45 میلیون یورو برای پروژه دهکده لجستیک سامسون

📩 24/11/2018 12:06

45 میلیون یورو برای پروژه دهکده لجستیکی سامسون: حسین آکسوی فرماندار سامسون گفت که دهکده لجستیکی که قرار است در سامسون ایجاد شود، یکی از مراکز مهم لجستیکی نه تنها سامسون و دریای سیاه، بلکه ترکیه خواهد بود.

حسین آکسوی فرماندار سامسون با بیان اینکه سامسون شهری با پتانسیل قابل توجه از نظر لجستیکی است، گفت: کارهای پروژه دهکده لجستیک که از 25 میلیون یورو آغاز شده بود، اکنون به 45 میلیون یورو رسیده است. انطباق اداری اخذ شد و کار برای اخذ انطباق فنی به مرحله نهایی رسیده است. اگر از اتحادیه اروپا مشکلی پیش نیاید و پروژه ما پذیرفته شود، با پی ریزی دهکده لجستیکی در منطقه خود، به جای 25 میلیون یورو، 45 میلیون یورو می گیریم، کار خود را تکمیل کرده ایم.

فرماندار آکسوی با بیان اینکه برای فعال کردن پتانسیل سامسون شروع به ساخت دهکده لجستیکی با استانداردهای بین المللی کردند، گفت: «ابتدا یک پلت فرم لجستیک ایجاد کردیم و به همراه نمایندگان بخش، سازمان های مردم نهاد. و اتاق‌های ما به مراحل خاصی رسیده‌ایم که چگونه می‌توان کار در این زمینه را آغاز کرد، کار خود را طی کردیم. پس از آن، طرح جامع لجستیک خود را محقق کردیم تا کارهای مربوط به بخش را به شکل سالم تری انجام دهیم. پس از تکمیل طرح جامع لجستیک، مطالعات امکان سنجی خود را در چارچوب طرح جامع لجستیک ارائه کردیم. ما همراه با نمایندگان بخش، دولت های محلی و اتاق هایمان، کارهای انجام شده در این زمینه را به سطح مشخصی رسانده ایم. پس از آن، مطالعاتی را در مورد مکان‌هایی که می‌توان مناطق لجستیکی در سامسون ساخت، انجام دادیم. ما در مورد منطقه در منطقه Tekköy خود، منطقه Aşağıçinik، که نزدیک به فرودگاه، بندر و راه آهن است، که مناسب ترین منطقه در بین 3 منطقه مختلف جایگزین است، توافق کردیم. ما کار خود را بر روی آن کامل کرده ایم. تصمیمات مربوط به این موضوع در شورای شهرداری کلانشهر اتخاذ و تکمیل شد. پهنه بندی و مراحل اخذ سند مالکیت زمین از طرف شهرداری کلانشهر در کارهای مربوط به مرکز لجستیک منطقه 5 دکور را تکمیل کرده ایم. به ویژه اینکه وزارت محیط زیست و شهرسازی از هیات وزیران درخواست کرد که این منطقه را به عنوان منطقه تغییر و توسعه شهری اعلام کند و مصوبه هیات وزیران در آذرماه صادر شد تا از اعلام این منطقه به عنوان تغییر شهری اطمینان حاصل شود. و منطقه توسعه

فرماندار آکسوی با بیان اینکه پروژه ای برای دهکده لجستیک برای اتحادیه اروپا آماده شده است، گفت: در حالی که همه این مطالعات ادامه دارد، ما پروژه ای را به ویژه برای بهره مندی از اتحادیه اروپا آماده کرده و به اتحادیه اروپا ارائه کرده ایم. مذاکرات در این مرحله با سرعت زیادی ادامه دارد. این پروژه که از 25 میلیون یورو آغاز شده بود، اکنون به 45 میلیون یورو رسیده است. انطباق اداری اخذ شد و کار برای اخذ انطباق فنی به مرحله نهایی رسیده است. اگر مشکلی از سوی اتحادیه اروپا پیش نیاید و پروژه ما پذیرفته شود، با پی ریزی دهکده لجستیکی در منطقه خود با دریافت 25 میلیون یورو به جای 45 میلیون یورو، کار خود را تکمیل کرده ایم. در این مرحله از تحقق دهکده لجستیک کم نداریم. ما فقط منتظر تایید اتحادیه اروپا هستیم. تمام اطلاعات و مدارکی را که آنها درخواست کردند به هیئت منتقل کردیم. انتظار ما این است که ظرف چند ماه تاییدیه دریافت شود و مناقصه به گونه ای انجام شود که در اسرع وقت به اتمام برسد. اگر وضعیت دیگری وجود نداشته باشد، پیش‌بینی می‌کنیم که دهکده لجستیک تا پایان سال 2016 تکمیل شود.

