دیدار کشورهای مدیترانه ای در ازمیر

کشورهای حوزه مدیترانه در ازمیر دیدار کردند
کشورهای حوزه مدیترانه در ازمیر دیدار کردند

📩 08/11/2018 18:24

شهرداری کلان شهر ازمیر میزبان "جلسه همکاری منطقه ای بهترین شیوه های زباله دریایی" کشورهای شرکت کننده در برنامه محیط زیست سازمان ملل بود که در چارچوب کنوانسیون بارسلونا گرد هم آمدند.

ازمیر برنده این جایزه شد که برای اولین بار در سال 2017 در چارچوب برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد - برنامه اقدام مدیترانه ای به منظور قدردانی از تلاش های شهرهای حاشیه مدیترانه برای بهبود محیط زیست و کیفیت زندگی اعطا شد. برای تشویق توسعه پایدار خود، همچنین در نشست فنی 2018 که توسط کنوانسیون بارسلونا - هماهنگی MAP برگزار شد، شرکت کرد.

نمایندگان کشورهای فرانسه، ایتالیا، یونان، آلبانی، کرواسی، بوسنی و هرزگوین، آلبانی، قبرس، اسرائیل، لبنان، مالت، مراکش، اسلوونی، لیبی، تونس و ترکیه در این نشست که در مرکز فرهنگی تاریخی گاز برگزار شد، حضور داشتند.

تاتیانا هما، هماهنگ کننده موقت برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد، که مدیریت جلسه را بر عهده داشت، گفت: «ازمیر که سال گذشته به آن جایزه دادیم، بهترین شیوه ها را در شیوه های حفاظت از محیط زیست اجرا می کند. ازمیر یک شهر فوق العاده است. وی گفت: من همچنین به شهرداری کلان شهر برای مرمت زیبای این بنای تاریخی تبریک می گویم.

هم از طریق دریا و هم از طریق زمین
دبیر کل شهرداری ازمیر، دکتر دکتر دبیرکل شهرداری کلان شهر ازمیر در این نشست که در آن بهترین تجربیات منطقه ای در مورد زباله های دریایی به اشتراک گذاشته شد و همکاری های منطقه ای مورد بحث قرار گرفت. Buğra Gökçe در مورد فعالیت هایی که انجام داده اند صحبت کرد. دبیرکل گوکچه با بیان اینکه کار جمع‌آوری زباله‌های شناور در خلیج ازمیر با 2 فروند کشتی جارو دریایی انجام شده است، گفت: کشتی‌های جارو دریایی Blue Gulf 2013 که در سال 2 خریداری شد، مطابق با شرایط جغرافیایی کشور ساخته شده است. خلیج داخلی ازمیر و به ویژه برای کار در مناطق ساحلی. کشتی رفتگر دریایی Blue Gulf 2017 که در سال 3 خریداری کردیم، دارای ویژگی هایی است که هم می تواند زباله های شناور را جمع آوری کند و هم در آلودگی نفتی که ممکن است در حوادث دریایی رخ دهد دخالت کند. ما با تیم های جمع آوری زباله مستقر در زمین در مناطق و سواحل بسیار کم عمق که کفگیرها نمی توانند وارد شوند به کار خود ادامه می دهیم. وی گفت: ما در سال 2016 1638 تن زباله شناور، در سال 2017 1199 تن و تا اکتبر 2018 533 تن زباله جمع آوری کردیم.

ما به وضوح جلوتر هستیم
دکتر گفت که از سال 2001 مطالعات پایش کیفیت آب خلیج ازمیر را ادامه داده اند. Buğra Gökçe ادامه داد:

ماهی یکبار، از 11 ایستگاه تعیین شده، از آب دریا، از پایین و سطح، نمونه برداری می کنیم و آنها را تجزیه و تحلیل می کنیم. ما در این زمینه با دانشگاه ها همکاری نزدیک داریم. ما با تعداد تصفیه‌های مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا، میزان تصفیه فاضلاب سرانه و میزان تصفیه در استانداردهای اتحادیه اروپا رتبه اول را در کشور خود داریم. در نتیجه هیئت داوران بین المللی پرچم آبی پرچم آبی ترکیه را در سال جاری انتخاب کرد. bayraklı 10 مورد از 4 ساحل جدید اضافه شده به سواحل در ازمیر هستند. امکانات پیشرفته تصفیه بیولوژیکی که شهرداری ما یکی پس از دیگری اجرا کرده است، سهم زیادی در این افزایش دارد. ازمیر خیلی جلوتر از استانبول و آنکارا است. سرانه آبی که ما تصفیه می کنیم تقریباً 10 برابر آنکارا است.

گوکچه در سخنرانی خود همچنین اطلاعات دقیقی در مورد پروژه های پایداری و زیست محیطی شهرداری شهری ازمیر و سرمایه گذاری در سیستم ریلی که انتشار کربن را کاهش می دهد، ارائه کرد.

 

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*