره یک خدمت خوب را به کشور و ملت خود بزنند، گفت: این پایه‌ای که ما خواهیم گذاشت بهترین پاسخ به قدرت‌های خارجی خواهد بود. طغیان های خارجی که اقتصاد ما را با مشکل مواجه می کند، نمی توانند شگفتی خود را پنهان کنند. ما کسانی را می شناسیم که از ثبات ما بر هم زده اند. دیگر ترکیه ای نیست که به پشت گردن گلوله بخورد و برای لقمه گرفته شود. اکنون ترکیه ای وجود دارد که به جای تماشای وقایع، آنها را مدیریت می کند. با تلاش بیشتر تحت رهبری رئیس جمهورمان رجب طیب اردوغان، ما به تولید خدماتی مانند مترو ادامه خواهیم داد، که اکنون پایه و اساس آن را می گذاریم، که به درگیری های داخلی و خارجی که می خواهند کشور بهشتی ما را به جهنم تبدیل کنند پاسخ دهد. .

"عشق غذای ماست"

یلدیریم سخنان خود را اینگونه ادامه داد: «من عشق خود را به شهروندانمان تقدیم می‌کنم که با هر انبوهی که با هر کلنگ بر روی این زمین کاشته می‌شود، شور و هیجانشان به طور تصاعدی رشد می‌کند.» «عشق غذای ماست، ما با عشق به ملت خود خدمت می‌کنیم. هر چه بیشتر این عشق را گسترش دهیم، به عنوان یک جامعه شادتر خواهیم بود. ترکیه کشور قدرتمندی است. ما زیبایی داریم که 81 میلیون شهروند ما را سیر می کند. در این مرحله، کوجایلی قدرت بسیار مهمی دارد. اگرچه سرزمین آن یکی از کوچک ترین استان ها است، اما استانی است که با تلاش مردم ما به 192 کشور صادرات دارد. شهری است که برای مردم شغل و غذا فراهم می کند. در این مرحله، بالای زمین دیگر برای حمل و نقل کافی نیست. احداث جاده های زیرزمینی ضروری است. ابراهیم کاراوسمان اوغلو، رئیس جمهور پرتلاش کوجایلی، امروز در محل کار خود به قول خود عمل می کند. ما با هم از خوشبختی او لذت می بریم."

"بزرگراه شمال در یک اطلاعیه"

یلدیریم با بیان اینکه کارهایی که قرار است انجام شود کیفیت کوجالی را بیش از پیش افزایش می دهد، گفت: «با خط متروی ساحلی Gebze OSB - Darıca، حمل و نقل عمومی در کوجایلی اکنون بسیار راحت تر از شمال به جنوب خواهد بود. از آخرین تکنولوژی روز دنیا استفاده خواهد کرد. برخلاف همتایان خود، به عنوان یک مترو هوشمند عمل خواهد کرد. حرکات از مرکز بدون راننده هدایت می شود. من هم می خواهم یک خبر خوب دیگر بدهم. در دوره آتی، اتصال بزرگراه شمالی به E-5، TEM و Izmit تکمیل خواهد شد. بنابراین، ما می‌توانیم به راحتی به هر دو طرف آناتولی و اروپا برسیم.» پس از سخنرانی ها، پایه و اساس خط مترو Gebze OSB – Darica Beach با پروتکل گذاشته شد.

خط مترو با سرمایه گذاری های جدید رشد خواهد کرد

منطقه صنعتی سازمان یافته گبزه - خط ساحلی داریکا که به صورت پیشرفته، بدون راننده، اقتصادی، ایمن، انعطاف پذیر و قابل گسترش طراحی شده است، از دو تونل به طول 15.6 کیلومتر و قطر 6,5 متر تشکیل شده است. کل خط شامل 12 ایستگاه از زیر زمین می گذرد. این خط در سال 2022 وارد خدمت می شود. فاصله بین Gebze OSB و ساحل Darica به 19 دقیقه کاهش می یابد. خط مترو شهرداری کلان شهر کوجایلی؛ حذف تراکم ترافیک در Gebze OIZ، به حداقل رساندن بار ترافیک شهری، دسترسی سریع به مراکز شهر و مناطق صنعتی، تسهیل دسترسی به ساحل Darıca، ادغام Kocaeli در سیستم های زمینی، هوایی و ریلی ملی و بین المللی، 2 کلان شهر زیرزمینی هستند. با هدف متحد شدن خط مترو با سرمایه گذاری های جدید رشد خواهد کرد.

