در فرودگاه استانبول موفق باشید

فرودگاه استانبول موفق باشید
فرودگاه استانبول موفق باشید

📩 06/11/2018 18:56

فاز اول فرودگاه استانبول که پس از تکمیل، بزرگترین فرودگاه جهان خواهد بود، با مراسمی با حضور رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور به روی پروازها باز شد. اردوغان با بیان اینکه فرودگاه جدید «استانبول» نامگذاری شده است، گفت: «این کار بزرگی است که ما برای این شهر بی‌ارزش انجام داده‌ایم، به همین دلیل نام آن را استانبول گذاشتیم. موفق باشید.» او گفت.

فرودگاه جدید استانبول در نود و پنجمین سالگرد تاسیس جمهوری با مراسمی با حضور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور به بهره برداری رسید. بیش از 95 رئیس دولت و نماینده دولت از سراسر جهان، برات آلبایراک، وزیر خزانه داری و دارایی، مهمت کشیت تورهان وزیر حمل و نقل و زیرساخت ها، واسیپ شاهین فرماندار استانبول، مولود اویسال شهردار کلانشهر استانبول و بسیاری دیگر در افتتاحیه شرکت کردند. در مراسم فرودگاه جدید استانبول تعداد زیادی از مهمانان ارشد حضور داشتند.

مراسم افتتاحیه با فرود هواپیمای «کان» حامل رئیس جمهور اردوغان در فرودگاه استانبول آغاز شد. رئیس جمهور اردوغان و همسرش امینه اردوغان با یک مراسم رسمی در فرودگاه جدید مورد استقبال قرار گرفتند. اردوغان مورد استقبال برات آلبایراک وزیر خزانه داری و دارایی، مهمت کیهیت تورهان وزیر حمل و نقل و زیرساخت، واسیپ شاهین فرماندار استانبول و مولود اویسال شهردار شهرداری استانبول قرار گرفت.

رئیس جمهور اردوغان در حال گشت و گذار در منطقه با خودروی برقی خود، اطلاعاتی را از مقامات گروه سرمایه گذاری مشترک لیماک/کولین/جنگیز/مپا/کالیون دریافت کرد. اردوغان با خودروی برقی مورد استفاده خود به باجه THY که در آن معاملات بلیت انجام می شود، رفت و با مقامات این کشور دیدار کرد. sohbet او انجام داد. مقامات همچنین برای بزرگداشت این روز به اردوغان کارت پرواز دادند. اردوغان در حال قدم زدن در ساختمان ترمینال با همراهانش، عکسی خانوادگی با رهبران مهمان گرفت.

در این مراسم، Okay Temiz و ارکستر رومانی و ارکستر وزارت فرهنگ و گردشگری کنسرتی برگزار کردند. در این مراسم فیلم های تبلیغاتی فرودگاه جدید نیز برای اولین بار به نمایش درآمد و مورد استقبال زیادی قرار گرفت.

اردوغان: استانبول با ارزش ترین برند کشور ما است
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در افتتاحیه فرودگاه استانبول از روی تریبونی که به عنوان مینیاتوری از برج کنترل ترافیک هوایی فرودگاه به ارتفاع 90 متر طراحی شده است، با نشان گل لاله و جایزه معماری برای شرکت کنندگان سخنرانی کرد. اردوغان در سخنرانی خود توضیح داد که نام فرودگاه جدیدی که افتتاح شد «فرودگاه استانبول» است. استانبول نه تنها بزرگترین شهر ما، بلکه با ارزش ترین برند کشور ما است. این کار بزرگی است که ما برای این شهر گرانبها انجام داده ایم، به همین دلیل نام آن را استانبول گذاشتیم. موفق باشید.» او گفت.

