یاندکس اکنون ترافیک آنکارا را تجزیه و تحلیل می کند

📩 24/11/2018 12:01

یاندکس اکنون ترافیک آنکارا را تحلیل می کند: مردم آنکارا هر روز 20 سال را در ترافیک از دست می دهند مشکل ترافیک در شهرهای بزرگ به ویژه استانبول باعث می شود بسیاری از رانندگان و مسافران دچار اتلاف زمان و استرس بیش از حد شوند. با فناوری در حال توسعه، اکنون می توان هر ثانیه از دست رفته در ترافیک را محاسبه کرد و می توان به داده های مهم دسترسی داشت، حتی اگر نتیجه ما را خیلی خوشحال نکند.
شرکت اینترنتی Yandex که به دلیل خدمات خاص خود در ترکیه به رسمیت شناخته شد، به لطف فناوری خود پس از استانبول شروع به ارائه "شاخص تراکم ترافیک" برای ساکنان آنکارا کرد. با تجزیه و تحلیل ترافیک آنکارا، Yandex نشان داد که ساکنان آنکارا در عرض 24 ساعت حدود 20 سال از زمان خود را در ترافیک از دست دادند.
شاخص ترافیک یاندکس که نشان می دهد ترافیک شهر در حال حاضر چقدر سنگین است به مردم آنکارا نیز ارائه شد. کاربرانی که می خواهند تراکم ترافیک را طبق برگه امتیاز توسعه یافته ردیابی کنند، می توانند نمایه مربوطه را در صفحه اصلی Yandex، Yandex.Maps و Yandex.Navigation مشاهده کنند. با به‌روزرسانی داده‌های ترافیکی هر 4 دقیقه در محدوده اطلاعات جدید و تجزیه و تحلیل دقیق، ساکنان آنکارا می‌توانند وضعیت ترافیک را که از 0 تا 10 به عنوان امتیاز 0 برای «جاده‌های آزاد» و 10 امتیاز برای «ترافیک حرکت نمی‌کند» را یاد بگیرند.
ترافیک عصرگاهی برای مردم آنکارا چالش برانگیزترین است!
بر اساس داده های سرویس Yandex.Trafik، ساکنان آنکارا حدود 24 سال را در 20 ساعت در ترافیک می گذرانند. تراکم ترافیک، که از ساعت 07:30 در روزهای هفته شروع می شود، تا ساعت 10:00 به حدود 4 نقطه افزایش می یابد و آن را شلوغ ترین زمان می کند. ترافیک که در ظهر کاهش می یابد، از ساعت 17 عصر دوباره افزایش یافته و تراکم خود را تا ساعت 00 حفظ می کند. در حالی که ساکنان آنکارا به طور کلی در روزهای هفته در ترافیک عصر وقت خود را از دست می دهند، بیشتر وقت خود را در عصر جمعه از دست می دهند.
در آخر هفته، شاخص تراکم Yandex از نمودار معکوس پیروی می کند. شاخص تراکم ترافیک که در ساعات روز شنبه به بالاترین میزان خود می رسد، کمترین میزان را در روزهای یکشنبه نشان می دهد. در روزهایی که باران می بارد، ترافیک در آنکارا مانند همه شهرها در شدیدترین حالت است.

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*