آزمایش باد پل چاناک کاله در سال 1915 با موفقیت انجام شد

آزمایش باد پل 1915 چاناکاله با موفقیت انجام شد 2
آزمایش باد پل 1915 چاناکاله با موفقیت انجام شد 2

📩 06/11/2018 11:46

آزمایش رفتار برج‌ها و عرشه‌های پل چاناک‌قلعه 1915 در جریان صاف و متلاطم، با سرعت باد 20 متر بر ثانیه (72 کیلومتر در ساعت)، 45,4 متر در ثانیه (162 کیلومتر در ساعت) و 82 متر در ثانیه. دوم (324 کیلومتر در ساعت) در شرایط خدمات رسانی، با موفقیت انجام شد.

وزیر حمل و نقل و زیرساخت، M. Cahit Turhan در آزمایش تونل باد مدل کامل پل چاناکاله در سال 1915 در دانشگاه جنوب غربی جیائوتنگ در چین شرکت کرد.

تورهان در بیانیه ای قبل از آزمایش باد برج و بخش گفت که دریافته است که جنوب غربی جیائوتونگ، قدیمی ترین دانشگاه چین، بهترین و با کیفیت ترین آموزش را در جهان به ویژه در زمینه های حمل و نقل، ساخت و ساز و مهندسی معدن ارائه می دهد. 1896.

تورهان اظهار داشت: مرکز تحقیقات مهندسی باد این دانشگاه دارای بزرگترین آزمایشگاه تونل باد در جهان است.

تورهان با یادآوری اینکه آنها بزرگترین پل معلق دهانه اصلی جهان را بر روی داردانل ساخته اند، اظهار داشت که قصد دارند این پروژه را در مدت زمان برنامه ریزی شده تکمیل و به بهره برداری برسانند.

قرار است در 18 مارس 2022 به بهره برداری برسد.

وزیر تورهان با بیان اینکه این پروژه که قرار است در سال 100 و در صدمین سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه تکمیل شود، قرار است در 2023 مارس 18 به بهره برداری برسد، گفت: یکی از مراحل مهم پروژه پل چاناکاله آزمایش تونل باد است.

تورهان با اشاره به اینکه اولین آزمایش باد 3 مرحله ای در کانادا و دومی در دانمارک انجام شده است، خاطرنشان کرد: برای مرحله سوم آزمایش باد این پل با حضور نمایندگان کره جنوبی در چین حضور داشتند. SK E&C و Daelim که این پروژه را ساخته اند و نمایندگان شرکت های Limak و Yapı Merkezi از ترکیه.

تورهان با اشاره به اینکه آزمایش تونل باد تمام بخش پل چاناکاله 4 پس از تقریبا 1915 ماه کار انجام می شود، تاکید کرد که نتیجه آزمایش مذکور منبع داده مهمی برای آنها خواهد بود.

تورهان با بیان اینکه این آزمون آغاز جدیدی را بین مردم ترکیه و چین ایجاد خواهد کرد، اظهار داشت که این دو ملت فرصت همکاری در کسب و کار و پروژه ها را خواهند داشت.

تورهان با اشاره به اینکه آنها در پروژه های زیادی در ترکیه با چینی ها همکاری می کنند، گفت: این بزرگترین آرزوی ما این است که در پروژه هایی که در کشورمان برنامه ریزی می کنیم با شرکت های چینی همراه باشیم. گفت.

وزیر تورهان افزود: نیروی انسانی و شرکت های پیمانکاری آموزش دیده در پروژه های حمل و نقل می توانند فرصت های تجاری را در بسیاری از کشورهای جهان با مشارکت شرکت های ترکیه ای کشف کنند.

تست ها با موفقیت انجام شد

سپس رفتار برج‌ها و عرشه‌های پل چاناک‌قلعه 1915 در شرایط سرویس در جریان روان و متلاطم و سرعت بادهای 72، 162 و 324 کیلومتر بر ساعت مورد آزمایش قرار گرفت. این آزمایش ها که حدود 10 دقیقه طول کشید، با موفقیت به پایان رسید.

با توجه به نتایج این آزمایش، تغییرات لازم در مدل ایجاد و آزمایش‌های معرف شرایط فاز ساخت آغاز خواهد شد.

 

 

منبع: www.ubak.gov.tr

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*