محدودیت های سرعت در Afyon تعیین شده است

📩 24/11/2018 12:08

Afyonda hız sınırları yeniden belirlendi :Radarla hız kontrolünde pilot il seçilen Afyonkarahisar’da hız sınırları yeninden tespit edildi.
Hız sınırının saatte 70 kilometre olduğu bölgeler Turgut Özal Bulvarı, İzmir Nokta Kavşağı ile Kadaifçioğlu Virajı arası olarak belirlendi. Hız sınırının saatte 60 kilometre olduğu yerler ise şu şekilde belirlendi: Ankara Köprülü Kavşak, Mareşal Fevzi Çakmak Bulvarı, Fuar Kavşağı, Efeli Kavşak, Jandarma Kavşağı, Atatürk Caddesi, İstasyon Kavşağı, Maliye Kavşağı, İzmir Nokta Kavşağı arası, Şuhut Yolu ANS Kavşağından Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı Kavşağı (Şuhut Kavşağı) arası, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı Çevreyolu Köprüsü (Konya Köprüsü) Kavşağı, Adnan Menderes Bulvarı, Şuhut Kavşağı, Ataköy Kavşağı, Adliye Kavşağı, Karayolları Kavşağı, İnönü Caddesi, Jandarma Kavşağı arası, Efeli Kavşak, Şeyh Şamil Bulvarı, Fatih Kavşağı, Kadınana Camii Kavşağı, Ali İhsan Paşa Kavşağı, Şuhut Kavşağı arası, Hamm Bulvarı Çevreyolu (Şahitler kayası) Kavşağı, Filli Kavşak, Ali Çetinkaya Bulvarı,Maliye Kavşağı arası, Filli Kavşak, Prof.Dr. Abdulkadir Akçan Caddesi, Çevreyolu Organize Kavşağı arası, Filli Kavşak, Cahar Dudayev Caddesi, Tevfik İsce Caddesi Kavşağı arası,Selçuklu Mahallesi Adnan Kahveci Caddesinde, Ali Çetinkaya Bulvarı ile Fatma Zehra Caddesi kavşağı arasındaki yollar.
Afyonkarahisar Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan, bu hız sınırlarının otomobil, panelvan ve yolcu taşımacılığında kullanılan, kayıtlarda kamyonet olup da sürücü ve yanındaki oturma yerleri dışında başka oturma yeri de bulunan ve yolcu taşımacılığında kullanılan kamyonetlere uygulanacağını söyledi. Uçkan, “Bu araçların dışında kalan kamyonet, kamyon, yolcu taşımacılığında kullanılan minibüs, otobüs ve toplu taşıma araçları ile diğer tüm araçların bu kapsam dışında tutularak bu araçlar için saatte 50 kilometre hız limiti uygulamasına devam edilecektir.” dedi.

اولین نفری باشید که نظر می دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*