2019 یک سال گذار در خودرو خواهد بود

2019 یک سال گذار در خودرو خواهد بود
2019 یک سال گذار در خودرو خواهد بود

📩 08/11/2018 18:35

رئیس هیئت مدیره انجمن توزیع کنندگان خودرو (ODD) E. Ali Bilaloğlu و هماهنگ کننده عمومی ODD Dr. حایری ارس در این نشست حضور داشت و ضمن ارزیابی صنعت خودرو، انتظارات برای سال 2019 نیز به اشتراک گذاشته شد.

ما فعالیت های انجمن خود را در جلسات به اشتراک خواهیم گذاشت

E. Ali Bilaloğlu، رئیس هیئت مدیره ODD گفت که آنها به عنوان هیئت مدیره جدید با هدف اضافه کردن موارد جدید به کارهای موفق دولت های قبلی و فراهم کردن زیرساخت های لازم برای هیئت مدیره های آینده شروع کردند. از مدیران برای پیشبرد صنعت خودرو و اینکه قصد دارند جلساتی را به منظور انتقال فعالیت های انجمن و به اشتراک گذاشتن انتظارات این بخش برگزار کنند.

در 30 سال، ما راه طولانی را با صنعت پیموده ایم.

بلالو اوغلو با یادآوری اینکه ODD از سال 1987 با 5 عضو فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: در آن زمان بازار فقط به معنای تولید بود و حدود 140 هزار دستگاه بود. وقتی پس از 30 سال به امروز رسیدیم، به عنوان ODD، به 47 شرکت عضو رسیده ایم که نماینده 30 برند بین المللی خودرو هستند. در حالی که کل بازار در بازه زمانی 9 ماهه به 480 هزار دستگاه رسید، تولید به یک میلیون و 1 هزار دستگاه و ارقام صادرات 167 ماهه به 9 هزار دستگاه رسید.

به عنوان ODD، ماموریت ما به اشتراک گذاری سریع و شفاف ارقام بازار است.

بلالوغلو با بیان اینکه ODD یکی از بزرگترین و مهم ترین سازمان های چتر فعال در بخش خودرو است، گفت: ماموریت ما این است که نماینده همه برندها، مستقل از مقامات فروش و خدمات فعال در بخش خودرو باشیم و همه را در بر بگیرد. ذینفعان این حوزه؛ بنابراین، اطمینان حاصل شود که همه ذینفعان و تصمیم گیرندگان با حداکثر سود ملاقات می کنند. در این مرحله یکی از مهم ترین مسائل این است که ارقامی که از طرف بخش به اشتراک گذاشته می شود شفاف و مطابق با قوانین و مقررات باشد. تا اطمینان حاصل شود که به طور عینی، سریع و قابل اندازه گیری توسط همه ذینفعان و تصمیم گیرندگان به دست می آید. همانطور که مهندسان می گویند، شما نمی توانید هر عددی را که نتوانید اندازه گیری کنید، بهبود بخشید. به عنوان ODD، ما نبض صنعت را با داده ها حفظ می کنیم. ما خدماتی را برای کمک به توسعه بخش با به روز نگه داشتن این داده ها و به اشتراک گذاشتن آن با همه ذینفعان مرتبط به سریع ترین و مؤثرترین روش ارائه می دهیم.

بخش خودرو بازتابی از اقتصاد است

بلالو اوغلو گفت که روند رشد و انقباض در بخش خودرو بازتابی از اقتصاد و رشد در ترکیه و همچنین در سایر نقاط جهان است. اما در نتیجه نوسانات و افزایش نرخ ارز و نرخ سود، در سه ماهه دوم 2018 درصد و در سه ماهه سوم 3 درصد کاهش داشته است. ما فرض می کنیم که این چشم انداز در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت. همانطور که در برنامه اقتصاد نوین آمده است، سال 2,17 یک سال گذار خواهد بود که در آن اقتصاد ترکیه متعادل خواهد بود. بخش خودرو نیز مانند بخش لکوموتیو ترکیه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. ما به عنوان ترکیه اطمینان کامل داریم که با اقتصاد قوی و مدیریت صحیح خود در اسرع وقت و با کمترین آسیب از این روند عبور خواهیم کرد. به ویژه، ما به NEP و برنامه مبارزه کامل علیه تورم اهمیت زیادی می دهیم. ما به عنوان صنعت خودرو به وظایف خود در این زمینه عمل خواهیم کرد.» او گفت.

Erce: "ما فرآیند نوآوری شرکتی را آغاز کردیم"

در این جلسه، هماهنگ کننده عمومی ODD، دکتر. از سوی دیگر حایری ارس گفت که آنها روند تجدید هویت سازمانی انجمن را آغاز کردند. حایری ارس با بیان اینکه شرکت های فعال در بخش خودرو بسیار سریع خود را با تحولات فناوری تطبیق می دهند و این پیشرفت ها در تمامی فرآیندهای تجاری از تولید گرفته تا بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش گنجانده شده است، گفت: با انجام کارها و پیشرفت ها. انجمن توزیع کنندگان خودرو، داشتن یک ساختار قوی تر نیز با افزایش توانایی آن در نمایندگی این بخش، به اعضای آن کمک خواهد کرد. امروز لوگوی جدید ODD را به عنوان گامی مهم در توسعه هویت شرکتی به شما معرفی خواهیم کرد.