فرودگاه آتاتورک نیازهای بسیاری را برآورده خواهد کرد
رئیس جمهور اردوغان با بیان اینکه فرودگاه آتاتورک با شروع به کار با ظرفیت کامل فرودگاه آتاتورک به روی پروازهای تجاری بسته خواهد شد، ادامه داد: فرودگاه آتاتورک با همین نام برای نمایشگاه های هوانوردی و سایر فعالیت ها به خدمت خود ادامه خواهد داد. مناطق فرودگاه آتاتورک به غیر از این فعالیت ها طبق قولی که داده بودیم به عنوان باغ ملی برای استفاده مردم استانبول باز خواهد شد. امیدواریم مناطق بسته فعلی را به بزرگترین نمایشگاه کشورمان و استانبول تبدیل کنیم. از این رو این مکان به نام فرودگاه آتاتورک و این مکان به نام فرودگاه استانبول نامگذاری می شود. موفق باشید با نام فرودگاه ما.

فرودگاه استانبول تا 10 سال به رشد خود ادامه می دهد
اردوغان با تاکید بر اینکه مرحله اول این پروژه که در مجموع شامل 4 مرحله است، ظرفیت جابجایی 90 میلیون مسافر در سال را دارد، افزود: با تکمیل تمامی مراحل این ظرفیت به 150 تا 200 میلیون مسافر افزایش خواهد یافت. وی با اشاره به اینکه این فرودگاه همچنان به رشد خود ادامه می دهد، گفت: فرودگاه ما که در زمینی به مساحت تقریبی 76,5 میلیون متر مربع ساخته شده و در مرحله اول با 3 باند افتتاح شد، در مجموع 6 ترمینال بین ترمینال های حمل و نقل را فراهم می کند. باند، تاکسی وی، مساحت داخلی 2 میلیون متر مربع، پیش بند 6,5 میلیون متر مربع با سیستم ریلی، ترمینال های بار و هوانوردی عمومی، پارکینگ های داخلی و خارجی به اندازه کافی بزرگ برای پاسخگویی به ظرفیت، واحدهای پشتیبانی، امکانات اجتماعی و همه واحدهای دیگر، واقعاً یک کار غول پیکر است. در مرحله دوم پروژه، باند و تاکسی وی موازی شرقی-غربی، در مرحله سوم، ساختمان ترمینال دوم، پیش بند اضافی، باند و تاکسی وی موازی و در مرحله آخر، ساختمان ترمینال الحاقی، موازی خواهد بود. باند، تاکسی وی و یک پیش بند اضافی.

اردوغان با بیان اینکه پیش بینی می شود تمامی مراحل تا سال 2028 تکمیل شود، ادامه داد: بنابراین این فرودگاه تا 10 سال آینده به رشد خود ادامه خواهد داد. 120 هزار نفر برای خدمات در فرودگاه ما کار خواهند کرد که یک پروژه سازگار با محیط زیست، دوستدار طبیعت و بدون مانع است که انرژی خود را تولید می کند. هر واحد در فرودگاه ما با تکنولوژی روز و بالاتر از استانداردهای بین المللی طراحی و ساخته شده است. فرصت های حمل و نقل جایگزین از طریق جاده، سیستم ریلی و دریا به مرکز شهر ارائه خواهد شد.

"استانبول مهم ترین مرکز ترانزیت بوده است"
اردوغان با بیان اینکه از نظر جغرافیایی کشور ما به ویژه استانبول همواره در طول تاریخ در موقعیت استراتژیک بوده است، افزود: با افتتاح فرودگاه استانبول، ترکیه به مهم ترین مرکز ترانزیتی شمال، جنوب و شرق تبدیل شده است. و محورهای غربی فرودگاه ما 60 کشور و اقتصادهای 20 تریلیون دلاری را در این حوزه وسیع که به آن می پردازد به هم متصل می کند. ما به عنوان یک کشور، نقش کلیدی خود را در ادغام اقتصادهای جهانی حتی بیشتر با این فرودگاه بر عهده داریم. این یک خط مهم است، بنابراین ما فرودگاه استانبول را به عنوان یک سرویس عالی می بینیم که نه تنها به کشور خود، بلکه به منطقه و جهان خود ارائه می دهیم. امیدوارم فرودگاه استانبول ما مردم را دور هم جمع کند و ملاقات کند، عشق را افزایش دهد و دلها را شاد کند و خدمات خوبی به کشور، منطقه و جهان ما بوده است.»

