وزیر خبر خوب داد، پروژه حمل و نقل غول پیکر به تنگه بسفر در راه است

وزیر خبر خوش را داد که پروژه حمل و نقل غول پیکر به تنگه بسفر استانبول می آید
وزیر خبر خوش را داد که پروژه حمل و نقل غول پیکر به تنگه بسفر استانبول می آید

📩 08/11/2018 16:52

مهمت کاهیت تورهان، وزیر حمل‌ونقل و زیرساخت‌ها با بیان اینکه به زودی پروژه عظیمی را آغاز می‌کنند که از زیر تنگه بسفر عبور می‌کند، گفت: «با این پروژه، ما اولین پروژه را در جهان محقق خواهیم کرد. دو قاره با مجموعا 6,5 سیستم ریلی مختلف و مترو سریع السیر به یکدیگر متصل خواهند شد که روزانه 9 میلیون نفر از آنها استفاده خواهند کرد. گفت.

تورهان در سخنرانی خود در افتتاحیه مترو Üsküdar-Ümraniye-Çekmöy گفت که تونل کاراکوی و بی اوغلو در سال 12، 1875 سال پس از متروی لندن، اولین متروی ترکیه و دومین متروی جهان بود.

تورهان با اشاره به اینکه ملت ترکیه 626 سال منتظر بود تا خط جدید مترو پس از تونل 143 متری راه اندازی شود، گفت: مردم استانبول با متروی 1989 کیلومتری آکسارای که در سال 7 به بهره برداری رسید، دیدار کردند. دوره مرحوم تورگوت اوزال. با این حال، در 150 سال گذشته، حمل و نقل در بسیاری از کلان شهرهای جهان توسط متروهای زیرزمینی آغاز شد. صادقانه بگویم، در حالی که پسر دستی بالا و پایین شهرها را با تورهای آهنی پوشانده بود، در کشور ما آب به هاون می زدند.» او گفت.

وزیر تورهان با بیان اینکه صرف نظر از دلیل یا مقصر مقصر نمی توان این وضعیت را پذیرفت، ادامه داد:

رئیس جمهور ما در سال 1994، زمانی که شهردار کلانشهر استانبول شد، اساسی ترین اعتراض به این وضعیت را مطرح کرد. چشم‌اندازی که رئیس‌جمهور ما در دوره شهرداری‌اش به‌ویژه در زمینه حمل‌ونقل مطرح کرد، در فرآیندهای زیر به ثمر نشست. بنابراین، در حالی که در 150 سال یک بار هیچ پیشرفتی در منطقه مترو حاصل نشد، یک مترو به طول 15 کیلومتر تنها در استانبول در مدت کوتاهی 160 ساله ساخته شد. تا پایان امسال به 233 کیلومتر می رسد. متروی Üsküdar-Ümraniye-Çekmöy که امروز افتتاح کردیم نیز محصول این چشم انداز است.

تورهان با تاکید بر اینکه استانبول از نظر ملت دارای معنا و اهمیت زیادی است، گفت:

این کافی نیست که چقدر به استانبول خدمات می دهیم. کار ما در تمام مناطق استانبول ادامه دارد. کار ما در گوشه و کنار استانبول با مترو و سیستم حمل و نقل جاده ای آن ادامه دارد. به زودی پروژه ای عظیم را آغاز خواهیم کرد که از زیر تنگه بسفر عبور خواهد کرد. با این پروژه، ما برای اولین بار در جهان را محقق خواهیم کرد. دو قاره با مجموعا 6,5 سیستم ریلی مختلف و مترو سریع السیر به یکدیگر متصل خواهند شد که روزانه 9 میلیون نفر از آنها استفاده خواهند کرد. خط متروی Üsküdar-Ümraniye-Çekmöy که امروز به بهره برداری می رسد، نه تنها 3 منطقه را به هم متصل می کند، بلکه از Üsküdar و سپس مترو Hacıosman به Marmaray ادغام می شود. به طور خلاصه، ما به هدف خود برای اتصال تمام مناطق استانبول نزدیک خواهیم شد. ما پروژه های دیگر خود را یک به یک با هماهنگی شهرداری کلانشهر استانبول اجرا خواهیم کرد.

وزیر تورهان از کسانی که در راه اندازی مترو کمک کردند تشکر کرد و سخنان خود را به پایان رساند.

 

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*