آپایدین در مراسم صدور گواهینامه آموزش پرسنل راه آهن سودان شرکت کرد

آپایدین سودان در مراسم گواهی آموزش پرسنل راه آهن شرکت کرد
آپایدین سودان در مراسم گواهی آموزش پرسنل راه آهن شرکت کرد

📩 06/11/2018 14:07

مدیر کل TCDD İsa Apaydın; وی در مراسم اعطای گواهینامه آموزشی پرسنل راه آهن سودان در روز پنجشنبه 25 اکتبر 2018 شرکت کرد.

علاوه بر مدیر کل آپایدین، در مراسمی که در TÜLOMSAŞ برگزار شد، طارق احمد محمد صالح معاون سفارت، ابراهیم فاضل عبدالله مدیر کل راه آهن سودان (SRC) مدیر شرکت توسعه GAM آفریقا و Gamal Khugalı Bimaşık، مدیر کل RAYS، نماینده TÜLOMSAŞ در سودان حضور داشتند. و Hayri Avcı مدیر کل TÜLOMSAŞ شرکت کردند.

ما در حال ساختن تمدن در کشور دوست و برادر سودان هستیم.

مدیر کل TCDD که در این مراسم صحبت می کرد İsa Apaydın وی گفت: اگرچه ترکیه و سودان کشورهایی با جغرافیای متفاوت هستند، اما دو کشور دوست و برادر با پیوندهای عمیق تاریخی و فرهنگی، با قلب‌های یکسان هستند و این روابط با بالاترین سطح بازدیدهای متقابل تحت نظارت برجام تقویت شده است. رهبری رؤسای جمهور ما در سال های اخیر.

آپایدین گفت که در نتیجه این روابط، تمدن در کشور دوست و برادر سودان ساخته شد. وی تصریح کرد: در 15 سال گذشته در ترکیه به راه آهن اهمیت زیادی داده شده است و پروژه های زیادی به ویژه پروژه های راه آهن سریع و سریع از سیگنالینگ و برق رسانی گرفته تا مراکز لجستیکی، ایستگاه های قطار سریع السیر و تعمیر و نگهداری انجام شده است. واحدها و مطالعات تحقیق و توسعه

آپایدین گفت: همزمان با توسعه راه آهن در کشورمان، تلاش می کنیم تا سطح فناوری و تجربیات خود را با کشورهای دوست و برادر به اشتراک بگذاریم.

تلاش های ما برای بهبود روابط و همکاری هایمان با راه آهن سودان نیز بخشی از این تلاش است. در نتیجه دیدارهای متقابل مدیران کل ادارات راه آهن دو کشور و هیئت های حاضر، تفاهم نامه ای در تاریخ 16 اکتبر 2017 در سودان برای توسعه همکاری ها در حوزه راه آهن به امضا رسید.

"برادران و خواهران سودانی ما سفیران داوطلب ما خواهند بود"

آپایدین; در چارچوب یادداشت تفاهم، خواهر ما سازمان راه آهن سودان درخواست آموزش در زمینه راه آهن از TCDD کرد و در راستای درخواست، مجموعاً 4 پرسنل فنی راه آهن سودان (9 مهندس برق، 5 مهندس مکانیک، 18 تکنسین) ) به 15 پرسنل فنی راه آهن سودان در تاسیسات TÜLOMSAŞ تابعه ما منصوب شدند. وی اظهار داشت که این برنامه آموزشی از اکتبر 2018 اجرا شده است.

آپایدین به میهمانانی که آموزش خود را با موفقیت به پایان رساندند گواهینامه ارائه کرد. من معتقدم وقتی برادران سودانی ما به کشورشان بازگردند، سفیران داوطلب ما نیز خواهند بود. با این احساسات و افکار، به برادرانمان که دوره آموزشی خود را با موفقیت گذرانده اند و مستحق دریافت گواهینامه هستند تبریک می گویم و برایشان آرزوی موفقیت دارم.» گفت.