کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در راس برنامه های کشورها قرار دارد

📩 24/11/2018 12:02

کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در راس برنامه های کشورها قرار دارد: مشاهده شده است که کشورهایی که می خواهند دنیایی پاک و قابل زندگی را به نسل های آینده بسپارند، کاهش انتشار را در راس برنامه های خود قرار می دهند.
اجلاس کربن استانبول به میزبانی ITU با علاقه فراوان دانشمندان داخلی و خارجی، موسسات خصوصی و دولتی ادامه دارد. در این اجلاس که برای اولین بار در سال جاری برگزار شد، سخنرانان درباره موضوعات مهمی مانند مدیریت کربن، اقداماتی که کشورها باید در زمینه انتشار کربن انجام دهند و بازار کربن در ترکیه بحث و تبادل نظر کردند.
آنجلیکا اسمودا، که به نمایندگی از وزارت محیط زیست آلمان در این اجلاس شرکت کرد، خاطرنشان کرد که سازمان هایی که انتشار کربن را کاهش می دهند نسبت به سال های گذشته افزایش قابل توجهی داشته اند. اسمودا با بیان اینکه علیرغم افزایش مشاهده شده قیمت ها، اکثر سازمان ها کاهش انتشار کربن را در اولویت خود قرار داده اند، افزود: «از سال 2005 افزایشی در این زمینه وجود داشته است. به خصوص در سال 2008 و پس از آن، تعداد سازمان هایی که انتشار کربن خود را کاهش داده اند، افزایش قابل توجهی داشته است. وی گفت: اکنون کاهش انتشار آلاینده ها جزو اهداف اولویت دار کشورهاست.
بکیر توران که در این اجلاس از سوی اداره کل انرژی های تجدیدپذیر شرکت کرده بود، با تاکید بر اینکه در بازار انرژی برق نیاز به مجوز وجود دارد، گفت: در مواردی مانند تولید، توزیع، فروش و حتی واردات و ... الزام مجوز وجود دارد. صادرات انرژی الکتریکی در ترکیه برای مشاغلی که به دلیل برخی نواقص نمی توانند به تعهدات مجوز خود عمل کنند، درخواست مجوز کاردانی را انجام می دهیم.
توران با بیان اینکه تعهدات قبل از ساخت و ساز در درخواست پیش پروانه توضیح داده شده است، اظهار داشت: افرادی که این تعهدات را انجام دهند می توانند وارد مرحله بهره برداری شوند.
-تقاضای زیاد در انرژی-
توران با بیان اینکه تقاضا برای انرژی در ترکیه بسیار زیاد است، گفت: تقاضا برای انرژی روز به روز در حال افزایش است. برای پاسخگویی به این تقاضای بالا، سرمایه گذاری زیادی لازم است.»
احمد توهما، مدیر مالی خرید پروژه بانک گارانتی، به کمبودهای فنی که اغلب در پروژه های مرتبط با انرژی با آن مواجه می شود، اشاره کرد. طهما با تاکید بر اینکه به ویژه در پروژه های بادی با کمبودهای اندازه گیری مواجه می شوند، بر محاسبه تولید انرژی بر خلاف طبیعت تاکید کرد و گفت: ما معمولا با مشکلات فنی مانند کمبود اندازه گیری مواجه هستیم. اما وقتی مقایسه ای با سال های قبل انجام می دهیم، می بینیم که این مشکلات به تدریج در حال کاهش است. امیدوارم در سال های آینده این مشکلات به طور کامل از بین برود.»
طهما با اشاره به اینکه برخی از مشکلات پیش آمده ناشی از عدم علاقه سرمایه گذارانی است که پروژه را در بازار محقق می کنند، نیاز به تامین مالی از این نظر در ترکیه وجود دارد.
ما به عنوان بانک گارانتی پروژه های سازگار با محیط زیست را تامین مالی می کنیم. ما به خصوص سرمایه گذاری در انرژی خورشیدی و بادی را دوست داریم زیرا آنها سازگار با محیط زیست هستند. ما فکر می‌کنیم که با تکمیل قوانین لازم، این پروژه‌ها به راحتی در ترکیه قابل تامین مالی هستند.

 

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*