فقط 1 دلار برای سوار شدن به هایپرلوپ فوق سریع الون ماسک

هایپرلوپ فوق سریع الون ماسکین فقط 1 دلار برای سوار شدن هزینه دارد
هایپرلوپ فوق سریع الون ماسکین فقط 1 دلار برای سوار شدن هزینه دارد

📩 06/11/2018 13:55

ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت های تسلا، اسپیس ایکس و شرکت بورینگ، در مورد پروژه حمل و نقل دیوانه وار که به مشکل ترافیک لس آنجلس پایان می دهد صحبت کرد.

ماسک که شایسته لقب «مرد آهنی زندگی واقعی» است، خود را برای اجرای یکی از چشمگیرترین پروژه های سال های اخیر آماده می کند.

تونل لس آنجلس که ابتدا به عنوان یک رویا شروع شد، اما بعداً با حمایت هایی که دریافت کرد به واقعیت تبدیل شد، بر روی زیرساختی ساخته شده است که به خودروها اجازه می دهد با سرعت 200 کیلومتر در ساعت در داخل تونل بلند شوند.

حفاری تونل که به طول 2.5 کیلومتر در زیر شهر کالیفرنیا امتداد دارد، با سرعت تمام ادامه دارد. یکی دیگر از اهداف این پروژه که باعث کاهش قابل توجه ترافیک شهری می شود، ایجاد تونل های ارتباطی بین شهری است.

ماسک در جلسه اطلاع رسانی که توسط The Boring Company در لس آنجلس برگزار شد، گفت که به دلیل ترافیک در بزرگراه برای شرکت در مراسم دیر آمده است و ترافیک لس آنجلس را "طبقه هفتم یا هشتم جهنم" نامید.

ماسک با اشاره به از دست دادن مکرر زمان خود در ترافیک لس آنجلس به عنوان الهام بخش این پروژه دیوانه کننده، گفت: «این مشکل در شهرهای بزرگ ایالات متحده تقریباً روح ما را نابود می کند. وی گفت: حفر تونل یکی از معدود راه های حل این مشکل است.

این مخترع معروف گفت: حدود 5 کیلومتر از مسیر آزمایشی پروژه قطار سریع السیر هایپرلوپ تکمیل شده است، در حالی که افرادی که می خواهند این تجربه را تجربه کنند می توانند تنها با یک دلار به سفرهای هایپرلوپ بپیوندند.

ماسک با وعده یک سفر هشت دقیقه ای از مرکز شهر لس آنجلس تا فرودگاه، گفت که این وسیله نقلیه می تواند هر بار حدود 16 مسافر را جابجا کند.

این کارآفرین با تاکید بر اینکه این پروژه توسط نهادهای رسمی حمایت می شود، گفت: بنا به نیاز می توانیم صدها تونل بسازیم که محدودیتی برای این کار وجود ندارد. اگر این سیستم تقاضای بیشتری داشته باشد، می تواند بسیار بیشتر از هدف به زیرزمین برود."

ماسک از دست زدن به پروژه تاکسی پرنده اوبر غافل نشد. مخترع گفت: "شما نمی توانید با هلیکوپتر بین محله ها بدون مزاحمت مردم پرواز کنید." اوبر قصد دارد سرویس تاکسی پرنده خود را ابتدا در سال 2020 در لس آنجلس راه اندازی کند.

ماسک همچنین گفت که می‌خواهد پروژه تونل را به شهرهای بزرگ دیگر منتقل کند، در حالی که مذاکرات با فرمانداران نیویورک، فیلادلفیا، بالتیمور و واشنگتن دی سی مثبت بوده و او حتی گفته است که موافقت شفاهی از دولت‌های محلی دریافت کرده است.

 

منبع: www.tamindir.com

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*