وزیر تورهان: "ما در تلاش هستیم تا کشور خود را با شبکه های راه آهن پوشش دهیم"

📩 25/10/2018 17:42

«قطار آموزش و ترویج تعاونی‌های اجتماعی» که با همکاری TCDD راه‌اندازی شده بود، روز دوشنبه 01 اکتبر 2018 با برگزاری مراسمی در ایستگاه قطار آنکارا، خداحافظی کرد.

به مراسمی که برای قطاری که با هدف آگاهی بخشی به الگوی تعاون اجتماعی در کشورمان، حمایت، توسعه و اشاعه تعاونی‌های اجتماعی به این سفر راه‌اندازی شد؛ M.Cahit Turhan، وزیر حمل و نقل و زیرساخت، Ruhsar Pekcan، وزیر تجارت، و Zehra Zümrüt Selçuk، وزیر خانواده، کار و خدمات اجتماعی.

تورهان: "ما در تلاش هستیم تا کشورمان را با شبکه های راه آهن ببافیم"

وزیر تورهان با بیان اینکه هدف تعاونی های اجتماعی ارائه راه حل هایی برای مشکلات اجتماعی از جمله تضمین ادغام گروه های کم فرصت در زندگی کاری است، گفت: «این قطار که به مدت دو هفته در شهرهای ما توقف می کند، روشنفکران را گرد هم می آورد. بزرگواران، نمایندگان سازمان های مردم نهاد آن شهر با مردم محروم ما، بذر امید را با خاک خواهند آورد.» گفت.

162مین سالگرد راه آهن را تبریک می گویم

تورهان با بیان اینکه به عنوان یک ملت همیشه باید با این آگاهی به تک تک افراد نگاه کنند و آن را بیشتر بپذیرند، گفت: باید قطاری را که امروز از اینجا حرکت می کند به نشانه این آگاهی ببینیم. این قطار که به مدت دو هفته در کنار شهرهای ما توقف خواهد کرد، مردم محروم را با فرهیختگان، بزرگان و نمایندگان سازمان های مردم نهاد آن شهر گرد هم می آورد و بذر امید را به خاک می آورد. توسعه منطقه ای و به حداقل رساندن تفاوت ها، از بین بردن عقب ماندگی، فقر و بی عدالتی در توزیع درآمد تنها با دستیابی به افراد و کشورهای بیشتر امکان پذیر است. راه‌آهن یکی از این ابزارهاست و ما شبانه روز در تلاش هستیم تا شبکه‌های ریلی مدرن را در سراسر کشور ببافیم.»

وزیر حمل و نقل و زیرساخت، M.Cahit Turhan با تشکر از TCDD برای کمک به پروژه، به راه آهن دولتی و راه آهن جمهوری ترکیه که 162مین سالگرد خود را در این هفته جشن گرفتند، تبریک گفت.

آپایدین: راه آهن پیشگام توسعه کشور ما در همه زمینه ها است

مدیر کل TCDD که در این مراسم صحبت می کرد İsa Apaydınوی با یادآوری اینکه این مراسم مصادف با یکصد و شصت و دومین سالگرد تاسیس راه آهن است، خاطرنشان کرد: راه آهن کشوری در روند تاریخی بیش از یک قرن و نیم نه تنها وسیله حمل و نقل بود، بلکه پیشگام پیروزی ملی بود. مبارزه و توسعه کشور ما در تمامی عرصه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی.

با اشاره به اینکه مردم در دورافتاده ترین نقاط آناتولی با اولین دکتر، اولین آب آشامیدنی، اولین باشگاه ورزشی، اولین کتابخانه، اولین سینمای تحت رهبری راه آهن از سال های اول جمهوری، ملاقات کردند. آپایدین گفت: «با پزشکان راه‌آهن که با قطارهای قطاری که ریل‌های فولادی را فرسایش می‌دادند به پایشان آمدند، کتابخانه‌ای که در واگن‌ها آموزش دیدند، با واگن‌های بقالی به نیازها رسیدگی کردند و زندگی اجتماعی ما را با واگن‌های سینما غنی کردند. ده ها باشگاه دمیر اسپور که از سال 1930 در دل راه آهن تأسیس شدند، نقش لوکوموتیو را در توسعه ورزش کشورمان و گسترش آن در سراسر کشور بر عهده گرفتند. وی با بیان اینکه آنها مکان های نمونه ای هستند که با کشاورزی، جنگل کاری و تمهیدات زیست محیطی غنای فرهنگی را برای منطقه به ارمغان می آورند، عنوان کرد.

ما به عنوان نهادی که راه‌آهن‌های پرسرعت و سریع می‌سازد و خطوط YHT را که با حمایت دولت‌هایمان، وزرای محترم، مجلس عالی و معاونان محترم ایشان به‌ویژه رئیس‌جمهورمان راه‌اندازی کرده است، با موفقیت اجرا می‌کند. امروز نیز مانند گذشته مسئولیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ماست.» آپایدین با بیان اینکه پروژه های زیادی با راه های نوسازی شده و قطارهای راحت روی آن ها محقق شد، با تاکید بر اینکه قطار آموزش و ترویج تعاونی های اجتماعی یکی از آنهاست، گفت:

"قطار آموزش و ترویج تعاونی های اجتماعی" که با همکاری وزارت بازرگانی، اداره کل تعاون برگزار کردیم و اندکی بعد توسط وزرای محترم اعزام می شود، یکی از آنهاست. قطار ما از آنکارا حرکت خواهد کرد. همراه با مهمانان برجسته اش در اسکی شهیر، کوتاهیا، بالیکسیر، مانیسا، ازمیر، آیدین، دنیزلی، اسپارتا، آفیون و قونیه در مکان های معتبر ایستگاه های تاریخی ما میزبانی خواهد شد.

پس از پایان سخنان، قطار آموزشی و ترویجی تعاون اجتماعی با دستور وزیران از آنکارا حرکت کرد.

این قطار ویژه که ابتدا در اسکی شهیر توقف خواهد کرد تا 13 اکتبر به 10 استان سفر خواهد کرد. آخرین ایستگاه قطار ویژه قونیه خواهد بود.

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*