پارکینگ زیرزمینی برای 936 وسیله نقلیه

خط مترو که ظرفیت جابجایی 64 هزار مسافر در ساعت در دو جهت را دارد. در فرودگاه سابیها گوکچن استانبول، مارمارای، ایستگاه قطار سریع السیر TCDD، شبکه های حمل و نقل عمومی ملی و بین المللی و مراکز شهر ادغام خواهد شد. این دو کلان شهر نیز در زیر زمین ادغام خواهند شد. اکسپدیشن هایی در فواصل 90 ثانیه ای برگزار خواهد شد. پارکینگ زیرزمینی برای 936 خودرو، مراکز پارک و برو روی زمین ساخته خواهد شد که شامل سکوهای اتوبوس نیز می شود. در مرکز انبار با ظرفیت 144 وسیله نقلیه مترو از انرژی های محیط زیست استفاده می شود. انبار و مرکز کنترل، که در آن تعمیر و نگهداری سبک و سنگین انجام خواهد شد، همچنین به سایر خطوط برنامه ریزی شده خدمات رسانی خواهد کرد. مرحله اول مترو کوجایلی، بزرگترین سرمایه گذاری در تاریخ کلانشهر کوجایلی، 1 میلیارد لیره هزینه خواهد داشت. این سرمایه گذاری با منابع شخصی متروپولیتن کوجالی تکمیل خواهد شد.

همه چیز در پروژه مترو در نظر گرفته شده است

در این پروژه که از آخرین فناوری استفاده خواهد شد، متروی تمام اتوماتیک بدون راننده که در سطح چهارم اتوماسیون قرار دارد، خدمت رسانی خواهد کرد. عملکرد بالا، قابلیت اطمینان بالا و فواصل سفر کم، هزینه های عملیاتی کم، پاسخگویی بهتر به خواسته های مسافران جذابیت مترو را افزایش می دهد. به همین دلایل، سیستم تمام اتوماتیک مترو، جایی که انتقال در جهان آغاز شد، در خط گبزه نیز اعمال خواهد شد. به لطف شتاب گیری، ترمز و سرعت عملکرد بهتر، این سیستم خدماتی عالی با حداقل زمان سفر بین آخرین توقف ها ارائه می کند. بر این اساس ضمن کاهش میانگین زمان انتظار مسافر، از تجمع مسافران جلوگیری می شود. زمان انتظار در ایستگاه ها را می توان از مرکز کنترل با توجه به شرایط تنظیم کرد. ممکن است تاخیرهای بیشتری در خرابی قطارها در قطارهای بدون پرسنل وجود داشته باشد. زمان تاخیر را می توان با بازگشت سریع قطارها در ایستگاه های پایانی حذف کرد یا قطارهای پشتیبان را برای پر کردن شکاف ها در سیستم گنجاند.

مرکز کنترل ترافیک

در قطارهای با راننده، غلبه بر این تأخیر دشوارتر است، زیرا تغییر کابین توسط راننده زمان می‌برد. از آنجایی که در سیستم‌های مترو بدون راننده راننده وجود ندارد، تمامی مداخلات و کنترل‌های راننده از مرکز کنترل ترافیک و با کمک سامانه‌های الکترونیکی انجام می‌شود. در مواردی مانند خرابی، آتش سوزی یا اضطراری، قطار با توجه به اطلاعات هشدار دریافتی در ایستگاه کاری مربوط به قطار در مرکز کنترل مداخله می شود.

حمل و نقل در 19 دقیقه انجام می شود

مترو بدون راننده GoA80 متشکل از 4 وسیله نقلیه با ظرفیت 4 مسافر در خط مترو Gebze استفاده خواهد شد. متروی بدون راننده به لطف تجهیزات سیگنال دهی در خط مترو 12 کیلومتری 15,6 ایستگاهی، برای سفر در فواصل زمانی 90 ثانیه ای راحت خواهد بود. برنامه ریزی شده است که خط مترو به طول 15.6 کیلومتر که بین گبزه و داریک امتداد می یابد، در 560 روز تکمیل و به بهره برداری می رسد. یک خط رفت و برگشت به طول 32 کیلومتر در مجموع ساخته خواهد شد. 94 درصد از این خط در زیر زمین اجرا خواهد شد. حتی 12 ایستگاه وجود خواهد داشت. حمل و نقل بین Darica، Gebze و OIZs در 19 دقیقه ارائه می شود. 14,7 کیلومتر از خط، 900 متر از تونل در سطح ساخته خواهد شد. منطقه نگهداری و تعمیرات که پاسخگوی انواع نگهداری و تعمیر وسایل نقلیه مترو خواهد بود و انبار و مرکز کنترل وسایل نقلیه در منطقه Pelitli در انتهای خط ساخته می شود. با ایستگاه TCDD Gar برنامه ریزی شده، ارتباط با سایر شهرها، به ویژه استانبول، از طریق مارمارای و قطار سریع السیر فراهم می شود. این سفر که از اولین ایستگاه، ایستگاه ساحلی Darıca آغاز می شود، در 12 دقیقه در ایستگاه دوازدهم و آخرین ایستگاه، ایستگاه OSB به پایان می رسد.

 

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*