مشکلات حمل و نقل جاده ای ترکیه به کمیسیون اروپا آورده شده است

📩 24/11/2018 12:08

مشکلات حمل‌ونقل جاده‌ای ترکیه به کمیسیون اروپا کشیده می‌شود: در سال‌های اخیر، ابتکارات UTIKAD، FIATA و CLECAT در خصوص سهمیه‌های حمل‌ونقل ترانزیت و هزینه‌های ترانزیت اعمال شده برای TIRهای ترکیه که به اروپا، به ویژه توسط بلغارستان و رومانی حمل می‌شوند، نتیجه داده است. .

به دنبال ابتکارات UTIKAD که مشکلات شرکت های ترکیه ای در حمل و نقل اروپایی را در دستور کار FIATA و CLECAT که یکی از اعضای آن است، قرار داد، دو نهاد معتبر صنعت لجستیک جهانی به کمیسیون اروپا درخواست کردند تا برای دائمی شدن آن اقدام کنند. راه حل.

در متن مشترکی که فیاتا و CLECAT برترین و تاثیرگذارترین نهادهای دنیای حمل و نقل و لجستیک به واحد حمل و نقل کمیسیون اروپا ارسال کردند، به این نکته اشاره شده است که مشکلات تنها به کشورهای مربوطه محدود نشده است. تجارت با کشورهای اتحادیه اروپا دشوارتر است و باید مشکلات را در کمیسیون اروپا حل کرد و همچنین اعلام شد که برای این منظور آماده مذاکره است.

این موضوع که ارتباط تنگاتنگی با صنعتگران و صادرکنندگان ترکیه و همچنین بخش حمل و نقل جاده ای ترکیه دارد، آخرین بار در نشست مرکزی فیاتا که با حضور تورگوت ارکسکین رئیس هیئت مدیره UTIKAD به عنوان نایب رئیس فیاتا در ماه مارس برگزار شد، مطرح شد. و ریاست آن را Kosta Sandalcı یکی از اعضای هیئت مدیره UTIKAD بر عهده داشت و در گزارش تهیه شده توسط کارگروه بزرگراه، درخواست ارزیابی موضوع توسط FIATA، CLECAT، IRU و اتحادیه اروپا شد.

در متنی که مارکو سورگتی، مدیر کل فیاتا و نیکولت ون در جاگت، مدیر کل CLECAT به ماتیاس روته، مدیر کل حمل و نقل و تحرک کمیسیون اروپا نوشته اند، توافقات دوجانبه بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای همسایه اروپا در حمل و نقل جاده ای بین المللی در حال انجام است. بیان شد که مانع از تسهیل تجارت بین دو کشور می شود.

در متنی که بیان شده است مشکلات تجربه شده در حمل و نقل محموله های مشمول تجارت بین المللی توسط کشورهای عضو و به ویژه ترکیه به فیاتا و CLECAT آورده شده است، مشکلاتی که ترکیه با بلغارستان و رومانی دارد به عنوان نمونه ذکر شده است. گفت: توافقات دوجانبه بین کشورها همچنان مشکلات ایجاد می کند. با اشاره به این موضوع، Siim Kallas، معاون کمیسیون اتحادیه اروپا و کمیسر حمل و نقل، به قانون اتحادیه اروپا به شماره 1072/2009 1 اشاره می کند و می گوید که باید توافقات لازم بین اتحادیه اروپا و کشورهایی که عضو کامل جامعه نیستند امضا شود. . در نشست بالی سازمان تجارت جهانی، مشخص شد که برای تسهیل تجارت بین‌المللی باید بوروکراسی حذف و از رشد حمایت کرد.

تورگوت ارکسکین، رئیس هیئت مدیره UTIKAD، در ارزیابی خود در مورد این موضوع، اظهار داشت که ابتکارات UTIKAD سهم بزرگی در رساندن روندی که علیه اقتصاد ترکیه، صنعت‌گران، صادرکنندگان و حمل‌ونقل کار می‌کند در دستور کار کمیسیون اروپا داشته است. و توسعه مذکور را هم اقتصاد ترکیه و هم حمل و نقل جاده ای و لجستیکی ترکیه دانست و برای این صنعت حائز اهمیت است.

تورگوت ارکسکین گفت: «فیاتا که بر سازمان ملل و کمیسیون اروپا بسیار تأثیرگذار است، بالاترین نهاد صنعت لجستیک جهانی است. نماینده این بخش در اروپا CLECAT است. UTIKAD به نمایندگی از ترکیه و صنعت حمل‌ونقل و لجستیک ترکیه در فیاتا برای سال‌ها، به موقعیت بسیار تاثیرگذاری در معاونت FIATA، ریاست کارگروه بزرگراه‌ها و کارگروه‌های دریایی و راه‌آهن رسیده است. UTIKAD صنعت ما را به عنوان یک عضو ناظر در CLECAT نمایندگی می کند. نمایندگی موفق و کار موثر UTIKAD در FIATA و CLECAT، بالاترین ارگان های صنعت لجستیک جهانی نیز به حل مشکلات حمل و نقل جاده ای کمک کرد.

همانطور که ما سال‌ها اصرار داشته‌ایم و در هر تریبونی بیان کرده‌ایم، این موضوع تنها به عنوان یک مشکل بین کشورها تلقی نمی‌شود، بلکه به عنوان مشکل مشترک کشورهای اتحادیه اروپا پذیرفته شده است. این نامه که توسط فیاتا و CLECAT به کمیسیون اروپا ارسال شده است، همچنین نشان دهنده اهمیتی است که UTIKAD به موضوعاتی که از طرف بخشی که نمایندگی آن را نمایندگی می کند، در نتیجه روابط طولانی مدت خود با این دو سازمان، و اهمیت می دهد. وزن آن در این سازمان ها است.

ارکسکین سخنان خود را اینگونه ادامه داد: «جامعه اروپا بزرگترین شریک تجاری ترکیه است. با این حال، ترکیه با نزدیکی به اقتصادهای در حال توسعه اطراف خود، برای اروپا و سایر کشورهای جهان از اهمیت خاصی برخوردار است. با واکنش حمایت گرایانه اعضای اتحادیه اروپا، بلغارستان و رومانی، آنها برای حمل و نقل جاده ای ترکیه مشکلاتی را در حمل و نقل اروپایی خود ایجاد می کنند و در عین حال روابط تجاری اتحادیه را مختل می کنند. در حالی که گام‌هایی برای تسهیل تجارت بین‌المللی با برداشتن مرزها در تجارت در سراسر جهان در حال انجام است، چنین اقدامات ناعادلانه‌ای بر تجارت بین‌المللی تأثیر منفی می‌گذارد. با در نظر گرفتن این واقعیت، برای توسعه کشور و صنعت ما اهمیت زیادی دارد که مشکل از تضاد بین کشورها حذف شود و به عنوان یک مشکل مشترک اتحادیه اروپا مطرح شود و بر اساس آن رسیدگی شود. پلتفرمی که در این زمینه قابل حل است.

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*