یلدیریم: "این کار قدرت تمدن ما را نشان می دهد"
از سوی دیگر، بینالی یلدیریم، رئیس مجلس ملی ترکیه در سخنانی گفت: باشد که این کار در خور سرافرازی جمهوری در سال 95 تأسیس آن برای کشور، ملت و منطقه ما سودمند و فرخنده باشد. پس از تکمیل، این فرودگاه بزرگترین فرودگاه جهان خواهد بود. این کار قدرت تمدن ما را نشان می دهد، خورشید آینده ما می شود. آیا هدف جمهوری ترکیه، تجزیه ناپذیری میهن ما، وحدت ملت ما، وحدت کشور ما و اهتزاز پرچم ما در آسمان نیست؟ این فرودگاه با تمام شکوه خود به عنوان اثری که این هدف را به واقعیت تبدیل می کند، در برابر ما ایستاده است.» یلدیریم خاطرنشان کرد که وزرای قبلی حمل و نقل، محیط زیست و شهرسازی، جنگلداری و امور آب و شهرداری کلانشهر استانبول در روند ساخت فرودگاه مشارکت قابل توجهی داشته اند.

تورهان: "آنها بیش از 300 نقطه پرواز خواهند داشت"
مهمت کیهیت تورهان، وزیر حمل و نقل و زیرساخت گفت: «امروز، ما هیجان افتتاح فرودگاه خود را تجربه می کنیم که تاج جمهوری ما را نشان می دهد. من می خواهم از رئیس جمهورمان رجب طیب اردوغان، معمار و پیشگام این پروژه که در هر مرحله از آن شرکت کرد، تشکر کنم. همچنین از ریاست محترم مجلس جناب آقای بینالی و وزرای قبلی مان تشکر می کنم. منطقه ای که این فرودگاه در آن قرار دارد پر از گودال های بیکار بود. تبدیل این مکان به فضایی زیبا به خودی خود یک اتفاق بود. به لطف رئیس جمهور کشورمان رجب طیب اردوغان که به این راضی نیست و کارهای غیرقابل تصور را انجام می دهد، این میدان پیروزی ایجاد شده است. با تکمیل 90 میلیون مسافر در سال، به 200 میلیون مسافر خدمات رسانی خواهد کرد. این یکی از بزرگترین مراکز هوانوردی با بیش از 300 نقطه پرواز خواهد بود.

چنگیز: تکمیل فرودگاه در 42 ماه یک رکورد جهانی است
مهمت چنگیز، رئیس هیئت مدیره IGA، گفت که رئیس جمهور اردوغان در سال 2014 در طول ساخت این پروژه گفت: "این فقط یک فرودگاه نیست، بلکه یادبود پیروزی است." وی با بیان اینکه حرف شما را راهنما گرفتند، گفت: ما به لطف شما مدام به عنوان کشور به سمت اهداف جدید می رویم، می دویم. به لطف آغوش رئیس جمهورمان، همه موانع را پشت سر گذاشتیم و آن را در 42 ماه تکمیل کردیم. این یک رکورد جهانی است. با برنامه ریزی های انجام شده برای فرودگاه جدید ما، مشکل گسترش فرودگاه ها در سراسر جهان از ابتدا به طور کامل برطرف شده است. امروز مسابقه ما برای تبدیل شدن به بزرگترین فرودگاه جهان آغاز می شود. این مسابقه مسابقه تبدیل شدن به بزرگترین فرودگاه جهان در سال 2026 از نظر تعداد باند و مسافران، اندازه ترمینال و ترافیک هوایی روزانه است. هدف ما این است که تعداد مسافران را که امسال 70 میلیون نفر است، به 2026 میلیون در سال 150 برسانیم.

 

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*