بینالی یلدیریم، معاون حزب عدالت و توسعه ازمیر

📩 24/11/2018 12:01

بیانیه بینالی یلدریم، معاون حزب عدالت و توسعه ازمیر: بینعلی یلدریم، معاون حزب عدالت و توسعه ازمیر با بیان اینکه تعداد وسایل نقلیه موتوری و وسایل نقلیه در تردد در ترکیه افزایش چشمگیری داشته است، گفت: ما جاده‌ها، زندگی‌ها و ملت خود را متحد کرده‌ایم.

بینعلی یلدیریم، معاون حزب عدالت و توسعه ازمیر، که در افتتاحیه سال تحصیلی دانشگاه چانکیری کاراتکین شرکت کرده بود، پس از مراسمی که در پردیس اولویازی برگزار شد، پایه و اساس کتابخانه ای را که قرار بود برای محوطه دانشگاه ایجاد شود، گذاشت.

یلدریم در سخنانی در این مراسم با بیان اینکه باید برای مفیدتر کردن دانش تئوری تدریس شده در دانشگاه برنامه کاربردی ایجاد کرد و گفت: اگر دانشجو آن دانش را به کار نگیرد، آن را با دست نگیرد، نتیجه را نبیند. ، آن دانش دائمی نمی شود. از نظر تئوری، ما آموزش خود را به طور کامل تکمیل خواهیم کرد. در عین حال برای زندگی آماده خواهیم شد.»

یلدریم با بیان اینکه کشور با سرمایه گذاری های انجام شده در دولت AKP به تمام معنا پیشرفت کرده است، گفت: در گذشته خرها مسیرهای جاده را تعیین می کردند. پشت یک الاغ می افتادند و هر جا می رفت راه را باز می کردند. الاغ راهی برای بالا رفتن به بالای کوه ندارد. هرجا راه آسانی بود، دره ای، از آنجا می رفت. الان اینطور نیست. کوه آمد، راه را عوض نکرد، دره آمد، تسلیم نشد. اگر دره بیاید، پله می سازید، اگر کوه بیاید، از چاله ها می گذرید.

یلدریم با بیان اینکه برای توسعه و پیشرفت یک کشور جاده ها، بنادر و راه های هوایی را به عنوان راه مردم ساخته اند تا آتاتورک رهبر معظم انقلاب بتواند فراتر از سطح تمدن های مورد نظر حرکت کند، گفت: ما راه آهن را بالا می بریم. که نماد مبارزات استقلالی ما هستند، به پای آنها. ما 10 سال این کار را انجام دادیم. ترکیه را با قطار سریع السیر گرد هم آوردیم. ما آن را هشتمین کشور جهان و ششمین کشور در اروپا با قطار پرسرعت کردیم. هیچ قطار گلوله ای در انگلستان و ایالات متحده وجود ندارد. در ترکیه است. ما ترکیه را به کشوری قابل دسترس و در دسترس تبدیل کرده ایم.»

یلدریم با اشاره به اینکه تعداد وسایل نقلیه موتوری در کشور افزایش چشمگیری داشته است، گفت: تعداد وسایل نقلیه موتوری که در سال 2002 8 میلیون بود، اکنون به 18 میلیون و 400 هزار دستگاه رسیده است. تردد در جاده ها 93 درصد افزایش یافت. کاهش تصادفات فوتی 52 درصد است که دلیل آن تقسیم جاده ها است. جاده های تقسیم شده جان انسان ها را نجات می دهد. به همین دلیل است که می گوییم مسیرها را تقسیم کرده ایم و زندگی مشترکی داریم. ما جاده ها را تقسیم کردیم، ملت را متحد کردیم.»

علی ابراهیم ساواش، رئیس دانشگاه چانکیری کاراتکین، با بیان اینکه کتابخانه ای که پایه آن گذاشته شد، یکی از ساختمان های معتبر پردیس خواهد بود، خاطرنشان کرد: هزینه این ساختمان بالغ بر 10 میلیون خواهد بود.

پس از سخنرانی، یلدیریم و هیئت همراه پایه و اساس کتابخانه را گذاشتند.

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*