جاده دیجیتال ابریشم از ترکیه می گذرد

جاده ابریشم دیجیتال از ترکیه می گذرد
جاده ابریشم دیجیتال از ترکیه می گذرد

📩 08/11/2018 16:45

مدیران ارشد زیمنس، سدریک نیکه و حسین گلیس که در اجلاس BRICA استانبول شرکت کردند، بر اهمیت دیجیتالی شدن تاکید کردند.

به میزبانی TÜSİAD در استانبول، "اجلاس BRICA" از 18 تا 19 اکتبر آغاز شد. سدریک نیکه، عضو هیئت مدیره زیمنس AG، که در این اجلاس شرکت کرد که کمک مثبتی به توسعه روابط اقتصادی چندجانبه در منطقه و ارتقای ترکیه خواهد کرد. وی اظهار داشت که در چارچوب BRI، زیمنس با ایجاد پل هایی بین کشورهای عضو و شرکت کنندگان در پروژه، کمک جدی به همکاری خواهد کرد. حسین گلیس، رئیس و مدیرعامل زیمنس ترکیه، بر اهمیت دیجیتالی کردن جاده ابریشم تاریخی برای طرح کمربند و جاده (BRI) تاکید کرد.

اجلاس استانبول BRICA (انجمن صنعت و تجارت کمربند و جاده) که به عنوان بازتاب ابتکار کمربند و جاده (BRI) اعلام شده توسط دولت چین در سال 2013 در دنیای تجارت توصیف می شود، آغاز شده است. این اجلاس که برای اولین بار در مصر برگزار شد، این بار در استانبول به میزبانی TÜSİAD برگزار شد. در این اجلاس که با حضور نمایندگان برجسته دنیای تجارت، دانشگاهیان و جامعه مدنی از قاره های مختلف و همچنین ترکیه و چین برگزار شد، سیدریک نیک، عضو هیئت مدیره زیمنس AG و حسین گلیس، رئیس و مدیر عامل شرکت زیمنس ترکیه نیز شرکت کردند. .

با حمایت از این نشست مهم، زیمنس قصد دارد به سرمایه گذاری های عمده ای که در چارچوب BRI (ابتکار کمربند و جاده) انجام می شود، به ویژه در زمینه های مدیریت انرژی، زیرساخت های حمل و نقل و دیجیتالی شدن کمک کند. زیمنس با توجه به چشم انداز جاده ابریشم دیجیتال، نشست جداگانه BRI را با عنوان "اتصال، ایجاد، همکاری" در پکن، پایتخت چین، در ماه ژوئن برگزار کرد و در مورد نقشه راه در این زمینه بحث کرد.

سدریک نیکه، عضو هیئت مدیره زیمنس AG، طی سخنانی در پانل "ابتکار کمربند و جاده" در استانبول تاکید کرد که BRI یکی از جامع ترین ابتکارات زمان ما است. نیک در سخنرانی خود گفت: «در زیمنس، هدف ما دستیابی به سه هدف اصلی با حمایت از BRI است. اول، هدف ما کمک به کشورهای BRI در تحقق پروژه های حیاتی خود با همکاری با شرکای پروژه و مشتریان خود در کشورهای درگیر در طرح است. ثانیاً، ما می‌خواهیم همکاری‌های چندجانبه را با انجام مأموریت ایجاد پل بین مناطق مختلف اقتصادی، شرکای تجاری و کشورها افزایش دهیم. ثالثاً، هدف ما حمایت جدی در دیجیتالی‌سازی و شکل دادن به این آینده است تا BRI که ما آن را جاده ابریشم دیجیتال می‌نامیم، بتواند آینده‌ای موفق داشته باشد.»

در اجلاس BRICA استانبول، حسین گلیس، رئیس و مدیر عامل شرکت زیمنس ترکیه، که به اهمیت دیجیتالی شدن برای دستیابی به اهداف خود توجه کرد، در پانل "کمربند و جاده دیجیتال" که در آن حضور داشت، گفت: ما به برگزاری این اجلاس در استانبول که در نقطه تقاطع واقع شده است. من معتقدم که زیمنس که با درک مشارکت در اقتصاد و جامعه فعالیت می‌کند، با محصولات، راه‌حل‌ها و برنامه‌های نوآورانه خود در زمینه دیجیتالی‌سازی، کمک قابل توجهی به موفقیت پایدار BRI خواهد کرد. با پیشرفت‌هایی که در دیجیتالی‌سازی خواهیم داشت، می‌توانیم BRI را به یک «جاده ابریشم دیجیتالی» واقعی تبدیل کنیم، فراتر از مجموعه‌ای از پروژه‌های زیرساختی یکبار مصرف. ما به حمایت از یک همکاری بین‌المللی موفق، باز و منصفانه با ارائه فناوری‌های نوآورانه و دیجیتالی برای پروژه‌هایی که در چارچوب این ابتکار عمل خواهند کرد، ادامه خواهیم داد.»

 

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*