فرماندار آکسوی با تاکید بر اینکه دهکده لجستیکی که قرار است در سامسون ایجاد شود یکی از مراکز مهم ترکیه خواهد بود، گفت: دهکده لجستیک ما پروژه ای است که معتقدیم یکی از مراکز مهم لجستیکی ترکیه خواهد بود نه سامسون و سیاه. منطقه دریا. جمهوری ترکیه کشوری است که در صدمین سالگرد تاسیس خود در سال 100 صادرات 2023 میلیارد دلاری را هدف گذاری کرده است. همچنین به زیرساخت هایی نیاز است که بتواند 500 میلیارد دلار صادرات داشته باشد. ما به عنوان سامسون این زیرساخت را شروع کرده ایم. در راه رسیدن به سال 500، ما در تلاش برای تکمیل زیرساخت های سامسون در بخش لجستیک بودیم. در اینجا، همه طرف های شهر در پروژه ما گنجانده شده است. اداره ویژه استانی، شهرداری کلان‌شهر، شهرداری تک‌کوی، اتاق بازرگانی و صنعت، بورس کالا و منطقه صنعتی سازمان‌یافته با نرخ‌های مشخصی در این پروژه گنجانده شده‌اند. در اینجا همه عوامل شهرستان را گرد هم آوردیم و با هماهنگی فرمانداری خود در این طرح شرکت کردیم و با همکاری خوب در تلاش هستیم تا این پروژه را اجرا کنیم. سامسون به یکی از مراکز لجستیکی دست خواهد یافت که ترکیه در حال توسعه و در حال رشد به آن نیاز دارد.

هدف از این روستا تدارکات سامسون

فرماندار آکسوی با اشاره به اینکه سامسون شهری است که به دلیل پروژه های بین المللی مانند Traceca، پروژه قطار وایکینگ، پروژه قطار فری Kavkaz در زمینه لجستیک شناخته شده است، گفت: "دهکده لجستیکی سامسون در نزدیکی منطقه Tekköy، تقریباً 15 کیلومتری شرق مرکز شهر سامسون ایجاد می شود. . از بندر سامسونپورت (ورودی اصلی) 20 کیلومتر و تا فرودگاه چارسامبا 10 کیلومتر فاصله دارد. بزرگراه سامسون - اردو از 1.8 کیلومتری شمال دهکده لجستیک عبور می کند. بزرگراه سامسون-اوردو راه ارتباطی اصلی در جهت شرق به غرب است و همچنین جاده اصلی اتصال سامسون به آنکارا است. خط راه آهن سامسون - چارسامبا درست از کنار دهکده لجستیک می گذرد. در میان نهادهایی که هیئت اجرایی پروژه دهکده لجستیک سامسون را تشکیل می دهند، 25 درصد از اتاق بازرگانی و صنعت سامسون، 20 درصد از اداره ویژه استانی و شهرداری کلانشهر، 15 درصد از بورس کالای سامسون، 15 درصد از شهرداری تکه کوی. و منطقه صنعتی سازمان یافته مرکزی سامسون و آژانس توسعه دریای سیاه مرکزی نیز به عنوان اعضای طبیعی سهام دارند.

فرماندار آکسوی بیانیه خود را اینگونه به پایان رساند: "برای بهبود رقابت منطقه ای با ارائه تسهیلات انبار لجستیک به شرکت های واقع در منطقه TR 83. اهداف خاص آن توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل منطقه‌ای و لجستیک برای کارآفرینان، افزایش سهم حمل‌ونقل ریلی با افزایش انتقال به حمل‌ونقل چند مدل، و حل مشکل ذخیره‌سازی کالا است. به منظور مدیریت کارآمد و حرفه ای دهکده لجستیک سامسون، توسعه ظرفیت نهادی و عملیاتی شرکت مدیریت دهکده لجستیک سامسون نیز به عنوان یک جزء در محدوده پروژه ما قرار دارد. پروژه دهکده لجستیکی سامسون به موازات کامل استراتژی ها و حوزه های ابتکاری برنامه نهم توسعه جمهوری ترکیه در دوره 2007-2013 است. این پروژه با کاهش نابرابری‌های توسعه منطقه‌ای و افزایش رقابت‌پذیری با حمایت از توسعه چند مرکزی، توسعه منطقه‌ای متوازن را فراهم می‌کند. علاوه بر این، این پروژه با اهداف برنامه میان مدت جمهوری ترکیه، که بر بهبود رقابت کارآفرینی، تضمین توسعه منطقه ای و کاهش نابرابری ها تمرکز دارد، همزمان است. رویکرد مرکز توسعه اجتماعی به ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت بین منطقه ای از مناطق توسعه نیافته کمک می کند. در نتیجه، این پروژه به شرکت‌های کوچک و متوسط ​​ترکیه در منطقه کمک می‌کند تا با تقویت پایه فناوری خود در بخش توزیع، ارزش افزوده و رقابت‌پذیری خود را افزایش دهند.»

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*