پل عثمانی در کارهای زیرساختی فاش شد

📩 24/11/2018 12:08

فاش شدن پل عثمانی در کارهای زیربنایی: در کارهای زیربنایی انجام شده در میلاس، یک پل تاریخی که تصور می شد متعلق به اواخر دوره عثمانی است، فاش شد. پیش بینی می شود برای رساندن این پل تاریخی هیجان انگیز به گردشگری کار شود.
ویرانه‌های تاریخی در زیرساخت‌های جاری در میلاس ظاهر می‌شوند. پس از بقایای دیوار قلعه و گورهایی که در حین کار زیربنایی بیرون آمدند، در خیابان جمیل منتشه در هایتلی محلسی، با سازه ای قوسی که تصور می شد متعلق به اواخر دوره عثمانی باشد، مواجه شد. این حادثه به اداره موزه گزارش شد. تحقیقات اولیه توسط مسئولان موزه آغاز شد. کارشناسان با مشاهده اینکه سازه قوسی زیر مغازه های ساخته شده در جریان بالاوچا در حال پیشروی است، متوجه شدند که یک پل به خوبی حفظ شده از سه بخش در زیر مغازه ها وجود دارد.
آنها روی پل تاریخی مغازه می سازند
نادیده گرفته شدن پل تاریخی و به تعویق افتادن پل تاریخی در ساخت مغازه‌ای که سال‌ها پیش در جریان بالاوچا انجام شد، محل انتقاد است. گمان می رود در روزهای آتی بررسی جامعی برای گردشگری این پل تاریخی که در زیر و بعد از مغازه ها قرار دارد آغاز شود.
فوات گورل فرماندار منطقه میلاس اظهار داشت که خرابه های تاریخی کشف شده نشان می دهد که میلاس از نظر فرهنگی بسیار غنی است. در حین کار زیربنایی، بقایای تاریخی دوباره پیدا شد. سرانجام در جریان بررسی تیم های ریاست موزه، پلی متعلق به دوره عثمانی پیدا شد.

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*