6 نکته که باید درباره فرودگاه جدید استانبول بدانید

6 نکته که باید در مورد فرودگاه جدید استانبول بدانید
6 نکته که باید در مورد فرودگاه جدید استانبول بدانید

📩 06/11/2018 20:01

سومین فرودگاه، گران ترین پروژه ترکیه، روز دوشنبه افتتاح می شود. تاکنون به جز نام منطقه هیچ علامت سوالی در مورد پروژه وجود ندارد. در اینجا چیزی است که باید در مورد فرودگاه جدید استانبول با قتل های کاری، انتخاب مکان بحث برانگیز و باندهای بزرگ آن بدانید…

ایده فرودگاه سوم چگونه ظاهر شد؟
فرودگاه آتاتورک به عنوان منطقه ای با ظرفیت ناکافی توصیف می شود، به خصوص که یک نقطه انتقال بین المللی در خطوط بین المللی است. در سال 2012 با تصمیم هیات وزیران تصمیم به ساخت فرودگاه جدید گرفته شد. محل در همان سال مشخص شد. مکان موضوعی بحث برانگیز بوده است. منطقه شمال استانبول برای مدت طولانی در بین مردم مورد بحث قرار گرفت زیرا پر کردن این منطقه ضروری بود و پرندگان در مسیرهای مهاجرت بودند.

کی اینکار رو کرد؟
روند مناقصه فرودگاه جدید از 3 ژانویه 2013 آغاز شد. در 3 می 2013 به پایان رسید. گروه سرمایه گذاری مشترک متشکل از Cengiz، Mapa، Limak، Kolin و Kalyon برنده این مناقصه شد که بزرگترین سرمایه گذاری در تاریخ ترکیه است. قیمت مناقصه 22 میلیارد یورو بود. گروه جوینت ونچر این فضا را به مدت 25 سال اداره خواهد کرد.

چند قتل در ساخت و ساز رخ داده است؟
قبل از افتتاح فرودگاه جدید استانبول، خبر مرگ در محل ساخت و ساز در دستور کار قرار گرفت. در بهمن ماه سال جاری ادعا شده بود که 400 کارگر در جریان ساخت و ساز در این منطقه جان خود را از دست داده اند. از سوی دیگر، وزارت کار اعلام کرد که ۲۷ نفر در محل ساختمانی که ۳۰ هزار نفر در آن کار می کردند جان خود را از دست دادند. از زمان شروع ساخت و ساز هر از گاهی کارگران به دلیل شرایط بد کار در محل ساخت و ساز شورش می کنند. ژاندارمری وارد عمل شد.

حمل و نقل چگونه خواهد بود؟
به نظر می رسد یکی از بزرگترین مشکلات فرودگاه سوم در وهله اول حمل و نقل باشد زیرا در حال حاضر مترو به منطقه وجود ندارد. IETT Mecidiyekoy، Halkalı و پروازهای فرودگاه آتاتورک به فرودگاه جدید را سازماندهی خواهد کرد. هزینه ها بین 12 تا 30 لیر متفاوت است. تا پایان سال 50 درصد تخفیف خواهد داشت.

نام چه خواهد بود؟
نام رسمی سومین فرودگاه اکنون فرودگاه جدید استانبول است. انتظار می رود این نام در 29 اکتبر، روز جمهوری، زمانی که افتتاحیه رسمی برگزار می شود، اعلام شود. در 5 سال گذشته ایده های زیادی در مورد نام این رشته مطرح شده است. این سوال روز دوشنبه پاسخ داده خواهد شد.

ویژگی های باند چیست؟
6 باند در این منطقه وجود خواهد داشت. دو باند فرودگاه عمود بر سمت دریای سیاه خواهند بود. طول باندها بین 3.5-4 کیلومتر خواهد بود.

 

منبع: www.sozcu.com.tr