اکنون دسترسی به ذات داده: داده های ماگما بسیار ساده تر است

حایری ارس که یکی از مهمترین وظایف ODD را ارائه به موقع و دقیق ترین اطلاعات به اعضا و ذینفعان خود در بخش خودرو می داند، گفت: «این ماموریتی که به عنوان یک انجمن بر عهده گرفته ایم بسیار شده است. در نقطه ای که اندازه و ارزش داده به جهان رسیده است، اهمیت بیشتری دارد. ODD به مدت 15 سال مطالعات داده های بخشی را در یک پایگاه داده انجام داده است. پس از آماده‌سازی و زیرساخت‌ها، با بهره‌گیری از نوآوری‌های فناوری، به زیرساخت پایگاه داده جامع‌تر رفتیم. در چنین بخش پویا و دائما در حال توسعه، ما پایگاه داده ODD را نیز به منظور به روز نگه داشتن اطلاعات به روز و قابل ارزیابی تجدید کرده ایم. ما کار خود را به پایان رسانده ایم تا بتوانیم این حجم از داده ها را به صورت سریع و قابل پردازش به اعضای خود ارائه دهیم و پایگاه داده جدید خود را که آن را MAGMA DATA نام گذاری کرده ایم، با فرآیند برندسازی پیاده سازی کرده ایم. داده‌های ماگما، که ما آن‌ها را با شعار «دسترسی به ذات داده‌ها» ترکیب کرده‌ایم، اکنون منبع داده‌های بسیار جامع‌تری خواهد بود. اطلاعات ارائه کرد.

"ما در حال گذراندن یک فرآیند حساس هستیم"

Erce همچنین داده‌های مربوط به بازار خودرو را منتقل کرد و گفت: «در پایان سال 2017، بازاری داریم که رتبه هجدهم در جهان و رتبه ششم را در بین کشورهای اتحادیه اروپا از نظر فروش دارد. از نظر تولید، رتبه 18 جهان و رتبه 6 را در بین کشورهای اتحادیه اروپا داریم. اما همانطور که امروز آقای علی اعلام کرد، بازار خودرو که در سال های اخیر به یک میلیون دستگاه و سطح بازار پایدار رسیده است، امسال رکود جدی را تجربه می کند. وقتی به 14 ماه گذشته نگاه می کنیم، با فروش 5 هزار دستگاهی نسبت به فروش 1 هزار دستگاهی در مدت مشابه سال قبل، کاهش 9 درصدی را شاهد هستیم. فکر می کنیم تا پایان سال 480 هزار دستگاه بازار داشته باشیم.» گفت.

بازار خودروی ترکیه پشت پتانسیل آن است

ارس، که همچنین اطلاعاتی در مورد نرخ مالکیت خودرو، پارک خودروهای سالمندان و پتانسیل بازار داخلی ارائه کرد، گفت: «با این حال، در واقع ترکیه دارای پتانسیل مهمی در بازار داخلی است. وقتی به نرخ های مالکیت خودرو در جهان نگاه می کنیم، می توانیم این را واضح تر ببینیم. سرانه مالکیت خودرو در ترکیه 199 است که بسیار کمتر از میانگین اروپای غربی است.

به همین ترتیب، وقتی به سن خودرو نگاه می کنیم. می بینیم که تعداد وسایل نقلیه بالای 20 سال در پارکینگ خودروهای سواری تقریباً 4,3 میلیون است در حالی که تعداد وسایل نقلیه بین 16 تا 19 سال تقریباً 1,5 میلیون و به عبارت دیگر حدود 34 درصد آنها می باشد. 16 سال به بالا هستند."

حمایت از بازار داخلی خودرو و حفاظت از اکوسیستم آن بسیار مهم است

ارس با توجه به لزوم حفاظت از اکوسیستم خودرویی گفت: بازار داخلی ایجاد شده در سال های اخیر، تولید و صادرات حاصل از صنعت اصلی و فرعی و فراتر از آن، اشتغال ایجاد شده توسط بازیگران اصلی کل کشور است. صنعت و زیرشاخه های آن برای کشور ما بسیار ارزشمند است. خودرو نیز در موقعیت مهمی قرار دارد زیرا بسیاری از بخش ها را به دنبال خود می کشاند. بخش خودرو، یکی از بخش‌های پیشرو کشورمان، نیازمند برنامه‌های تشویقی و همچنین تدوین سیاست‌هایی است که بازار داخلی را به سطح یک میلیونی بازگرداند و فضای اعتماد و ثبات را تضمین کند. حفاظت و توسعه اکوسیستم خودرو در دوره آتی برای تداوم و حمایت از رقابت پذیری صنعت ما در عرصه جهانی خودرو بسیار مهم است.

 

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*